Minecraft 1.8 – Nowy system enchantowania oraz blok granitu!

Poprzez Reddit’a na światło dzienne trafiła informacja o jednej ze zmian z przyszłej aktualizacji 1.8. Głównymi założeniami zmiany jest utrudnienie i zrównoważenie trudności enchantowania przedmiotów.

Rzuć więc okiem na obrazek w miniaturce i pozwól, że wytłumaczę ci, o co chodzi.
Od razu nasz wzrok napotyka na istotne zmiany w wyglądzie nowego interfejsu. Dodatkowy slot na przedmiot, jakiś nowy numer po lewej stronie od nazwy enchantów oraz okienko z informacją z prawej strony, ale do czego one właściwie są?… już tłumacze..

W celu utrudnienia graczom życia  możliwości enchantowania od teraz numerek znajdujący się po lewej stronie przy ikonce doświadczenia oznacza ile poziomów zabierze nam gra.. Ale chwila chwila, nie tak szybko – nie wszystko jest takie proste, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Liczba po prawej stronie została na swoim miejscu nie bez powodu. Od teraz mimo tego, że koszt enchantu jest niższy, to musimy posiadać poziom podany przez liczbę po prawej.

To znaczy, że gdy mamy poziom 3, a enchant zabiera 2 poziomy to musimy się liczyć z tym, że przykładowo musimy posiadać poziom większy od 13. Przedstawia to obrazek poniżej.

enchant

To jaki zdobędziemy w tej sytuacji enchant zależy od ilości złota włożonego w slot obok enchantowanego przedmiotu. 

Co do tego, czy wykorzystanym surowcem będzie złoto nie ma jeszcze pewności, więc zapraszamy do poruszenia tego tematu w komentarzach. Może Lapis Lazuli będzie lepszym rozwiązaniem? Również ma mało zastosowań, a zapewne o to chodzi w tym zagraniu.

Sugerując się obrazkiem, widzimy, że mając poziom mniejszy od 13 nie uda nam się ulepszyć przedmiotu. Oprócz tego w związku ze zmianą wymogów dotyczących poziomów koszt zmiany nazwy przedmiotów zostaje zmniejszony do 1. Widząc powyższe zmiany, również można stwierdzić, że od tego momentu śmierć naszej postaci będzie dla nas większą stratą.

Do gry planowane jest również dodanie bloku granitu, który ma nawiązywać do kamienia – prezentuje się on następująco:
Granit

Jeb wspomina również o rozpoczęciu wydawania wersji snapshot w styczniu, bądź lutym.