Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niszczenie świata przez Endermanów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#1 steve-x

steve-x

    Znawca

  • Użytkownik
  • 299 postów
  • ozmierzchu

Napisano 20 September 2011 - 21:55

Witajcie
W 1.8 wprowadzono wiele fajnych rzeczy, no i nowego moba Endermana. Miał być groźny i budzić strach, a tymczasem zjadam Endermany na śniadanie, obiad i kolację (co nie znaczy, że ich lekceważę, mogą być autentycznie groźni). Jest natomiast jedna rzecz z nimi związana, która mnie wkurza, otóż podnoszą bloki, tworząc dziury w naszym pięknym świecie. Dochodzi do tego, że pół dnia łażę łatając dziury w murach mojego miasta. Pomyślcie sobie, że macie np. 10 budowli, drogi, mosty, jakiś system komunikacji i non stop musicie wszystko naprawiać. Dodatkowo spotykacie na swojej drodze poszatkowane pnie drzew. Po kilku miesiącach grania las będzie wyglądał jak sałatka. Czy nie wystarczyło, że endermani mogą wyciągać bloki tylko wtedy, gdy są przez nas zaczepiani. Może trzeba by ten pomysł i moje wątpliwości podsunąć Mojang. Jeśli tak jak ja uważacie, że jest to problem, to spróbujcie podpowiedzieć co z tym fantem zrobić.

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 ShadowPL

ShadowPL

    Świnka Assasyn

  • Użytkownik
  • 485 postów
  • ShadowPolska

Napisano 20 September 2011 - 22:31

ta ja coś takiego widziałem w pre release kilku endermanow na pustyni a tam gdzie sie zrespili dziura ze stonem.

ede652cb32d1939b0caf8fe8485e607e.jpg Zbieram na bombe Nuklearna.

76561198013049077.png


#3 Smilu

Smilu

    Szmajlu :>

  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 20 September 2011 - 22:39

Teraz griefów można doświadczyć nie tylko w multiplayerze...

#4 wojtek858

wojtek858

    Woohooo! Orzeszek pod kanapą!

  • Użytkownik
  • 2743 postów

Napisano 21 September 2011 - 04:21

O NIE! ENDERMANI? GDZIE?

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



Dołączona grafika


Macie szczęście, Notch zdecydował się usunąć ten "feature":
Dołączona grafika

By the way, I will nerf the endermen block carrying. It was a horrible idea.

http://twitter.com/#!/notch/status/116186387878920193

7dnEj.png


#5 Szelbo

Szelbo

    Użytkownik,only...

  • Użytkownik
  • 55 postów

Napisano 21 September 2011 - 06:45

Wojtku nie rozświetliłeś całej mapy :D.

A mi tam on nie przeszkadza tak strasznie.
Nie ma białych oczu,to jest dla mnie tylko w jaskini straszny.

#6 Raager

Raager

    Seggelin

  • Użytkownik
  • 461 postów

Napisano 21 September 2011 - 07:25

Jest to na razie najstraszniejszy mob w grze. Kiedyś jego rolę zajmował creeper, który straszył nas swoim syczeniem za plecami, a po odwróceniu się można było zobaczyć przez ułamek sekundy jego skrzywioną twarz (Ach ta Alpha). Notch chyba nie pomyślał, że Enderman będzie niszczył aż tak bardzo budowle gracza. Na szczęście zostanie to usunięte, chociaż przyznam, że 3 metrowy cień kradnący mój bloczek diamentowy wyglądał ciekawie.

