Capture the Achievement

W wywiadzie przeprowadzonym przez Gamasutrę Notch przedstawił kilka pomysłów, planów i marzeń na temat jego dziecka. Mimo, że nie zawiera nic na temat użyteczności Netheru, jest to mały wgląd w przyszłość Minecrafta.

Jednym z nich pomysłów jest rozwinięcie znanej już niektórym idei – drzewo z osiągnięciami. W przeciwieństwie do typowych osiągnięć w grach, będzie to przypominać system questów – najpierw trzeba będzie odblokować osiągnięcia „wyżej” w drzewku, aby móc zmierzyć się z następnymi. Uderz drzewo, oskub kurczaka, zabij smoka i tak dalej. Z pewnością pomoże to nowym graczom okiełznać trudne początki.

Drugim, zapewne odległym pomysłem jest tryb Capture the Flag wzorowany na Team Fortress Classic. Byłby to jeden z „dużych” modów, których Notch ma nadzieję, że powstanie w przyszłości wiele, chcąc dorównać nawet scene modderskiej Half-Life 2. Jak już marzyć, marzyć o wielkich rzeczach!

Notch wspomniał też o możliwości stworzenia kolejnych części Minecrafta (jeśli będą miały sens), hostowaniu serwerów przez sam Mojang, ulepszeniu supportu i oddaniu gry w dobre ręce, gdy znudzi się jej tworzeniem, co z pewnością nastąpi. Wyraził także smutek z powodu zamykających się przed nim dróg komunikacji ze społeczeństwem – ciężko korzystać z IRCa, gdy wszyscy przekrzykują starając zwrócić na siebie uwagę Pana.

Pełny wywiad (po angielsku) można przeczytać tutaj.