Kwadratowa Masakra dla Pajacyka!

W zeszłym tygodniu YouTuberzy z Kwadratowej Masakry przeprowadzili serię kilkugodzinnych streamów we współpracy z Polską Akcją Humanitarną i fundacją “Pajacyk”, którą odwiedziło ponad 100 tysięcy osób. Łącznie z widzami udało im się zebrać ponad 60 tyś. złotych, na rzecz dzieci pozbawionych ciepłych posiłków w okresie panującej pandemii.

Fundacja “Pajacyk” już od 1998 roku zapewnia niedożywionym dzieciom w całej Polsce codzienne, zbilansowane posiłki, które najmłodsi otrzymują w szkołach i placówkach środowiskowych. Podczas panującej pandemii wirusa COVID-19 “Pajacyk” rozpoczyna akcję dostarczania paczek żywnościowych bezpośrednio do swoich najbardziej potrzebujących podopiecznych. Skomponowane z wytycznymi Ministerstw i Banków Żywności, paczki dostarczane będą z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa, a lokalnym koordynatorom Pajacykowej Sieci Pomocy, będzie w tym pomagać Policja i Straż Pożarna.

Kwadratowa Masakra to powstała w 2011 r. inicjatywa zrzeszająca największych Polskich Youtuberów tworzących filmy w tematyce MineCraft, których grających na wspólnym serwerze oglądają codziennie tysiące widzów. Twórcy z KM zdecydowali bezpośrednio pomóc w zbiórce pieniędzy na cel zapewnienia podstawowych dziecięcych potrzeb, którym jest codzienny ciepły posiłek.

Akcja wciąż trwa, a zebrane pieniądze pomogą ufundować inicjatywie #PajacykBezPrzerwy paczki żywnościowe, które trafią do podopiecznych fundacji.

Internauci po raz kolejny pokazują, że gry w odpowiednich rękach potrafią zapewnić rozrywkę i pomoc. “Pajacyka” możecie wesprzeć udając się pod adres https://pomagamy.pl/pajacyk/16-2278, do czego jak najbardziej zachęcamy!

Inicjatorem akcji jest Brzydki Burak, a partnerem strategicznym firma Craftserve

Zaangażowani twórcy:

SKKF, Mandzio, Nexe, Jawor, Ewron, Thorcik, Graf, Dzunior, Nitashi, Nojracht, Sitr0x, Yoshi, Famina, Kiślu, Dariatka, Howard Brook, Bremu, Lexus, Zaha, Macgajster