Zmiany w szefostwie!

17 stycznia gruchnęła nieoczekiwana wieść mówiąca o tym, że nową osobą odpowiedzialną za Minecrafta w Microsofcie została Helen Chiang. Dotychczas wieloletnia pracowniczka działu związanego z konsolą Xbox.

Świeżo mianowana szefowa ekipy oznajmiła, że jej priorytetem będzie m. in. praca nad rozszerzeniem zawartości przyszłej Aktualizacji Aquatic oraz ubogacenie szaty wizualnej gry, związanej z wprowadzeniem nowego silnika graficznego zapowiedzianego na konferencji MINECON.

Helen zapowiedziała, że będzie dążyć do stworzenia spójnej społeczności graczy ze wszystkich platform. Zwróciła też uwagę na kwestię związaną z tym, że wiele osób pracujących obecnie w studio zaczynała od samodzielnego, prywatnego grania w tego sandboksa, a ich pasja przerodziła się później w regularną pracę nad rozwijaniem coraz to nowych aspektów gry. Wskazała też na kolejno publikowane aktualizacje, które wędrują do graczy w momencie, gdy są w pełni przygotowane, co czasami może przełożyć się na wolniejsze tempo aktualizowania gry.

Minecraft sprzedał się już w 144 milionach egzemplarzy na różnych platformach, a liczba aktywnych, powracających użytkowników nieustannie rośnie, wynosząc obecnie 74 miliony (rekord ustanowiony w grudniu ubiegłego roku).

 

Źródło grafiki: https://pixabay.com/pl/minecraft-blok-l%C3%B3d-steve-uruchom-1532775/