Skocz do zawartości


Zdjęcie

Map making concepts!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
149 odpowiedzi w tym temacie

#41 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 13 April 2014 - 16:30

Trochę dopracowany pomysł co pisałem wyżej - Najpierw execute @p ~ ~ ~ fill ~-5 ~-10 ~-5 ~5 ~-3 ~5 grass ​ i to w command block oczywiście pod zegar (taki z dźwignią aby było jak to wyłączyć łatwo). Latamy sobie tak jak ma wyglądać nasz teren. Gdy mamy przybliżony kształt, zamiast grass wpisujemy stone replace dirt. Latamy nad naszym nowo zrobionym lądzie, i już mamy naturalnie wyglądający świat, tyle że taki od linijki  (ściany głownie). Jedyne co nam pozostaje zrobić to z łapki pousuwać kilka klocków, lub jakieś dodać. Jeśli mamy więcej klocków do usuwania, zamieńmy "stone replace dirt" na zwyczajne air. Do tego trochę poskracajmy odległości od gracza (wszystkie 5 zamieńmy na 3 (minus przy liczbie zostaje)), i ostrożnie tym razem, kształtujemy.

 

Trza ten temat jakoś refreszować bo nam ucieknie - bober rób coś 



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#42 DzikiBóbr

DzikiBóbr

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 440 postów

Napisano 13 April 2014 - 17:00

@up gdybym mógł... na kompie dłużej niż jak teoretycznie 4 min sprawdzalem oceny na dzienniku elektronicznym byłem w piątek... Co do najnowszego projektu o rejestracji, to nwm czemu, ale nie działa. Przed świętami w domu robota, jak się ma 2 młodszego rodzeństwa... Do tego muszę się uczyć żeby średnia w szkole została jaka jest... Może wrzuce coś jutro podczas "odrabiania" matmy w cwiczeniu elektronicznym. A jak masz tyle pomysłów, to może zaloz swój temat i się poscigamy? hehe (proszę nie uważać tego wpisu za uzalanie się, lecz chce abyście rozumieli ze ja serio nie mam czasu na te projekty)

#43 DzikiBóbr

DzikiBóbr

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 440 postów

Napisano 14 April 2014 - 13:41

Rejestracja poczeka, bo utraciłem świat... Jak? Tego dowiecie się z najnowszego mini-poradnika numer 5.

 

@edit ustawilem wersje 1.0 myśląc, że komendbloki przestaną działać (znikną i pojawi się "utwardzone powietrze") rozwali się je, i odzyska się reszte, po ponownym wczytaniu mapy. Siwat przerobil mi się na najzwyczajniejsze góry i bagna, czyli teraz moje projekty muszę spisywać z https://craftportal....komend-z-bobrem :( Jestem lekko podłamany...



#44 Bercikv9

Bercikv9

    Nowy

  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 16 April 2014 - 12:04

Poradnik fajny :)



#45 cyberdrako

cyberdrako

    Nowy

  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 17 April 2014 - 17:12

Niezłe :)



#46 DzikiBóbr

DzikiBóbr

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 440 postów

Napisano 21 April 2014 - 02:00

Okolo pol godziny temu powstal serwer na ktorym lacze sily z kolega i tworze mechanizmy!

Oznacza to ze temat bedzie dalej sie rozwijal, jednak nie mam motywacji do publikacji projektow... Wiem ze to moze taki maly szantaz ale jesli zbiore jeszcze 3 "lajki" to obiecuje Łuki specjalne, np. z eksplodującymi strzałami (inne niz na yt, nie wybucha kazda strzala, tylka ta strzelona ze specjalnego luku) oraz maszyny teleportacyjne (itemki+ludzie, kilka czestotliwosci). Obietnice spelnie mam nadzieje ze w ten sa dzien w ktorym liczba lajkufff bedzie rowna (a najlepiej wyzsza :) ) od 5. Projekty sa juz gotowe i czekaja.

Przepraszam za to, lecz to jedyna droga by ludzie czesciej zagladali w ten temat, pisali komentarze, wrzucili temat na glowną hehe itd.

Póki co- Życie jest bez sensu ide sie pociac



#47 Laczosław

Laczosław

    Nowy

  • Użytkownik
  • 26 postów
  • Laczoslaw

Napisano 21 April 2014 - 18:42

A nicku tego "kolegi" to już się nie napisało ! co ? i kiedy w końcu to poprawisz ! Zamiast obrażenia powino być  hitme    <_<

Góra: setblock ~ ~-1 ~ redstone_block 0 replace

Dół: setblock ~ ~1 ~ stone 0 replace

Teraz sprawdzie, który blok u was działa pierszy (say 1 ; say 2 potem zobacz na chat czy masz 1 2 czy 2 1)

Do pierwszego: /particle blockdust_152_0 ~ ~0.8 ~ 0.2 0.5 0.2 0.1 150 @a[score_hitme_min=1]

Tworzy to naszą krew.

