Skocz do zawartości


Zdjęcie

Astronomia i Astrofotografia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
185 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Interesujesz się astronomią? (41 użytkowników oddało głos)

Interesujesz się astronomią?

  1. Głosowano Tak (40 głosów [48.19%])

    Procent z głosów: 48.19%

  2. Trochę (29 głosów [34.94%])

    Procent z głosów: 34.94%

  3. Nie (14 głosów [16.87%])

    Procent z głosów: 16.87%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#21 Grery

Grery

    Astronom

  • Użytkownik+
  • 169 postów

Napisano 20 September 2012 - 16:14

Lord Rossiol, a ja wierzę w to, że nauka będzie się posuwać dalej przez jeszcze bardzo długi czas. Jestem też pewien, że kiedyś odkryjemy pozaziemskie życie, a tym bardziej będziemy mogli latać między układami gwiezdnymi.
Aż szkoda, że nie będzie można tego zobaczyć już... Ale do kolonizacji Księżyca lub Marsa za naszego życia się doczekamy.

grery_14723_sig.jpg   

Zbiór wszystkich projektów: http://craftsite.pl/...raz-iglica-mtp/


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 RoSher

RoSher

    Nowy

  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 20 September 2012 - 16:19

Oto przykład jak mali jesteśmy :)
Dołączona grafika
Teraz coś większego od słońca :3
Dołączona grafika
By?o tak blisko...
Dołączona grafika

#23 Damianex1234

Damianex1234

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 332 postów

Napisano 20 September 2012 - 19:47

"Pani" od przyrody powiedziała nam, że pozaziemskiego życie nie istnieje i nigdy nie będzie istniało.. ;_; A skąd ona może niby to wiedzieć? co może była w kosmosie.. Ja i tak wierze, że gdzieś tam w kosmosie coś żyje :D

#24 Grery

Grery

    Astronom

  • Użytkownik+
  • 169 postów

Napisano 21 September 2012 - 15:23

Następna mgławica leci:




@Damianex Gdybym usłyszał wypowiedź twojej pani od przyrody to bym parsknął śmiechem. "Nie znam się to się wypowiem" to najlepsze co może zrobić nauczyciel.

A tak w ogóle to napiszę kilka innych rozdziałów w pierwszym poście. Pamiętajcie, zachęcam was do pisania tutaj pytań albo własnych doświadczeń lub wiedzy z astronomii. Chętnie odpowiem na wszystkie, o ile będę znał odpowiedź. Możemy tu też prowadzić dyskusję jak będzie wyglądała wg was przyszłość i jak rozwinie się technologia. ;)

grery_14723_sig.jpg   

Zbiór wszystkich projektów: http://craftsite.pl/...raz-iglica-mtp/


#25 Damianex1234

Damianex1234

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 332 postów

Napisano 21 September 2012 - 19:01

Jaka mgławica? :D

#26 Grery

Grery

    Astronom

  • Użytkownik+
  • 169 postów

Napisano 21 September 2012 - 19:07

Damianex bez nazwy na razie. Te obrazy robię sam w Gimp i będą należały do świata science-fiction, który tworzę. Pisałem to w pierwszym poście, ale dam link ponownie:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



Cały ten świat robię dla grywalnego systemu sci-fi, będę tworzył mechanikę gry, świat, historię, postaci itp.
Jeżeli to nie wypali to po prostu jest to też dla mnie przyjemność robić egzoplanety i je katalogować. Trudniej natomiast zrobić dla nich grafikę. Tylko niektóre będą ją miały.

grery_14723_sig.jpg   

Zbiór wszystkich projektów: http://craftsite.pl/...raz-iglica-mtp/


#27 Damianex1234

Damianex1234

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 332 postów

Napisano 21 September 2012 - 19:11

No to fajne te obrazy D:, do jakiej gry robisz? :o

#28 Grery

Grery

    Astronom

  • Użytkownik+
  • 169 postów

Napisano 21 September 2012 - 19:40

Do własnego autorstwa systemu rpg - Egzoplanet. Możesz poczytać więcej o tym na moim profilu, a na wiki napiszę później.

Żeby nie schodzić w temat RPG'ów napiszę tu nowy dział:


CZARNE DZIURY I PODRóŻE CZASOPRZESTRZENNE

Na temat czarnych dziur wiem naprawdę niewiele i żeby nie pisać bzdur streszczę to troszeczkę.
Czarne dziury są największymi zabójcami we Wszechświecie. Sposób w jaki powstają jest dla nas zupełnie jasny - otóż, kiedy gwiazda straci swoje paliwo, staje się czerwonym lub białym karłem. Z gwiazdami o bardzo dużej masie dzieje się inaczej. Wystarczy wziąć obiekt o masie większej od naszego Słońca o 100 razy. Prostując - aby czarna dziura powstała bardzo duża ilość masy musi się znaleźć w małej przestrzeni.
Czarne dziury powstają między innymi z supernowych i hipernowych.

