Minecraft w nowych szatach – lista 7 paczek zasobów!

Grając w Minecrafta cały czas oglądamy te podstawowe tekstury, które na ogół są spoko, ale po dłuższym czasie mogą nużyć. Tak więc jak pozbyć się tego problemu? Najlepszym sposobem jest znalezienie nowej, ciekawszej paczki zasobów – i ja wam w tym pomogę, zapraszam do przeczytania subiektywnej listy najlepszych resource packów!


Excalibur [1.10.2]

Na początek mój osobisty faworyt, resource pack na którym przegrałem niezliczone ilości godzin, i w dalszym ciągu mi się nie nudzi! Jeżeli uwielbiacie średniowiecze, tudzież klimaty fantasy, to kontakt z tą paczką powinien sprawić wam nie lada przyjemność! Grając w Minecrafta z tą paczką zasobów gwarantuje wam niesamowity powiew świeżości. Oprócz tego polecam również skorzystać z dobrodziejstw shaderów oraz modyfikacji Better Foliage, które znacząco podkręcają wizualne aspekty gry!


Steamed Up [1.11.2]

Muszę przyznać, że specyficzny styl tej paczki zasobów jest naprawdę godny podziwu. Kojarzy się miejscami z paczką wymienioną wyżej, lecz tworzy zupełnie inne doznania. Klimaty Dark Fantasy nie są tutaj obce, można rzec, że jest ona z nimi mocno powiązana – serdecznie polecam choć rzucić okiem!


A teraz coś z grubsza mniej mrocznego, bo oto przedstawiam wam…

 Cartoon Cubes [1.11.2]

Kolejny po świetnym Excalibur resource pack, z którego korzystam dosyć często. Prosty styl graficzny, dużo żywych kolorów które strasznie cieszą oczy. Paczka teoretycznie skierowana dla osób młodszych, ale wierzę że wśród nas są jeszcze osoby starsze, które czują lekki sentyment do kreskówek :)


Gdy textury ze zwykłego Minecrafta ci nie odpowiadają i czujesz na ich widok mdłości, oraz chęć poprawienia tego i owego, na co czas i chęci nie pozwalają to…

… pobierz sobie SenseCraft [1.10.2]!

Może to nie jest jakaś ogromna paczka, ale w kooperacji z shaderami oddaje niesamowite wrażenie, gra nagle dostaje koloru i nic nie jest już takie same!


ZeldaCraft [1.11]

Jest tu ktoś, kto nie zna serii The Legend of Zelda? Mam nadzieję, że nie, gdyż to bardzo piękna graficznie i dopieszczona fabularnie gra, która zagnieżdża się w pamięci gracza na bardzo długo… A co byście powiedzieli na to, by przyozdobić Minecrafta texturkami inspirowanymi tą genialną serią?

Poniżej krótkie zdjęcia starające się oddać nieco klimatu, ale to nadal mało!


Default 3D [1.10.2 – 1.11]

Wprawdzie nie podmienia on żadnej tekstury, lecz zachwyca on czymś innym, otóż większość modeli za jego sprawą będzie… trójwymiarowa!

To paczka zasobów, która wywołała na mnie ogromne zdziwienie, z początku wydawało mi się to trochę głupie… Ale nie uwierzycie jak bardzo się pomyliłem! Paczka jest niesamowita, co prawda wymaga nieco mocniejszej maszyny, ale rekompensuje to jakością.


ItemBound [1.11.2]

Była już paczka zasobów, która dodawała efekt pełnego 3D do bloków, a powiecie na paczkę zasobów, która skupia się wyłącznie na przedmiotach? Ta paczka pozwoli wam na zabicie krowy za pomocą… znaku stop – niesamowite!

To odpowiedź na prośby znudzonych graczy, którym przejadły się podstawowe wyglądy swoich oręży, mam nadzieje że znajdzie się wśród was chociaż jeden entuzjasta lizaków…


I to na tyle dzisiaj, dziękuje za przeczytanie i zapraszam do dzielenia się swoimi ulubionymi paczkami zasobów w komentarzach!

Źródła grafik
Grafiki użyte w artykule zostaly wzięte z prezentacji modów na wszelakich forach, w większości podlinkowanych w tytule moda. Miniaturka: https://mods.curse.com/texture-packs/minecraft/252691-itembound-16x