Co dalej z machinimami o Minecraft?

Co dalej z machinimami o Minecraft? Kiedyś w Polsce bardzo popularne były Machinimy związane z Minecraftem, dzisiaj niestety nowe produkcje w naszym kraju są niesamowitą rzadkością. Na szczęście za granicą ten rodzaj filmów ma się świetnie, dzisiaj mam dla was listę najpopularniejszych kanałów związanych ze sceną Machinim w serwisie Youtube.


The Minebox – w filmach tego twórcy często pojawiają się animowane sceny, publikuje swoje materiały rzadko aczkolwiek do ich wykonania wkłada najwięcej pracy. Na Youtube tworzy już od 5 lat, w tym czasie zebrał 686 688 subskrypcji oraz jego filmy zostały wyświetlone niemal 150 milionów razy – niesamowita liczba! Najpopularniejszy film, If Herobrine Played Five Nights At Freddy’s – Minecraft obejrzano już 14 624 292 razy.


BucketPlanks – niewiele można powiedzieć o tym autorze, filmy są po prostu dobre i ciekawe – oglądalność mówi sama za siebie! Jego kanał na Youtube istnieje już od niemal 5 lat, zdobył już 486 916 subskrypcji oraz 125 133 974 wyświetleń, serdecznie polecam!

 


Następnym twórcą na tej liście jest niejaki GoldenArmor, jego styl montażu przypomina nieco ten stosowany przez BucketPlanksa. Machinimy które tworzy często dotyczą legendarnego Herobrine’a lub jego rodziny – materiały pojawiają się co tydzień. Jego kanał na YouTube jest od dwóch lat, przez ten czas na swoim koncie zebrał 1 330 750 subów, a jego filmy zostały wyświetlone już niemal 315 milionów razy. Najpopularniejszy z filmów, Noob vs. Pro – Minecraft obejrzano już ponad 11.5 milionów razy.


ExplodingTNT to już ostatni autor na mojej liście. Filmy publikuje nawet kilka razy w tygodniu (niestety kosztem jakości), jedną z cech charakteryzujących twórcę jest widoczny gołym okiem absurd oraz stosunkowo prosty humor. ExplodingTNT na Youtube jest od pięciu lat, w tym czasie zebrał 3 696 269 subów oraz niemal 95o milionów wyświetleń – niesamowite liczby!
Jego najpopularniejszym filmem jest If Lava and Water Switched Places – Minecraft, który obejrzano ponad 15 milionów razy!


Materiał do artykułu został nam przekazany przez jednego z użytkowników forum, serdecznie dziękujemy! Zachęcamy również do pomocy w tworzeniu kolejnych artykułów, link do specjalnego działu na naszym forum znajdziecie tutaj.

Źródło grafiki
https://www.youtube.com/watch?v=IIYbgRbRzBE&t=56s – grafika użyta w artykule jest miniaturką filmu wyżej.