Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowe znaczy lepsze ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
170 odpowiedzi w tym temacie

#1 JaKuBoOo

JaKuBoOo

    Nowy

  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 28 March 2012 - 17:42

W sumie pewnie taki temat był, ale jakoś nie mogłem takowego znaleźć.
Pytanie brzmi tak :
Woleliście minecrafta takiego jak był kiedyś (np. beta 1.6) gdy nie myślało się o żadnych lvl'ach itp. tylko spędzało się godziny w kopalniach szukając kolejnego
złoża złota/żelaza/diamentów?
A może podobają wam się zmiany, które wprowadzono ?

Ciekawi mnie wasza opinia.
Sam uważam, że kiedyś minecraft miał ten klimat, lecz zmiana go w rpg trochę nie wyszła.

Ps: Jest opcja na odzyskanie plików (save Minecrafta, najlepszy w moim życiu .. ;/) po formacie ? Ewentualnie 2 formatach ?
:)

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Marcin129

Marcin129

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 441 postów

Napisano 28 March 2012 - 18:06

Jeżeli komuś się nie podoba aktualny mc niech gra w classic.

Sam uważam, że kiedyś minecraft miał ten klimat, lecz zmiana go w rpg trochę nie wyszła.

To, że można iść do endu i zabić smoka to już jest wielkie rpg?
Ja gram od 1.7 i podobają mi się wszystkie zmiany, które są wprowadzone. Tylko tak dalej :)
  • Zephir i iCompton lubią to

#3 Gacuu

Gacuu

    Znawca

  • Użytkownik
  • 300 postów

Napisano 28 March 2012 - 18:14

Ja gram od 1.3 i te rzeczy co dodali od 1.6 wgl. mi się nie podobają. Za bardzo się Minecraft zmienił.

qODegY1.png


#4 neXt1

neXt1

    Nowy

  • Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 28 March 2012 - 18:25

Gdyby nie zmieniali i nie dodawali nic do Minecraft'a to nikt w tą grę zapewne już by nikt nie grał. Gram w Minecraft'a od 1.7.3 (nie do końca, miałem za słabego kompa)
i jak na razie podobają mi się wszystkie zmiany jakie wprowadzili w Minecrafcie. Może jedyne głupie jest to że Endermany (Voldemort) zabiera klocki. Zauważyłem że gdy zabiera np. kamień to stawia i tak dirta. Może ja mam taki błąd....nie wiem.
  • Xkkk lubi to

0e6ca7e361905d598ba9bbb6e3edf221.jpg


#5 Troller

Troller

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 157 postów
  • Kalle

Napisano 28 March 2012 - 18:27

Mi się bardzo podoba, np. taki enchant. Dodaje dużo możliwości, a poza tym na serwerze którym gram odbywa się taka jakby walka kto będzie miał lepszy enchant zbroi albo miecza, a wtedy dało się mieć najwyżej zbroje diamentowa i to był szczyt wszystkiego, a teraz mam miecz Sharpness V i Fire aspect II i jestem bossem :D.

952f7b9801759c91979a3bb605514245.jpg tvLW2.gif V56Vb.gif 3tOFq.gif V56Vb.gifkOW4w.gif2Ph6o.gif

 

 

 


#6 Wojor

Wojor

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 475 postów

Napisano 28 March 2012 - 18:35

Ja tęsknie za starszymi wersjami, ale raczej nie dlatego że były "lepsze" (a nie sądzę) tylko dlatego że minecraftem największy zachwyt jest na samym początku. Woow jakie to fajne! Wooow Jaki bajer wooow sraty taty, wooow morda w kwiaty, wooow itp. ;P Potem jak się już grało w minecraft, odkopało stack diamentów przez cały tajm gry... Potem to już się robi monotonne, znasz recepty craftingu, wiesz co cię może spotkać. A wcześniej bałem się zaatakować krowy żeby mnie nie walnęła rogami itp. Wracając do tematu, sądzę że wersje miały to coś, nie było tych dziwactw, pistonów, twierdz, smoków itp.

xW3eEqn.png

 

"Bezczynność z powodu strachu, przed ryzykiem to nic innego, jak śmierć za życia."


 


#7 JaKuBoOo

JaKuBoOo

    Nowy

  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 28 March 2012 - 18:35

Części rpg to m. in. miksturki i enchantowanie.
Zmiany ? Ogólnie by mi nie przeszkadzały, ale poszli według mnie w złym kierunku.
Dodawanie nowych mobów czy np. narzędzi czy nowych bloków mi nie przeszkadza. To urozmaica rozgrywkę.
Ale nie podeszły mi takie rzeczy jak miksturki.
Nie będę się z nikim kłócił, bo jak to mówią "o gustach się nie rozmawia", wyrażam tylko swoją opinię i ciekawi mnie wasza ;)

** O ile nie przeszkadzają te dodatki na multi - pasują idealnie pod mmorpg i urozmaicają grę - o tyle na singlu ułatwiają graczowi rozgrywkę.
Bo po co szukać jedzenia jak ma się w skrzyniach 200 miksturek życia ?
Przeto tylko niszczy klimat jaki stworzył minecraft na początku ...
Grając w tej chwili w minecrafta czuje się jak w mmo... tylko że na singlu. A to już jest naprawdę dziwne.

