Skocz do zawartości


Zdjęcie

Astronomia i Astrofotografia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
185 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Interesujesz się astronomią? (41 użytkowników oddało głos)

Interesujesz się astronomią?

  1. Głosowano Tak (40 głosów [48.19%])

    Procent z głosów: 48.19%

  2. Trochę (29 głosów [34.94%])

    Procent z głosów: 34.94%

  3. Nie (14 głosów [16.87%])

    Procent z głosów: 16.87%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#181 elementiro

elementiro

    dog in disguise

  • Użytkownik+
  • 119 postów

Napisano 21 April 2014 - 21:14

Raczej jest możliwe. Tak jak pisałem - jest to sposób, w jaki już dzisiaj możemy wytworzyć sztuczną grawitację. Inna sprawa to fakt sporej prędkości liniowej względem części, która by się nie obracała (ciekawie by się przechodziło z takiej obracającej się części statku do tej nie obracającej się). Liczyłem nawet kiedyś bodajże jaka musiałaby być ta prędkość. Ciężko by z tym było. Oczywiście im większy promień tym ta prędkość większa. Natomiast wprawienie całego statku w ruch obrotowy nie wydaje mi się najlepszym pomysłem - znacznie mogłaby spaść sterowność takiego statku. Rzecz jasna w małych statkach (takie, jakie tworzymy obecnie) coś takiego raczej by się nie opłacało. I statkach stosunkowo krótkodystansowych.

A co od Mars One - no cóż mam powiedzieć..? Nawet jeśli wylecą w 2030 to i tak to będzie ogromny sukces. (...i o 10 lat wcześniej od poprzednich prognoz, jeszcze zanim ten program ogłoszono)



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#182 Shamge

Shamge

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 167 postów

Napisano 22 April 2014 - 13:31

"Całe przedsięwzięcie ma być największym i najdłuższym reality show w dotychczasowej historii telewizji, trwającym od początku rekrutacji uczestników, poprzez siedmiomiesięczną podróż aż do lądowania na Marsie. Dla Mars One pracuje już jeden z pierwszych pomysłodawców Big Brothera."

Bardzo poważne przedsięwzięcie.

 

Ludzka kolonia na Marsie ma być zasilana panelami słonecznymi. Do poruszania się po powierzchni planety mają zostać wykorzystane łaziki o zasięgu 200 km. Koszt całej wyprawy ma być mniejszy dzięki wykorzystaniu już istniejących technologii. Mimo to szacuje się, że i tak wyniesie on około 6 miliardów dolarów. Pierwsze bezzałogowe rakiety z 2,5 tonami sprzętu mają wystartować w stronę Marsa w styczniu 2016 roku i dotrzeć na miejsce 10 miesięcy później. Pierwszych czterech astronautów ma wyruszyć w podróż na Marsa we wrześniu 2022 roku.


Słońce zachodzi, nadeszła pora żerowania. Stado Shamg wyruszyło na polowanie ~Tiberian.

 

Przejawia cechy typowego ucznia gimnazjum (albo i emo) ~Severiana

 


#183 Aziz

Aziz

    Legenda

  • Administrator
  • 4182 postów
  • Aziz

Napisano 22 April 2014 - 13:41

"6 miliardów dolarów" szczerze, spodziewałem się koło 20 mld.
Dołączona grafika
Ja tu tylko sprzątam
Na co mi pad gdy mam WSAD
"era kucyków na CraftPortal minęła" - Danio, 11 grudnia 2011; 22:52 "David z Getta" ~ Vermello
"Aziz to Aziz" - Mawi "Wielka księga epickich cycatów" ~ Soneillon
"Adikso rano kobiety w dniu ich siekiery." - Ransey

#184 PoweredDragon

PoweredDragon

    All in one Bitches

  • Użytkownik+
  • 1206 postów
  • PoweredDragon

Napisano 22 April 2014 - 21:17

-Trwa konstruowanie postu-


Dołączona grafika

#185 Shamge

Shamge

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 167 postów

Napisano 23 April 2014 - 18:13

Olivier Chesneau, korzystając z Very Large Telescope, odkrył największą znaną gwiazdę. Hiperolbrzym HR 5171 A jest jednocześnie jedną z 10 największych znanych nam gwiazd. Jego średnica jest 1300 razy większa od średnicy Słońca, zatem jest  większy od słynnej Betelgezy. HR 5171 A jest około miliona razy jaśniejszy od naszej gwiazdy.


Słońce zachodzi, nadeszła pora żerowania. Stado Shamg wyruszyło na polowanie ~Tiberian.

 

Przejawia cechy typowego ucznia gimnazjum (albo i emo) ~Severiana

 


#186 Aziz

Aziz

    Legenda

  • Administrator
  • 4182 postów
  • Aziz

Napisano 23 April 2014 - 18:42

-Trwa konstruowanie postu-

długo trwa.

Very Large Telescope

uwielbiam tą nazwe, jest taka... twórcza.

 

Ok, a jak się ma owa gwiazda do VY Canis Majoris?


Dołączona grafika
Ja tu tylko sprzątam
Na co mi pad gdy mam WSAD
"era kucyków na CraftPortal minęła" - Danio, 11 grudnia 2011; 22:52 "David z Getta" ~ Vermello
"Aziz to Aziz" - Mawi "Wielka księga epickich cycatów" ~ Soneillon
"Adikso rano kobiety w dniu ich siekiery." - Ransey