Minecraft modyfikacje – Millénaire

Millénaire, modyfikacja dosyć mało znana a bardzo rozbudowana, opiera się na działaniu w społeczności NPC (Najpierw jesteśmy gośćmi, potem stałymi bywalcami itd.). Całość zamykają questy, które może nie są aż tak rozbudowane, ale sprawiają wiele frajdy i stanowią lekką odskocznie od sandboxowego minecrafta.

Mod dodaje m.in. możliwość założenia swojej wioski, handel z wieśniakami, podbicie wioski (zabicie wszystkich mieszkańców, nie pojawią się nowi), objęcie funkcji władcy wioski, różne stosunki między różnymi wioskami, napady bandytów, wieśniacy mogą zbudować dla ciebie (dom, kościół oraz parę innych budowli), pojedyncze chatki z kupcami, rozwój wioski bez twojej pomocy.

Modyfikacja dodaje również masę nowych przedmiotów, w tym np. różne rodzaje łuków, mieczy, narzędzi, zbroi, jedzenia, zwojów kultur (dostarczają przydatnych informacji na temat kultury, stosunków itd.) oraz wiele innych przedmiotów których – aby umilić wam zabawę – nie będę ujawniał.

Dodatkowo jest dostępny język polski, który w kilku wyjątkach jest naprawdę fajnie przetłumaczony; Do dyspozycji mamy następujące nacje:

  • Normanów (Określenie ludzi pochodzących ze Skandynawii)
  • Hindusów
  • Japończyków
  • Bizantyjczyków
  • Majów

Wszystkie te rasy mają inaczej wyglądające domy, różne rośliny które hodują, mieszkają na innych biomach oraz parę innych ważnych szczegółów, które sprawiają, że gra na tym modzie nie staje się nudna po kilku minutach.

Mógłbym napisać o tym modzie wypracowanie, ale po co? W końcu ta seria artykułów istnieje dlatego, żeby pokazać wam modyfikacje, a nie je opisywać :) Pozdrawiam i życzę miłej rozgrywki.

Pobierz


Witajcie, nazywam się Dominik i jestem nowym redaktorem na naszym portalu, mam nadzieje, że moje artykuły przypadną wam do gustu i czas poświęcony na każdy artykuł odbije się pozytywnie na waszej opinii na temat moich wpisów.