Minecraftowe modyfikacje: Mine&Blade – Battlegear 2

Witajcie w drugiej recenzji z serii „Minecraftowe modyfikacje”! Dzisiaj zrecenzuję mod, który dodaje 4 rodzaje średniowiecznych broni, tarcze, nową zbroję, oraz nowy system walki.

Podstawy
Mamy do wyboru dwa tryby – zwykły oraz bitewny. My zajmujemy się tym drugim, co przyniosła nam ta modyfikacja jako główną nowość. Podczas korzystania z tego trybu, mamy przede wszystkim możliwość używania dwóch rąk, jak to przedstawia obrazek poniżej.
M&B1

Dodatkowo możemy wybrać 3 kombinacje uzbrojenia, które przełączamy kółkiem myszy, co przedstawiłem na obrazkach. Niebieski pasek reprezentuje energię.

M&B4MB3MB2

Nowy wymiar walki
Bronie nie różnią się tylko zadawanymi obrażeniami, prędkością atakowania, ale również polem rażenia. Na przykład włócznia jest zdolna zaatakować nieprzyjaciela na odległość 5 bloków, z kolei pozostałe bronie działają na krótszą odległość. Tarcze natomiast mają 2 zastosowania: odepchnięcie, które zużywa 30% energii oraz blokowanie, które ma krótki czas działania (im lepszy materiał, tym jest dłuższy), ale chroni przed wszystkimi atakami (włącznie z wybuchami creeper’ów) i wydaje przyjemne dla ucha efekty dźwiękowe. Możemy ją dowolnie pomalować, podobnie jak skórzany strój z podstawowego Minecraft’a. Nową zbroję mamy, niestety, tylko jedną – a jest to kolczuga. Potrzebne do jej wykonania są łańcuchy, które tworzymy za pomocą sztabek żelaza i układamy je w taki sposób, jak w przypadku standardowych zbroi.
To wszystko daje dużą satysfakcję z walki wraz z możliwościami taktycznymi. Ten dodatek do Minecraft’a pokazuje tak naprawdę cały swój potencjał w trybie dla wielu graczy.

Przykładowy crafting:
MB8
MB6
MB7

Podsumowanie
Tak więc, podsumowując powyższe zmiany, dostajemy dopracowany mod, który dodaje naprawdę satysfakcjonujący system walki. Jest po prostu idealny do gry w multiplayer, chociaż i w trybie dla jednego gracza sprawia przyjemność z użytkowania. Efekty dźwiękowe, choć znikome, są dobrze zrobione, a grafika wpasowuje się w klimat Minecraft’a.

Plusy: Grafika, Nowy system walki, Nowe uzbrojenie, Efekty dźwiękowe
Minusy: Miejscami nieudźwiękowione, mała ilość dodanych przedmiotów

MB5

Borowcy

Jestem Borowcy, mam 19 lat i piszę artykuły na Craftsite.