Dlaczego są największymi zabójcami we Wszechświecie? Działaniu grawitacyjnemu Czarnej dziury nie oprze się nawet światło. Jest pewna granica, po której przekroczeniu już się nie uratujemy - jest to linia horyzontu, a wokół niego znajduje się soczewka grawitacyjna.
Gdybyśmy spojrzeli na czarną dziurę przechodzącą na tle mgławicy/galaktyki to widzielibyśmy czarny punkt wokół, którego zakrzywia się obraz.
Mogą być również widoczne w czasie pochłaniania materii, przykładowo Słońca.

Czarne dziury są również znane z tuneli czasoprzestrzennych. Teoretycznie przechodząc przez czarną dziurę (zakładając, że taki tunel uda się utrzymać) wyjdziemy w innym miejscu we Wszechświecie podróżując po linii prostej.

Dołączona grafika

Podróżując po wszechświecie mimo, że tego nie zauważamy lecimy tak jakby po kuli. Czarna dziura jest drogą prostą, zaznaczoną kolorem czerwonym.
Nie wiem czy nie schrzaniłem lub nie popełniłem jakiegoś błędu bo w tym temacie może mi się to zdarzyć.
Jak coś znajdę to poprawię :)

grery_14723_sig.jpg   

Zbiór wszystkich projektów: http://craftsite.pl/...raz-iglica-mtp/


#29 WolvesPL

WolvesPL

    Trololo~

  • Użytkownik
  • 274 postów

Napisano 21 September 2012 - 20:49

"Pani" od przyrody powiedziała nam, że pozaziemskiego życie nie istnieje i nigdy nie będzie istniało.. ;_; A skąd ona może niby to wiedzieć? co może była w kosmosie.. Ja i tak wierze, że gdzieś tam w kosmosie coś żyje :D

Moja pani od przyrody powiedziała że istnieją... Ale w drugim wymiarze. :F
Tak w ogóle... Ciekawi mnie gdzie prowadzą te czarne dziury...

3f09300c0641f2e7ce48353da008d146_origina


#30 Grery

Grery

    Astronom

  • Użytkownik+
  • 169 postów

Napisano 21 September 2012 - 21:02

Jest ich mnóstwo. Chociaż nie jestem pewien czy kiedykolwiek ludzkości uda się je pokonać. Kto wie... może zrobią teleportery, drugi wymiar, wehikuł czasu? Dziś się mówi niemożliwe, może za 200 lat to będzie inaczej. :)

grery_14723_sig.jpg   

Zbiór wszystkich projektów: http://craftsite.pl/...raz-iglica-mtp/


#31 Miszla

Miszla

    Nie mam przyjaciół

  • Użytkownik+
  • 513 postów
  • Miszla

Napisano 21 September 2012 - 21:30

Jak dla mnie trochę źle wyjaśniłeś tunel czasoprzestrzenny. Jest on (jak mówiłam ostatnio) czymś w rodzaju kartki papieru. Najkrótszą drogą z punktu A do B jest linia prosta jeżeli jednak zegniemy kartkę na pół mamy również linię "w powietrzu", która jest krótsza od lini prostej i jest właśnie tunelem czastoprzestrzennym.

#32 Dramo

Dramo

    Mistrz

  • Zbanowany
  • 2366 postów

Napisano 21 September 2012 - 22:14

~Podpinam.


~
Wokół czarnej dziury zakrzywia się także pojęcie czasu - płynie on o wiele wolniej [setki tysięcy razy] z powodu jej grawitacji.

#33 Imael

Imael

    Żyd

  • Użytkownik
  • 513 postów
  • Imael

Napisano 21 September 2012 - 22:16

Astronomia to są takie rzeczy, których nie chce mi się ogarniać bo robi mi się smutno ile jest rzeczy, których nie zrobię tylko dlatego, że urodziłem się za wcześnie..

JP


#34 Dramo

Dramo

    Mistrz

  • Zbanowany
  • 2366 postów

Napisano 21 September 2012 - 22:21

"Pani" od przyrody powiedziała nam, że pozaziemskiego życie nie istnieje i nigdy nie będzie istniało.. ;_;


Komputerowe symulacje pokazują że jest bardzo duża szansa na istnienie żywych organizmów w najbliższych układach słonecznych (przypuszczalna budowa planety).
Dodatkowo sygnał "WOW!", dosyć sławny piktogram znany jako "Alien Face" z prawie 100% prawidłowością zapisu informacji binarnych zrobiony w... 1h - czas niemożliwy do realizacji dla człowieka.
Dołączona grafika

