Pora na przygodę czyli przegląd map przygodowych #1

Czujecie w sobie zew przygody? Mam dla was dzisiaj subiektywną listę najlepszych map przygodowych do Minecrafta, jeśli chcielibyście poznać jakąś ciekawą historię, nowy sposób rozgrywki czy po prostu spędzić czas w miłej atmosferze to  serdecznie zapraszam!


1. Herobrine Mansion: Remastered [1.11]

Twórcy: Hypixel & Xiantis

Zapewne kojarzycie tę mapę, gdyż jej standardowa wersja opublikowana została w Grudniu 2012 roku a dzięki ogromnej ilości filmów na youtube prezentujących swoje przygody związane z tą mapą, stała się popularna.
Jeżeli w nią nie graliście, bądź oglądaliście ją u kogoś na kanale dawno temu, to polecam wam choćby rzucić okiem na tego remastera – twórcy dodali do mapy kilka nowych rzeczy oraz usprawnili to i owo. Rozgrywka przebiega teraz znacznie przyjemniej, zwłaszcza w kooperacji z przyjaciółmi!

P.S. Polecam grać wraz z shaderami !


2. The Forgotten Book [1.11]

Twórcy: Foleros & Tomaxed & L4PS

The Forgotten Book czyli Zapomniana książka zabierze Was do amazońskiej dżungli, w której to przyjdzie wam poszukiwać ukrytego skarbu. Podczas przygody natkniecie się na ruiny starożytnej cywilizacji, liczne puzzle i łamigłówki oraz wiele przeszkód. Czy podołacie wyzwaniu i znajdziecie skarb?

Mapka świetna, serdecznie polecam !


3.The Curse of Darkness [1.10.2]

Twórca: Yoneul

The Curse of Darkness to po polsku Klątwa Ciemności, mapa przygotowywana przez 2 lata jest nastawiona na solową przygodę w której postaramy się ocalić to, co pozostało po królestwie. Będziemy walczyć z potworami, zdobywać niesamowite przedmioty oraz odkrywać ciekawe sekrety.

Szacowany czas, który będziemy musieli przy niej spędzić to od 3 do 5 godzin, w których przyjdzie wam zmierzyć się z aż 4 unikalnymi bossami! Do wyboru mamy 6 klas oraz 12 ulepszeń.

P.S. Do gry rekomendowa jest paczka zasobów, która nazywa się Dokucraft Dark.


4.Last Hope [1.11]

Twórca: SIRSTICKYNOTE

Last Hope czyli Ostatnia Nadzieja to mapa umiejscowiona w uniwersum Star Wars, w której to główny protagonista, rebeliant o imieniu Varn Dravaad musi zniszczyć ogromny krążownik Impreium.

Mapa zawiera 3 laserowe karabiny, immersyjną paczkę zasobów oraz łatwą do śledzenia historię.

Dla fanów Gwiezdnych Wojen mapa obowiązkowa!

Link do pobrania: http://www.minecraftmaps.com/adventure-maps/last-hope


I to by było na tyle, jeśli artykuł wam się spodobał to jestem w stanie kontynuować serię – zapraszam do komentowania.