Do drugiego: scoreboard players set @a[score_hitme_min=1] obrazenia 0



#48 DzikiBóbr

DzikiBóbr

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 440 postów

Napisano 21 April 2014 - 18:56

Dzieki za info już porawiłem.

A nick kolegi to Laczoslaw. Hmm... Ciekawe ile osób zakapuje sens tego komentarza



#49 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 22 April 2014 - 10:09

hyh te problemy współczesnego świata

 

@up komentarz był za krótki i musiałeś napisać ten nick :U

no nie no tak tylko żartuję



#50 kamisxd

kamisxd

    Nowy

  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 03 May 2014 - 12:44

Bardzo Fajny Poradniczek



#51 OxSMOKxO

OxSMOKxO

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 156 postów
  • OxSMOKxO

Napisano 04 May 2014 - 20:15

fajne a wiesz może jak zrobić taki napis w powietrzu ? 




#52 SheaniX

SheaniX

    Nowy

  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SheaniX

Napisano 05 May 2014 - 19:45

Dobre  o.o Sam to (wszystkie pomysły) ogarnąłeś czy od kogoś podpatrzyłeś? ;)


mca.png


#53 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 05 May 2014 - 20:04

@2up tj hologram - zapodałem pomysł ale nie doczekaliśmy się opisu tegoż hologramu. Może kiedyś



#54 DzikiBóbr

DzikiBóbr

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 440 postów

Napisano 05 May 2014 - 20:17

@up2 100% niej rozpatrzone byłyby lepsze xD

#55 DzikiBóbr

DzikiBóbr

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 440 postów

Napisano 06 May 2014 - 15:31

Okolo pol godziny temu powstal serwer na ktorym lacze sily z kolega i tworze mechanizmy!

Oznacza to ze temat bedzie dalej sie rozwijal, jednak nie mam motywacji do publikacji projektow... Wiem ze to moze taki maly szantaz ale jesli zbiore jeszcze 3 "lajki" to obiecuje Łuki specjalne, np. z eksplodującymi strzałami (inne niz na yt, nie wybucha kazda strzala, tylka ta strzelona ze specjalnego luku) oraz maszyny teleportacyjne (itemki+ludzie, kilka czestotliwosci). Obietnice spelnie mam nadzieje ze w ten sa dzien w ktorym liczba lajkufff bedzie rowna (a najlepiej wyzsza :) ) od 5. Projekty sa juz gotowe i czekaja.

Przepraszam za to, lecz to jedyna droga by ludzie czesciej zagladali w ten temat, pisali komentarze, wrzucili temat na glowną hehe itd.

Póki co- Życie jest bez sensu ide sie pociac

2 lajki i otrzymacie Łuki specjalne!. Zaczęły już obrastać pajęczynami czekając na te lajki, ale żyją w przeciwieństwie do maszyn teleportacyjnych, które umarły ze starości (bóbr i te jego mechanizmy niszczące świat, teraz fireball o mocy chyba ze 5 tys. (10 to już ponad TNT, obecnie po kliknięciu na świat od razu się wyłącza i cofa do menu, jeśli nie wierzysz a nie masz najlepszego kompa- Sprawdź!)

 

 

@hologramy na początku myślałem, że to nazwany niewidzialny mob/ wither skull, ale wczoraj chcąc to sprawdzić przypomniało mi się, że niewidzialność usuwa nick... Głowiłem się chyba z pół godziny, jak on to zrobił (youtuber który thologramy wymiślił) lecz nie oglądałem filmu do końca (zwykle po zaprezentowaniu efektu wiedziałem jak to jest zrobione) nie dałem rady i prawie RZYGŁEM TENCZĄ kiedy zobaczyłem mc-edita. Poczekałem moment i dojrałem w opcjach Horse Age:-ileś tam. Zabieram się do pracy, lecz w przeciwieństwie do reszty projektów nie będzie on w 100% mój :(

 

 

@pawela Cieszę się, że ktoś ma tak dobre podejście do mojej pracy :) Ale  lika żydzie nie miły człowieku nie dałeś! :angry:



#56 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 06 May 2014 - 15:40

:UUUU

 

Ale to więc w końcu te hologramy robisz w minkracie czy minedytorze? Minedytor jest dla słabych



#57 DzikiBóbr

DzikiBóbr

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 440 postów

Napisano 06 May 2014 - 15:51

No chyba jasne, że w minkrafcie, bo RRRZZZYYYGGGAAAMMM mc editem



#58 Krystian1909

Krystian1909

    Nowy

  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 07 May 2014 - 15:54

Ciekawy poradniczek...

Wiele nowych rzeczy patrze że już jest dodawanych...

 

Moja ocena poradnika to 9/10

 

Zwięźle i na temat,tak jak lubię....



#59 DzikiBóbr

DzikiBóbr

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 440 postów

Napisano 07 May 2014 - 18:49

@edit napraa screenów przy klonowaniu strzałami



#60 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 07 May 2014 - 19:10

@up twe ostatnie posty jakieś takie pobłędzone są ;D

Bulwers ze nie dałem lika a jak mnie cytujesz czy coś też nie dajesz, że się podoba xD