MINECON 2013 tuż, tuż…

MINECON, czyli coroczny konwent fanów Minecraft zbliża się po raz kolejny. W tym roku zjazd wraca do Stanów Zjednoczonych i odbędzie się w mieście Orlando na Florydzie. Rzecz odbędzie się w dniach 2.-3. listopada w halach Orange County Convention Center. To znakomita okazja aby spotkać twórców jednej z najlepszych gier ostatnich lat, poznać fanów z całego świata i poczuć klimat tak wielkiej imprezy. Podczas tego wielkiego Minecraftowego święta będzie można zobaczyć (oraz kupić) wiele ciekawych produktów i usług związanych z grą oraz wziąć udział w różnorodnych panelach prowadzonych, także przez fanów.

Oto dlaczego wybór padł na Orlando:

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=lNG_Ayqb-ts&list=UU1sELGmy5jp5fQUugmuYlXQ’]

Aby uniknąć szybkiego wyprzedania biletów organizatorzy podzielili je na 3 partie, które zostaną udostępnione do kupna stopniowo. Jednorazowo każda osoba może kupić do sześciu wejściówek. Mojang chce dać szanse na ich nabycie ludziom, którzy mają ograniczony czas ze względu na szkołę, pracę etc. Pierwsza partia rozeszła się jak ciepłe bułeczki, a na następne czyha już masa fanów. Liczba biletów to zaledwie 7500, więc jeżeli planujesz sprawić sobie wakacje za oceanem, musisz być szybki.

Cena wejściówki to 150.00$ (około 480 złotych). Dla osób przybywających na MINECON, organizatorzy dają możliwość rezerwacji hotelu w specjalnych „mineconowych” cenach. Na jedną noc przeznaczyć trzeba od 80 do 200$. Wszystko zależy od standardu naszego noclegu. Do tego dochodzą oczywiście koszty podróży, więc trzeba przygotować się na spore wydatki.

Wszystkie informacje odnośnie zakupu biletów, rezerwacji hoteli oraz kontakt z organizatorami znaleźć można na oficjalnej stronie Mineconu

Natomiast takie widoki można było podziwiać na zeszłorocznym Mineconie w Paryżu:

IMG_5086_39564_640screen Minecon_2012_Stage IMG_5126_52630_640screen IMG_5120_10813_640screen