#8 Hubkra

Hubkra

    Sługa HEROBRINE

  • Użytkownik
  • 431 postów
  • Hubkra

Napisano 28 March 2012 - 18:48

Jak wam teraz nie pasuje to ściągnijcie MVC i grajcie w jaką wersję chcecie. Zaczynałem na Alphie 1.2. W tedy był surviwal. Wersja na której się zaczynało, jest zawsze najlepsza. Aktualizacje są dobre, bo urozmaicają rozgrywkę. Według niektórych najlepiej aby MC stało w miejscu i żeby się nie rozwijało. Jedyne co mi się nie podoba to spawn agresywnych mobów. Teraz można sobie chodzić w nocy i nic. A na alphie strach było z domku wychodzić.

#9 JaKuBoOo

JaKuBoOo

    Nowy

  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 28 March 2012 - 18:52

Jak wam teraz nie pasuje to ściągnijcie MVC i grajcie w jaką wersję chcecie.


Jak takie posty są ...
To jest Ogólna Dyskusja na temat tego co według ludzi jest lepsze.
Jeśli masz zamiar trollować, to sobie pisz w notatniku, bo takie posty są po prostu denne.
Nikt tutaj nie mówi że coś trzeba zmienić bo jest ch***** ani np. nie pisze do Notcha, że to i tamto trzeba zmienić bo graczom się nie podoba.

Podoba się ci ? Okej. Wyrażaj swoją opinię. Ale takie teksty zostaw dla siebie ;)

#10 maciekg333

maciekg333

    Ekspert

  • Weteran
  • 1493 postów

Napisano 28 March 2012 - 19:27

Mi też zbytnio nie podobają się miksturki, ale nikt nie zmusza was do korzystania z nich, nie musicie również wchodzić do Endu jak się wam nie podoba, więc w czym problem ? ;)

Dołączona grafika

#11 karmel

karmel

    Nowy

  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 28 March 2012 - 19:33

Miksturki mi się niezbyt podobają bo jak ja przygotowuje to się zawsze się mylę i nie wychodzi ta co trzeba.
Dołączona grafika
Wracamy na stare ?mieci :P

Daj diaxa nie b?d? sk?py.

#12 wigar44

wigar44

    Znawca

  • Użytkownik
  • 234 postów

Napisano 28 March 2012 - 21:30

Ciekawy temat. Ogólnie zmiamy zmianom nie równe, takie rzeczy jak koty, inteligencja mobów, rozwalanie drzwi przez zombie, nowy generator(choć wg. mnie powinni dodac nowe typy świata: alphatest generator i betatest generatot) są fajne. Ale elementy rpg, fantasy itd. mi się nie podobają. Oczywiście golemy czy ender da się znieść, magia w netherze nawet pasuje ale czarowanie przedmiotów, wioski npc(kalmaropodobne coś w worku...) poprostu niszczą minecrafta. Zaczynałem w wersji beta 1.3.1, wtedy ta gra to był dla mnie jakiś świat po wojnie nuklearnej, gdzie po ziemi chodzą zombie, creepery niszczą ostatnie śllady cywilizacji a ja jestem ostatnim człowiekiem na ziemi. Teraz też można mieć takie odczucie ale mija ono gdy się zobaczy npc, czarowanie itd. Pozatym kiedyś nether był tajemniczym wymiarem, dziś jest tylko miejscem gdzie się idzie po brodawki bo inaczej nici z mikstur... Mam nadzieję,że kiedyś to zmienią a poza tym zamiast czarowania będzie jakiś inny sposób ulepszania przedmiotów.
Dołączona grafika
Ka?de 9 diamentów to jeden klocek pod budow? ko?cio?a!

#13 Fonger

Fonger

    Nowy

  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 28 March 2012 - 21:50

Zmianą są fajne i przydatne... większość mówi, że minecraft robi się coraz gorszy. Zakład, że by tyle czasu na jednym świecie nie przesiedzieli na 1.7.3 niż ja na 1.2.4 bo w końcu nie ma co robić na 1.7.3.

Dołączona grafika

Je?li pomoglem daj + :-:-:-:-:Kliknij sygnature to nic nie kosztuje-:-:-:-:- Je?li skopa?em daj -


#14 polaczekja

polaczekja

    Znawca

  • Użytkownik
  • 206 postów

Napisano 28 March 2012 - 21:59

EHH nie podoba wam się to że można wbić lvl tak? tylko czy ten lvl coś daje nic jakby dodali pasek energii którą się zbiera i wkłada w przedmioty to jakie mieli byście podejście ?

Mikstury są ograniczone ilością posiadanych brodawek a ich jest mało i nie da się rozmnażać na jedna twierdzę przypada ok.28 brodawek to jest mało i szybko zejdzie .Nie jest to coś co jest ciągle trzeba je oszczędzać.

