Mikropłatności w Minecraft na urządzeniach mobilnych i Windows 10?

Mojang wprowadza mikropłatności, które w skrócie pozwolą nam na zakup przeróżnych rzeczy stworzonych przez społeczność – od map przez tekstury aż po minigry. Walutą, za którą będziemy kupować owe wspaniałości są Minecraft’owe Monety, za same monety oczywiście przyjdzie nam zapłacić. Waluta dostępna jest w pakietach – 1,99$ za 320 Monet, 4,99$ za 840 Monet i najdroższy pakiet, za 9,99$ który da nam 1720 Monet. Oczywiście wprowadzenie tego rozwiązania nie wyklucza pobierania gotowych dodatków z internetu.

Najważniejszym zadaniem tego sklepu jest wspieranie autorów, aby mogli za swoją pracę uzyskać nieco grosza (choć niektórzy i bez tego nieźle sobie radzą za pomocą reflinków), mówiąc trochę mam na myśli 70% ceny dodatku, pozostałe 30% zysku wędruje do sklepu. Również ważną rzeczą jest to, że kupiony przedmiot będziecie mogli wykorzystać na różnych platformach za pośrednictwem konta Xbox Live.

W połowie kwietnia uruchomione zostaną beta testy na urządzeniach z systemem Android. Jeżeli macie jakieś pytania odnośnie tych zmian, zajrzyjcie pod ten link.

Moim zdaniem jest to dobra inicjatywa, ze względu na wspieranie twórców. Ci z was, którzy tworzą niesamowite rzeczy i lubią się nimi dzielić, będą mogli zostać tak zwanymi Minecraftowymi partnerami programu, tak jak Noxcrew, BlockWorks czy Qwertyuiop.

Więcej informacji dotyczących rekrutacji do wyżej wspomnianego programu znajdziecie tutaj.

A wy co o tym myślicie? Czy to według was jest dobry pomysł? Dajcie znać w komentarzach i niech moc sześcianów będzie z wami!