Jak ulepszyć swojego Minecrafta? Przegląd modyfikacji #1

Pamiętacie mój ostatni artykuł, w którym m.in. narzekałem na tempo wprowadzania urozmaiceń do Minecrafta? Dzisiaj postaram się pomóc wam znacznie urozmaicić zabawę, abyście nie tylko spędzili przy grze kolejne setki godzin, ale również żebyście mogli nacieszyć swoje oczy pięknymi widokami i urozmaicić nieco rozgrywkę.

 

1. Better Foliage – czyli flora na nowym poziomie! [1.7 – 1.11]

Jeżeli tak jak mi znudził się wam wygląd flory w Minecraft i chcielibyście ją nieco podrasować, to polecam wam właśnie ten mod. Sprawia on, że drzewa nie są już sześcianami, a ośmiobokami oraz, że liście mają zdecydowanie ciekawszy wygląd. Poza tym mamy jeszcze lepiej wyglądające kaktusy, malutką trawę na każdym bloku trawy oraz przepięknie wyglądający śnieg osadzony na liściach drzew. Według mnie jest to jeden z tych modów, który po prostu trzeba wgrać jeśli chcę się poprawić Minecrafta od strony wizualnej.

2. Biomes O’ Plenty – więcej biomów, drzew, kwiatów! [1.7 – 1.11]

Tak jak w przypadku modyfikacji powyżej, ta również urozmaica nam świat roślin w grze, różnica polega na tym że ta modyfikacja zamiast zmieniać już istniejącą dodaje nam ogromną ilość nowej zawartości! Mod oferuje nam masę nowych biomów do zwiedzania, takich jak np. pokryte kwiatami pole, Alpy, bambusowy las i zalewisko. Wszystkie te biomy urzekają swoją estetyką i czasem można naprawdę zawiesić na nich oko na dłuższą chwilę.
Polecam !

3. Tough As Nails – trudniejszy survival! [1.9.4 – 1.11]

Jeżeli dotychczasowy poziom trudności w trybie przetrwania jest dla was zbyt łatwy, i chcielibyście bardziej podnieść poprzeczkę, to polecam wam ten mod. Dodaje on nie tylko pasek pragnienia naszej postaci, ale także temperaturę ciała, mniejszą ilość życia na początku rozgrywki oraz system pór roku. Zdecydowanie jest to mod wart uwagi dla tych, którzy nie boją się wyzwań i podstawowy poziom trudności to dla nich bułka z masłem.

4. Roguelike Dungeons – wielkie randomowe dungeony ! [1.6 – 1.11]

Co zrobić, jeżeli podstawowe struktury podziemne w Minecraft zaczynają się nudzić? Jeżeli dalej macie chęć przeżywania przygód i zdobywania niesamowitych przedmiotów w ciemnych korytarzach pełnych czyhających na nas potworów, to powinniście zainstalować tę modyfikację. Nikt nie wspomniał natomiast, że będzie łatwo – mod generuje budowlę na powierzchni, w których znajdują się schody do podziemi pełnych mrocznej zawartości…

5. Recurrent Complex – aż 150 nowych struktur ! [1.7 – 1.11]

Tak jak w podtytule, za sprawą tego moda w naszym Minecrafcie pojawi się aż 150 nowych budowli! Począwszy od ruin, fortów, wież, labiryntów a skończywszy na kryjówkach piratów czy opuszczonych domach.
Co tu więcej pisać, po prostu genialny mod i serdecznie wam go polecam!

6. Valkyrien Warfare Mod – Sterowce, fizyka i wiele więcej ! [1.10.2]

Zapewne każdy z was, bądź większość, tworzyła w Minecraft różnego typu helikoptery, sterowce, samoloty… Patrząc na ową budowle myśleliście zapewne, jak fajnie byłoby, gdyby dało się nią teraz sterować? Mod ten może spełnić wasze chęci o ile zgodzicie się na same sterowce. Dzięki niemu będziemy mogli przemierzać przestworza naszym pojazdem i siać zniszczenie za pomocą dział, które będziemy mogli na nim zamontować! Oprócz tego modyfikacja dodaje nową fizykę eksplozji, która ma za zadanie bardziej urealnić Minecrafta.

7. Davincis Vessels – chcesz sterować latającą wyspą, albo pirackim statkiem? [1.7 – 1.10.2]

Jak głosi podtytuł, jeżeli zbudowałeś na przykład jakiś latający statek, bądź małą tratwę i chciałbyś móc się nią przemieszczać, to ten mod jest właśnie dla ciebie! Połóż ster, kilka balonów i wyrusz w podróż!

Mod ten jest całkiem niezłą alternatywą dla w/w modyfikacji, bo kto nie chciałby sterować np. kaczką?


I to by było na tyle w dzisiejszym artykule. Myślę, że wymienione przeze mnie modyfikacje przyniosą wam dodatkowe godziny zabawy, o ile zdecydujecie się po nie sięgnąć. Jeżeli chcecie więcej tego typu artykułów, w których będę polecał wam modyfikacje w typie / gatunku wybranym przez was w komentarzach, to piszcie śmiało.

PS. Wszystkie screeny pod modyfikacjami pochodzą wprost od ich twórców, a ich zadaniem jest pokazanie zawartości jakie oferują oraz zachęcenie do pobrania moda i wypróbowania.