Koniec rezerwowania – Mojang Accounts

Od początku istnienia Minecraft rejestrowało i logowało się na stronie głównej gry – minecraft.net. Po rozpoczęciu pracy nad Scrolls i Cobalt, Mojang zdecydował się stworzyć bezpieczniejszy i prostszy system do obsługi swoich gier. Mojang Accounts wymaga używania adresu e-mail i w ten sposób nie pozwala na rezerwowanie nazwy gracza w wybranej grze. Aby posiadać wybrany nick w dowolnej grze Mojang, trzeba ją najpierw zakupić.

Od 3 Czerwca 2013, wszystkie konta założone na minecraft.net, które nie zakupiły gry przestaną działać. Opcja rezerwowania nazwy gracza nie istnieje już od listopada 2012 roku. Jedynym sposobem na kupno Minecraft jest stworzenie konta Mojang i zapłacenie za posiadanie oryginalnej gry i swojej nazwy gracza.

Pomimo tego, wszystkie osoby, które zarejestrowały swoje nazwy gracza, wciąż posiadają pierwszeństwo w zajęciu swojego nicku do Minecraft. Sprawa wygląda inaczej w przypadku pozostałych gier Mojang. Podczas kupna innej gry niż Minecraft, użytkownik może wpisać nazwę gracza, która została zarezerwowana na minecraft.net przez innego użytkownika. Oznacza to, że użytkownik, który zarezerwował nazwę, traci ją. Nie mogą istnieć dwa konta z taką samą nazwą gracza. Im szybciej zabierzemy się do kupna, tym mniejsza szansa, że ktoś wykorzysta nasz nick.

Osoby, które zakupiły grę, ale nigdy nie przeniosły konta na Mojang Accounts nie muszą tego jeszcze robić. Jest to zalecane ze względu na bezpieczeństwo i lepsze wsparcie od Mojang. Pamiętajcie, że po migrowaniu konta, do logowania używa się wasz adres e-mail.

~via sir 2bartek