Minecraft w 720p na konsoli Nintendo Switch?

Magazyn TIME, który miał okazję już pograć i zrecenzować tytuł – a raczej wersję Minecrafta na nową konsolę Nintendo Switch jest nią zachwycony. Ale również donosi, że gra działa jedynie w rozdzielczości 720p, czyli HD (1280×720), w wariancie przenośnym jak i wpiętej do stacji dokującej.

Microsoft tłumaczy to jakoby problem stanowi przełączanie się konsoli ze stanu przenośnego, do stanu zadokowanego i oznajmia, że nie jest to wina samej konsoli. Najwidoczniej Microsoft jeszcze pracuje nad rozwiązaniem problemu., ale nie ukrywa, że możemy się spodziewać aktualizacji, która przyniesie nam lepszą jakość obrazu, dzięki wspaniałemu Full HD czyli 1080p (1920×1080). Tak więc nie pozostaje nam nic, tylko czekać, aż twórcy poinformują nas o nadchodzącej aktualizacji gry zrzucającej ten balast.

Dajcie znać, kto z was posiada konsolę Nintendo Switch i będzie nań ogrywał Minecrafta. Ja życzę wam miłego dnia, i niech moc będzie z wami!

P.S. Jeżeli ktoś z was zna angielski i chciałby poczytać sobie recenzję wyżej wymienionego magazynu, to zapraszam do tego linku.