Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niszczenie świata przez Endermanów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#21 steve-x

steve-x

    Znawca

  • Użytkownik
  • 299 postów
  • ozmierzchu

Napisano 21 September 2011 - 19:27

Prosiłbym Notcha, żeby nie usuwałby całkiem możliwości podnoszenia i stawiania bloczków przez Endermanów. Pójdźmy na kompromis: opcja wyłączająca podnoszenie klocków przez Endermanów.
Co wy na to?


Dla mnie może być, przy domyślnym ustawieniu "wyłączone".

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 Shirako15

Shirako15

    To już jest koniec..

  • Użytkownik
  • 76 postów

Napisano 21 September 2011 - 19:33

Albo niech nie podnoszą bloków postawionych przez gracza
Dołączona grafika

#23 K.error

K.error

    Niskoprocentowe

  • Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 21 September 2011 - 19:38

@up to wtedy Notch musiałby wprowadzić super wielką zmianę, a co za tym idzie... jescze więcej bugów.

#24 XyzykPL

XyzykPL

    Użyszkodnik

  • Użytkownik
  • 367 postów

Napisano 21 September 2011 - 20:47

K.error, ciekawy pomysł, ale gracze raczej by grali na tej opcji wyłączonej, dlatego nie widzi mi się ten pomysł.

#25 wojtek858

wojtek858

    Woohooo! Orzeszek pod kanapą!

  • Użytkownik
  • 2743 postów

Napisano 22 September 2011 - 02:17

@Szelbo
Na mapie jest łącznie (równe) 15 831 pochodni (nie mówię, że to dużo). Oświetliłem całą najbliższą okolicę, wokół której się kręcę. Niemal nie widuje działalności Endermanów, więc nie rozumiem problemu :)

Mój zamek wygląda jak najlepszej maści ser szwajcarski. A eldermany ciągną do niego jak myszy do sera. Od 2 dni jestem na wyprawie aż się boję wracać bo może już nie ma do czego ;/ gliny już nie ma w pobliżu ;(

I kto tu jest winny? Ty :) Co to za zamek, którego najbliższa okolica nie jest oświetlona? A gdyby ktoś w nocy zaatakował? Nie zauważyłbyś. Endermani to właśnie tacy najeźdźcy, którzy wygrywają z Twoimi słabościami. To samo z murami.

@kakao14: "Rozebrali mój dom"
To musiał być straszne mały domek. Pewnie się im nie podobał i wyświadczyli przysługę okolicy :D

7dnEj.png


#26 steve-x

steve-x

    Znawca

  • Użytkownik
  • 299 postów
  • ozmierzchu

Napisano 22 September 2011 - 03:30

Wojtek, a nie prościej było przełączyć się na peacefull? Jak byś schodził do podziemi przełączyłbyś ponownie norma

//Mógłbym też dać sobie nieśmiertelność - to ułatwienie, więc mija się z celem.
//wojtek858


#27 Barbatvs

Barbatvs

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 22 September 2011 - 13:09

Wojtek zamek to jest "replika" zamku krzyżackiego z XV w. w Bytowie. I nie chcę robić z niego choinki, chciał bym aby ukończony wyglądał w miarę jak oryginał z XV w. Chciałem replikę miasta robić które było u podnóża zamku ale mam zbyt małą wiedzę na ten temat.
A co do najeźdźców co ro trochę przegięci skoro sam 1 gołą ręką potrafi metrową dziurę w murze kurtynowym wywalić ;p

Nie ma to jak z rana pomylić prochownicę z tabakierą  :)


#28 4Orzeszek

4Orzeszek

    Nowy

  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 22 September 2011 - 15:14

Po prostu mamy małych złodzieji w minecrafcie :P
Biorą co popadnie.
Oby to jak najszybciej naprawili ...

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



#29 ReVoL

ReVoL

    Bezprzewodowy kabel

  • Użytkownik
  • 1676 postów
  • Kusy

Napisano 22 September 2011 - 19:02

Po prostu mamy małych złodzieji w minecrafcie :P
Biorą co popadnie.
Oby to jak najszybciej naprawili ...

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



Nie powiem, że "małych" ;p

#30 Nitr0Skay

Nitr0Skay

    Nowy

  • Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 23 September 2011 - 08:40

No mnie też te Endermany denerwują . Już ze dwa albo trzy klocki z mojego mieszkania podebrały :(

#31 baran19091994

baran19091994

    PiRoMaN

  • Użytkownik
  • 75 postów

Napisano 23 September 2011 - 12:23

macie problem.....fosa z wody albo z plotkow

Dołączona grafika


#32 CinekH

CinekH

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 127 postów

Napisano 23 September 2011 - 12:25

A mi się to podoba; ]
naprawdę fajny potwór i jedyny w swoim rodzaju.
Chcieliście hirołbrajna to macie ;D.
Bo co to za survival w którym nie dom jest niezniszczalny, zróbcie fosę z wody wokół domku i po sprawie.

#33 komiks42

komiks42

    Kagan

  • Użytkownik
  • 770 postów

Napisano 23 September 2011 - 14:15

ja nawet nie zauważyłem że grzebał mi w dachu... robię ścianę antyedermanową
W?a?nie zmarnowa?e? 3 sekundy swojego ?ycia. Gratulacje!

