Aquatic update zmierza na starsze konsole!

Jak donoszą media społecznościowe twórców, najnowsza aktualizacja gry zmierza również na starszą generację konsol. Pobrać ją zatem będą mogli gracze PlayStation 3, PlayStation 4 i PSVita, Xboxa 360, Xboxa One oraz Wii U. Gracze wcześniejszych konsol od Nintendo mogą obejść się ze smakiem, zapewne ze względu na słabsze parametry tych urządzeń. Staff wspomina również o tym, że najprawdopodobniej będzie to ostatnia większa aktualizacja na wspomniane wyżej konsole, z wyjątkiem PlayStation 4. Możemy się również spodziewać aktualizacji Xboxa One oraz konsoli Sony w ramach Bedrock Edition.

With the exception of PlayStation 4 Edition, this will mark the last big effort to keep those editions up to date with our newer versions of the game.

Wspomina również o tym, że gracze na tych konsolach stanowią mniej niż 5% społeczności:


[…]the older generation of consoles now make up less than 5% of our active players[…]

 Jak widać, baza graczy na tych systemach jest dosyć mała i raczej nie będzie się powiększać. Decyzja mojang o wycofaniu się z aktualizowania gry na starszych konsolach jest zrozumiałym posunięciem. A co wy o tym sądzicie? Zachęcam do dyskusji w komentarzach – witamy po przerwie.