#35 Kodi98

Kodi98

    Forumowy Kodi

  • Użytkownik
  • 535 postów

Napisano 22 September 2012 - 12:39

Wg mnie teleportacje czy inne tunele w czarnych dziurach są nie możliwe.... Nie wierze aby Jedna dziura która powstała wcześniej jest tunelem do 2 która powstała później ;/ ale może sie myle -.-

CraftSitePlay.png

 

uqic.jpg


#36 Grery

Grery

    Astronom

  • Użytkownik+
  • 169 postów

Napisano 22 September 2012 - 12:40

@Dramo widziałem podobne obrazy wiele razy, ale ten kręgi w zbożu są naprawdę interesujące.
Tylko czemu pozaziemska cywilizacja nie chciała by z nami otwartego kontaktu? Wszędzie tylko plotki, że widziano jakiś dysk lub świecący punkt na niebie.
Chociaż wiele razy kiedy siedzę sobie i rozmyślam, to uśmiecham się na myśl, że gdzieś w kosmosie jest cywilizacja taka jak my (a może zupełnie niepodobna), która też poszukuje innych rozumnych istot.
Ja w to całkowicie wierzę, ponieważ jak mówiłeś wg. symulacji komputerowych takich planet jak nasze powinno być całkiem sporo.
Niedawno też odkryto, że niemal każda gwiazda powinna posiadać minimum jedną planetę. Więc szanse na takową w ekosferze są ogromne.
W naszym układzie słonecznym zresztą Mars był kiedyś podobny do Ziemi, a na Europie i Tytanie są warunki sprzyjające życiu i możliwie występuje tam ono.

Niewątpliwie nad naszymi głowami ktoś żyje, a to kwestia czasu zanim się skontaktujemy :)

grery_14723_sig.jpg   

Zbiór wszystkich projektów: http://craftsite.pl/...raz-iglica-mtp/


#37 Captain Nonsense

Captain Nonsense

    Zbanowany

  • Użytkownik
  • 524 postów

Napisano 22 September 2012 - 12:44

@Grery
Nie zdążymy się skontaktować. Ludzie wyginą, niezależnie od tego, czy na głowę spadnie nam atomówka, skończy się ropa czy co tam innego.
t8o.png

#38 Grery

Grery

    Astronom

  • Użytkownik+
  • 169 postów

Napisano 22 September 2012 - 13:00

@Twilight Nooble Niczego nie jesteśmy pewni.
Im więcej planet skolonizujemy tym dłużej przetrwa nasz gatunek. Atomówka całego świata nie załatwi, na ropę może wynajdziemy inny sposób?
Paliwo do samochodów już teraz kombinuje się inaczej. Ja jednak myślę, że ludzkość przeżyje z kilka tysięcy lat, o ile nie więcej.
Może już teraz w innej galaktyce dwie cywilizacje się ze sobą kontaktują i prowadzą handel? :)

grery_14723_sig.jpg   

Zbiór wszystkich projektów: http://craftsite.pl/...raz-iglica-mtp/


#39 Captain Nonsense

Captain Nonsense

    Zbanowany

  • Użytkownik
  • 524 postów

Napisano 22 September 2012 - 13:04

Może... Ale kolonizacja planet trwa naprawdę dużo czasu. To oczywiście tylko moje zdanie, ale nie przeżyjemy. Nawet do czasu dotarcia na inną planetę.
t8o.png

#40 Dramo

Dramo

    Mistrz

  • Zbanowany
  • 2366 postów

Napisano 22 September 2012 - 15:23

@Dramo widziałem podobne obrazy wiele razy, ale ten kręgi w zbożu są naprawdę interesujące.
Tylko czemu pozaziemska cywilizacja nie chciała by z nami otwartego kontaktu?


Przyjmując wersję z channelingów, różnych kontaktowań się itd - Ziemia jest jedynie eksperymentem, zostaliśmy sztucznie stworzeni (stąd brak gatunków pośrednich) - ale to już podchodzi pod fanatyzm.

Niczego nie możemy być pewni.

Zapewne nie chcą się z nami kontaktować bo nie będą mieli żadnych zysków z tego - jeżeli są zdolni do podróży galaktycznych to nie ma szans żebyśmy mieli dla nich coś cennego, oprócz surowców.
Druga sprawa jest taka że mogą być to bezzałogowe sondy badawcze okresowo wysyłane z różnych punktów przez różne rasy.

wg. znanego Równania Drake'a (zapewne większości z Was jest ono nieznane) istnieje ok. 16 cywilizacji w naszej galaktyce zdolnych do kontaktu z nami (jednak na większym poziomie rozwoju), a w całym wszechświecie w TEJ CHWILI 2 254 000 000 (liczba galaktyk we wszechświecie to 3 500 000 000 000).