Pora na modowanie! Przegląd modyfikacji #2

Minęły już dobre 2 miesiące od ostatniego artykułu poświęconego modyfikacjom, stęskniliście się? Mam nadzieję, że wymienione przeze mnie modyfikacje was zaciekawią i uda mi się was zaskoczyć. Bez zbędnego przedłużania – zapraszam na kolejny przegląd, milej lektury!


Fisk’s Superheroes Mod! [1.7.10]

Jest to modyfikacja, która pozwoli się nam wcielić w niektóre mniej lub bardziej znane postacie z komiksów, takie jak Batman, Deadpool, Iron Man, Kapitan Ameryka, czy Colosuss. Modyfikacja daje nam możliwość przywdziać ich stroje oraz… skorzystać z ich umiejętności!W przypadku Batmana, możemy używać jego słynnych zabawek, m.in. sławnego Bataranga, czy też bomby dymnej i bomby zamrażającej, zaś dobywając zbroję Iron Man’a będziemy mogli latać (oraz zawisnąć w powietrzu) i korzystać z jego repulsorów umieszczonych na dłoniach. Serdecznie polecam, uwierzcie mi, daje sporo frajdy!

[Link do pobrania]


The Betweenlands Mod [1.10.2]

Modyfikacja od grupy moderów, którzy zwą się Angry Pixel. Na początku muszę przyznać – zrobili kawał dobrej roboty! Ich modyfikacja dodaje nam całkiem nowy wymiar do przetrwania, w którym przyjdzie nam walczyć z przeróżnymi kreaturami tamtejszego świata oraz bossami, których pokonanie nie będzie łatwe… Czekają na was również dziesiątki unikalnych biomów i struktur do zwiedzenia od wysokich fortyfikacji po rozproszone ruiny. Farmerów ucieszy fakt, że modyfikacja zawiera unikalny system rolnictwa z kilkoma rodzajami upraw.
Jeżeli jeszcze nie udało mi się was zachęcić to spójrzcie na ten trailer:

[Link do pobrania]


Animania [1.10.2]

Pierwszy rzut oka na tą modyfikacje może wydawać się wam znajomy… gdyż ta modyfikacja (podobnie jak Mo’Creatures) dodaje nowe zwierzęta.
Oprócz różnych wersji świń i kurczaków, modyfikacja dodaje także chomiki, pawie oraz fretki! Wszystkie te zwierzaki spotkamy w różnych odmianach. Oprócz tego dostaniemy koryta dla świnek, czy też specjalny nóż, którym będziemy mogli pokroić wieprzowinę w plasterki. Oprócz tego możemy zrobić sobie omlet, super omlet (razem z dodatkami) czy też stworzyć gniazda dla ptaków.
Twórcy obiecują również w przyszłości wprowadzić inne zwierzęta, takie jak kucyki, owce (ulepszone, w różnych odmianach), koty, króliki, lisy oraz kozy.

[Link do pobrania]


Następna modyfikacja powinna spodobać się botanikom, ale nie tylko…

…przedstawiam wam: Growing Trees [1.7.10]

Jak sama nazwa wskazuje, modyfikacja ta skupia się głównie na drzewach.
Zmienia ona praktycznie wszystko oprócz ich tekstur i kwadratowego kształtu. Od teraz porost drzew nie będzie odbywał się w mgnieniu oka, tylko stopniowo będą nabierać coraz to większych rozmiarów, aż osiągną jego pełnie. To samo tyczy się konarów, będą one pogrubiane wraz ze wzrostem drzewa, aż do ich ustalonego maksimum. Ostatnią rzeczą są gałęzie, które jeszcze bardziej przypominają prawdziwość (oczywiście w kwadratowej wersji ^^). Mod jest godny polecenia, zwłaszcza z shaderami oraz modyfikacją Better Foliage.

[Link]


Modyfikacja, która powinna zawitać do Minecrafta na stałe:

WTF’s Expedition: CaveBiomes, Ores, Trees and Tweaks ( Minecraft 1.10.2 )

Mod ten jest zbiorem/portem kilku innych modów zawartych w samym tytule.
Dzięki niemu nasze przygody w jaskiniach nabiorą dużo większego rozmachu za sprawą generowania się różnego rodzaju stalagmitów, mumii, szkieletowych rycerzy czy też magów, a także nowej rudy. Oprócz tego mod usprawnia (można też by rzec, że wręcz utrudnia) nieco rozgrywkę przez m.in trudniejsze górnictwo. Cóż tu więcej dodać, zerknijcie na screeny, oceńcie czy wam się podoba, ja osobiście serdecznie polecam tego moda, gdy na przykład chcecie zwiększyć przyjemność i trudność gry.

[Link do pobrania]


Niestety tylko tyle modyfikacji mam dla was w tym dniu. Choć jest ich mniej niż poprzednio, nie znaczy to że odbiegają jakością od tych z poprzedniego zestawienia. Dziękuje wam bardzo za przeczytanie tego artykułu i zapraszam do dyskusji w komentarzach oraz podzielenia się z innymi swoimi mniej lub bardziej znanymi modyfikacjami, tak by żadna perełka nam nie umknęła, a ja postaram się wam następnym razem ukazać równie dobre, a może i nawet lepsze mody!

Niech moc pikseli z Minecrafta będzie z wami !