Będą zmiany w walce? Manager prosi o feedback!

Zmiany dotyczące walki z aktualizacji 1.9 spotkały się z dość mieszanym przyjęciem przez społeczność. Wydawało się dotąd jednak, że Mojang niezbyt się tym przejmuje — sprawa była raczej przemilczana. Jednak dwa dni temu (czas pisania, w momencie publikacji jest to już pewnie z dwadzieścia dni), manager ds. komunikacji w mediach społecznościowych Minecrafta zatweetowała to w odpowiedzi na tweeta dotyczącego portu tarcz na wersję uniwersalną to:

Tłumaczenie:

System walki z aktualizacji 1.9 jest w rzeczywistości bardzo kontrowersyjny w społeczności Minecrafta. Ze względu na to, przemyślamy walkę i aktywnie szukamy opinii społeczności. Dołącz do dyskusji na feedback.minecraft.net

Oznacza to prawdopodobnie, że forma walki zmieni się z tej obecnie nam znanej z edycji Java na inną. Nie wiadomo jeszcze, czy zmiany będą dotyczyć obu wersji, czy tylko tej uniwersalnej.

Zaprzeczono pełnemu powrotowi walki do wersji sprzed aktualizacji 1.9:

Tłumaczenie obu tweetów:

Proszę, nie cofajcie [walki do wersji z 1.8]. Walka została bardzo ulepszona przez aktualizację 1.9. Jeżeli musicie coś cofać, to zostawcie obie mechaniki jako opcje świata lub gamerule, żeby wszyscy byli szczęśliwi.

Nigdy nic nie mówiliśmy o cofaniu [walki do wersji z 1.8]. Nie wiem, skąd wam to przychodzi do głowy.

W jeszcze innej odpowiedzi Helen napisała, że nie wie, czy zebrany feedback będzie miał wpływ na wersję Java, gdyż jest już to decyzja game designera.