Do du*y za to są biomy w górach powinien być śnieg i drzewa iglaste. Łąki mają zbyt że to tak nazwę kolor sraki. Nie ma też wzniesień w normalnych terenach las jest płaski. Na pewno pamiętacie CTSG i jego pierwszy sezon kanciastej codzienności piękne góry w normalnym kolorze trawy
nie o w jakimś tak zimnym kolorze że się zimno robi teraz w górach jest nieprzyjemnie powinny być dwa typy gór takie jak są teraz bo mogą się komuś podobać i o miłym dla oka kolorku takim ja np w dżungli.

To jest moje skromne zdanie.
Dołączona grafika

#15 Mhelu

Mhelu

    Nowy

  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 28 March 2012 - 22:34

poleczekj(o?), Netherowe brodawki można hodować, wiem że na 100% stojąć w piekle, kiedy już dojrzeją, wystarczy zebrać i masz 3, długo to nie trwa ale w piekle musisz być. Dobre to, że nie musisz ich hodować w twierdzy. :lol: Ja osobiście mam ich bardzo dużo, nic nie oszczędzam. :rolleyes:

Hm.. Ale co do sraki się zgadzam, choć.. Żyję na jednej z łąk i nawet mi się podoba. :D

?_?


#16 Taboretto

Taboretto

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 92 postów
  • Taboretto

Napisano 29 March 2012 - 00:57

Ja apropo zmian zawsze jestem na tak. Kieruję się zasadą "jak coś się nie rozwija to zaczyna się cofać. Nie podobają się wam mikstury? A kto wam każe ich używać? Nie podoba się wam End? Kto wam każe tam włazić? Nie podoba się wam ulepszanie przedmiotów? Też nikt nie każe wam tego robić. No ewentualnie jak jest jakiś serwer typowo survivalowo - fighterski czyli częściej giniesz przez gracza niż moba ;p Tak czy inaczej cały czas możecie bawić się tak jak dawniej.., budować, zwiedzać jaskinie i przeżywać przygody a mikstury i ulepszanie to tylko dodatkowa opcja. W ogóle w kwestii niechęci do zmian to powiem wam ciekawostkę że ludzie już się burzyli jak dodano CZERWONY PROSZEK. Bo ponoć zbytnio będzie ingerował w grę i wszystko zmieniał a mimo to dziś czerwony proszek stał się integralną częścią kanciastego świata. Wydaję mi się że ludzie muszą się po prostu przyzwyczaić i pewnie za pół roku już nikt nie będzie na to narzekał bo przyjdą nowe zmiany :D

sgolj7.jpg

http://www.youtube.c...L?feature=guide - zapraszam na mój kana? na YT! Nagrywam Minecrafta i inne gierki :D


#17 ReVoL

ReVoL

    Bezprzewodowy kabel

  • Użytkownik
  • 1676 postów
  • Kusy

Napisano 29 March 2012 - 05:27

Spalcie ten temat. Nic ci nie przeszkadza w graniu w stare wersje...

[...] Pozatym kiedyś nether był tajemniczym wymiarem, dziś jest tylko miejscem gdzie się idzie po brodawki bo inaczej nici z mikstur [...]

A wiesz dlaczego? Ponieważ znasz ten świat i wiesz dużo o nim. Nie jest to dla ciebie tajemnicze miejsce, ponieważ dobrze wiesz co możesz tam spotkać...

Ja gram od 1.3 i te rzeczy co dodali od 1.6 wgl. mi się nie podobają. Za bardzo się Minecraft zmienił.

To nara

#18 Fizyk

Fizyk

    Podcierający Się Diamentami

  • Użytkownik
  • 321 postów

Napisano 29 March 2012 - 20:28

Tak, mówicie że jest MVC i można sobie wersję cofnąć, a jak coś się nie podoba to nie musisz grać. Nie chodzi o to, że chcę sobie pograć na alphie. Chodzi o to, że gracze z 1.1 nigdy nie poczują prawdziwego klimatu minecrafta z alphy. Słów kilka, to było coś.
Dołączona grafika

#19 Gerlint

Gerlint

    Nowy

  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 30 March 2012 - 11:27

Według mnie, w minecraftcie brakuje teraz niespodzianek. Po jakimś czasie grania znamy już wszystko co jest w grze, wiemy nawet, co będzie w przyszłych updatach. Z jednej strony to fajnie, że społeczność pomaga, podaje pomysły, testuje, ale myślę, że od czasu do czasu przydałyby się updaty- niespodzianki, w których poza twórcami nikt nie wie co się znajdzie. A jak nie całe updaty, to przynajmniej jakiś niezapowiedziany element do odkrycia przez graczy.
Dołączona grafika

#20 Fizyk

Fizyk

    Podcierający Się Diamentami

  • Użytkownik
  • 321 postów

Napisano 30 March 2012 - 12:05

@up
Jedna osoba by to odkryła, podzieliła by się na forum, cały świat by już to znał...
Dołączona grafika