Scrolls – Nowa gra Mojang

 

Dzisiaj grupa Mojang opublikowała więcej informacji na temat swojego nowego projektu. Nie znajdziemy tam żadnych powiązań ze znanym nam Minecraft, ale i tak gra jest warta uwagi.

 

O projekcie wiadomo to, że ma być to sieciowa gra strategiczna polegająca na wykładaniu dobranych przez nas kart. Gracze będą tworzyli własne talie kart, by za pomocą nich przyzywać jednostki oraz rzucać magiczne zaklęcia na przeciwnika. Wszystko będzie toczyć się na małym polu walki gdzie każda przyzwana jednostka będzie poruszać się po planszy. Atakujące się postacie będą powoli niszczyć siebie nawzajem, aż pozostaną jednostki, które zaczną niszczyć naszego bohatera gry. Kiedy nasz bohater utraci wszystkie punkty życia, ostatecznie przegrywa walkę. Dodatkowo w grze będzie system surowców, które mają wprowadzić utrudnienia przy podejmowanych decyzjach, a każda walka będzie rozpoczynana poprzez losowe rozdanie kart. Każda walka ma klasyfikować nas w ogólnym rankingu, jeśli podejmujemy mecze oficjalne.

Mojang ma zamiar wypuszczać co jakiś czas paczki z nowymi zwojami, postaciami co ma urozmaicać grę. Będzie wymagane by używane karty były co jakiś czas wymieniane, ponieważ po każdym użyciu będą niszczały. Wprowadzone ma być mnóstwo dodatkowych elementów, które tylko przedłużą i umilą nam pobyt w świecie gry.

Oczywiście poza możliwością gry przez sieć będzie dostępna kampania dla jednego gracza. Ma ona oferować wprowadzenie nowych do gry oraz wytłumaczyć jej zasady. Całą oprawą fabularną gry zajmuje się Penny Arcade Jerry „Tycho” Hopkins.

Aktualnie ujawniono cztery karty jakie znajdą się w grze. Są to:

Na samych kartach prawdopodobnie widać: Atak, poziom i żywotność. Każda z kart jest wyjaśniona krótkim opisem oraz surowcami, które są potrzebne do ich użycia lub wytworzenia.

Jeszcze w tym roku zostaną uruchomione zamknięte testy wersji alpha, a testować będą ją wybrani gracze Minecraft. Więc jeśli zakupiłeś Minecraft możesz być jednym z nich. W przyszłości ma wyjść otwarta wersja beta więc każdy zazna Scrolls na własnym komputerze.

Fragment wywiadu:

Kiedy wystartuje wersja alpha to czy będzie tak samo jak z Minecraft? Cena będzie zwiększana wraz z postępem?

Zamknięta alpha będzie darmowa ponieważ chcemy by gracze zagrali w grę i pozostawili zdanie, co powinniśmy zmienić.

 

Link do oficjalnej strony gry.