Minecraft 1.12 – Co nas czeka? [AKTUALIZACJA #1]

Logicznym następstwem okresu świąteczno-noworocznego jest przestój w pracach nad grą, którego jesteśmy świadkami. Twórcy póki co nie dostarczają nam cotygodniowych wersji testowych, ograniczają się do zdawkowych odpowiedzi na pytania fanów zadawanych na ich kanałach społecznościowych i na dobrą sprawę nie znamy kierunku jaki obiorą oni w następnej aktualizacji.

Po raz kolejny nie przeszkadza to społeczności w spekulowaniu na ten temat, fora po raz kolejny ożyły, mnożą się spekulacje i lada dzień możemy spodziewać się nowych wersji testowych!

Wpis ten ma na celu stopniowe gromadzenie informacji o nowej wersji gry i będzie na bieżąco aktualizowany.

Potwierdzone zmiany

 

Zapisywanie przedmiotów

Twórcy zamierzają wprowadzić istotne usprawnienia w ekwipunku trybu kreatywnego, dodana zostanie możliwość zapisywania przedmiotów z paska szybkiego wyboru.

 

Wzory dywanów

Marc Watson napisał na swoim Twitterze iż podoba mu się pomysł nakładania wzorów na wełniane dywany.

 

Zmiany dotyczące kolorów wełny oraz bannerów

Jeb testuje poprawione kolory wełny oraz bannerów, da się zauważyć iż są one bardziej nasycone i wyraźne.

Blok betonu

 

Nowy blok nad którym spekulowała społeczność to właśnie beton, aby uzyskać nowy budulec musimy zmieszać blok pyłu betonowego z wodą, wtedy to właśnie nasz pył zmienia się w twardy blok.

Blok pyłu betonowego craftujemy tak jak na obrazku załączonym poniżej, posiada on również identyczne właściwości jak żwir czy piasek.

Terakota

I kolejna przesłanka że czeka nas ”Builder Update”, nowy blok ozdobny który z pewnością pozwoli uzyskiwać niesamowite efekty podczas budowania.

Terrakote tworzymy przepalając w piecu utwardzoną glinę.

 

Minecraft 1.12

Zapraszamy również do dyskusji w specjalnie do tego stworzonym temacie na naszym forum.