#34 steve-x

steve-x

    Znawca

  • Użytkownik
  • 299 postów
  • ozmierzchu

Napisano 23 September 2011 - 16:29

A mi się to podoba; ]
naprawdę fajny potwór i jedyny w swoim rodzaju.
Chcieliście hirołbrajna to macie ;D.
Bo co to za survival w którym nie dom jest niezniszczalny, zróbcie fosę z wody wokół domku i po sprawie.


No ale on niszczy nie tylko budowle, niszczy też lasy, dziurawi pustynię i inne tereny. Jedyne co pozostawi nietknięte to oceany. Poza tym lepszym destruktorem domów jest creeper, ale jego destrukcje występują w konkretnym miejscu i dlatego łatwo je naprawić. 

ja nawet nie zauważyłem że grzebał mi w dachu... robię ścianę antyedermanową


Z tego co wiem skutecznym, choć czasami mało estetycznym sposobem jest winorośl. Enderman weźmie nie mur, a winorośl, która następnie zarośnie. Dobrym sposobem może być mur ze schodków, których endermani nie ruszają.

#35 baran19091994

baran19091994

    PiRoMaN

  • Użytkownik
  • 75 postów

Napisano 23 September 2011 - 16:46

Enderman jest czyms w rodzaju "oficjialnego" herobrine- tak jak legendarna postac niszyczy nam budowle, przemieszcza bloczki i oczywiscie podarza za nami ;) jedyne co sie tu zmienia to, to ze kazdy wie i nie ma watpliwosci ze istnieje no i to ze trzeba sie na niego spojrzec zeby nas gonil.
Co do samego "psujstwa" mobka, to mi wcale nie przeszkadza a jesli ktos dba o swoj swiat (co rozumiem), to dla utrudnienia gry Mojang moglby wprowadzic ze Enderman niszczyl by tylko bloczki stawiane przez gracza. Wkoncu barykady mialyby sens istnienia bo taki creepy ile razy wam dom wysadzil? raz, dwa? moze gora trzy

Dołączona grafika


#36 steve-x

steve-x

    Znawca

  • Użytkownik
  • 299 postów
  • ozmierzchu

Napisano 23 September 2011 - 17:18

Enderman jest czyms w rodzaju "oficjialnego" herobrine- tak jak legendarna postac niszyczy nam budowle, przemieszcza bloczki i oczywiscie podarza za nami ;) jedyne co sie tu zmienia to, to ze kazdy wie i nie ma watpliwosci ze istnieje no i to ze trzeba sie na niego spojrzec zeby nas gonil.
Co do samego "psujstwa" mobka, to mi wcale nie przeszkadza a jesli ktos dba o swoj swiat (co rozumiem), to dla utrudnienia gry Mojang moglby wprowadzic ze Enderman niszczyl by tylko bloczki stawiane przez gracza. Wkoncu barykady mialyby sens istnienia bo taki creepy ile razy wam dom wysadzil? raz, dwa? moze gora trzy


Więc ew. powinno to być ustawialne, domyślnie wyłączone, a jak ktoś ma ochotę, aby endermani demontowali jego świat, to sobie może włączyć. 

Mógłbym też dać sobie nieśmiertelność - to ułatwienie, więc mija się z celem.


Ale Wojtek, efekt masz dokładnie ten sam, po okolicy nie wałęsają się potwory, tylko koszt w Twoim przypadku jest większy.

#37 wojtek858

wojtek858

    Woohooo! Orzeszek pod kanapą!

  • Użytkownik
  • 2743 postów

Napisano 24 September 2011 - 00:53

@up:
Nie chcę modyfikować mechaniki gry - stawianie pochodni jest z nią zgodne. A potwory i tak się czasem pojawią na nieoświetlonej części dachu i mnie biorą z zaskoczenia - to dobrze :) Postawiłem pochodnie nie dlatego, że mam z nimi problem, tylko z powodu irytacji zbyt częstymi wizytami. Koszt jest zerowy, węgla mam pod dostatkiem.

7dnEj.png


#38 steve-x

steve-x

    Znawca

  • Użytkownik
  • 299 postów
  • ozmierzchu

Napisano 24 September 2011 - 02:05

@up
Oczywiście cała przyjemność w graniu z potworami (nie znasz dnia ani godziny), penetrowanie podziemi z drżeniem serca, gdy przed Tobą jest tylko ciemność (dobrze jest wziąć stack diamentów, wtedy drżenie jest większe :D ). Ja włączyłem peacefull, ponieważ miałem dużo pracy wokół mojego miasta i musiałem pracować również w nocy, aby nie tracić czasu oraz ponieważ dewastacja Endermanów zirytowała mnie do tego stopnia, że postanowiłem czekać na aktualizację, o której pisałeś (i doczekać się nie mogę).

#39 Goliath191

Goliath191

    Nowy

  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 24 September 2011 - 08:22

Prosiłbym Notcha, żeby nie usuwałby całkiem możliwości podnoszenia i stawiania bloczków przez Endermanów. Pójdźmy na kompromis: opcja wyłączająca podnoszenie klocków przez Endermanów.
Co wy na to?


A nie lepiej żeby była jakaś akcja że nie tylko grasz i grasz ale zawsze wiesz że jakiś murzyn może ci rozebrać dom!

P.S. A obsydian też to swojej czarnej łapy bierze?

#40 sebek1298

sebek1298

    Czczący Creepery

  • Użytkownik
  • 66 postów

Napisano 24 September 2011 - 08:42

Na serwerach mi niszczą domki :/ Patrze a za domem na ziemi stoją klocki drewna i szkła xd Zawsze można domek otoczyć jakimś rowem z wodą ;)