#7 Barbatvs

Barbatvs

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 21 September 2011 - 08:57

Mój zamek wygląda jak najlepszej maści ser szwajcarski. A eldermany ciągną do niego jak myszy do sera. Od 2 dni jestem na wyprawie aż się boję wracać bo może już nie ma do czego ;/ gliny już nie ma w pobliżu ;(

Nie ma to jak z rana pomylić prochownicę z tabakierą  :)


#8 K.error

K.error

    Niskoprocentowe

  • Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 21 September 2011 - 10:33

Mnie Endermany nie przeszkadzają. Co prawda, kilka razy bloczki z mojego domu podpierdzieliły, ale jak ogrodziłem płotkiem, to w ogóle już go nie ruszyły. Ja uważam (pewnie ze mną się nie zgodzicie), że lepiej by było gdyby Notch nie usuwałby tego podnoszenia klocków przez Endermanów. Dlaczego? Bo myślę, że to jego wizytówka. Podnoszenie i zostawianie w innych miejscach bloków, to tylko kolejne wyzwanie i utrudnienie. Jeszcze coś: Notch mógłby dodać Endermanom możliwość tworzenia bardziej sensownych budowli. Jakieś wieże, może portale?

#9 Rzast

Rzast

    Nowy

  • Użytkownik
  • 26 postów
  • Rzast78

Napisano 21 September 2011 - 11:42

Jak dla mnie?
Uważam, że dobrze zrobiłby plik konfiguracyjny, w którym ustawiałoby się, które klocki ma NIE ruszać (wg id), tak jak to jest w niektórych modach. Jeżeli budujesz z drewna i cobblestone'a , to wpisujesz odpowiednie id i ci chałupy nie ruszą. I tyle.
Na obecną chwilę: fosa wodna :)

#10 kokomando

kokomando

    Znawca

  • Użytkownik
  • 293 postów

Napisano 21 September 2011 - 13:01

Rozwiązanie póki Notch nie naprawi tego prosze

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

mod który blokuje możliwość endermanów do podnoszenia bloków

Officjalnie zteletubisiowany.


#11 wizzard9988

wizzard9988

    Zabójca noobów

  • Użytkownik
  • 98 postów

Napisano 21 September 2011 - 13:42

Zgadzam sie z @upup czyli z Rzast. jednak powinna byc mozliwosc ustawienia czestosci juchtania blokow czyli np. 1 to 1/dzien

#12 steve-x

steve-x

    Znawca

  • Użytkownik
  • 299 postów
  • ozmierzchu

Napisano 21 September 2011 - 14:39

Wojtek, Twoje wiadomości są jak balsam dla mojego serca. To bardzo dobrze. 

Jest to na razie najstraszniejszy mob w grze. Kiedyś jego rolę zajmował creeper, który straszył nas swoim syczeniem za plecami, a po odwróceniu się można było zobaczyć przez ułamek sekundy jego skrzywioną twarz (Ach ta Alpha). Notch chyba nie pomyślał, że Enderman będzie niszczył aż tak bardzo budowle gracza. Na szczęście zostanie to usunięte, chociaż przyznam, że 3 metrowy cień kradnący mój bloczek diamentowy wyglądał ciekawie.


Najstraszniejszy? Raczej nie. Dla mnie najstraszniejszy jest pająk jaskiniowy. Nie respi się normalnie, potrzebuje mobspawnera, a spróbuj zbliżyć się do mobspawnera tych pająków. Ja z dwoma namęczyłem się strasznie, używałem lawy.

#13 wigar44

wigar44

    Znawca

  • Użytkownik
  • 234 postów

Napisano 21 September 2011 - 15:12

Jak usunie podnoszenie klocków to będzie źle... Przecież wystarczy płotek, oświetlenie i nic ci nie ruszy x.x Fajnie zresztą wygląda jak przestawiają klocki, w końcu jakiś survival (trzeba zabezpieczać mury a nie że jakieś byle co z ziemi i jesteś bezpieczny).
Dołączona grafika
Ka?de 9 diamentów to jeden klocek pod budow? ko?cio?a!

#14 Cytryn

Cytryn

    Nowy

  • Użytkownik
  • 45 postów

Napisano 21 September 2011 - 15:25

Mnie Endermani też potwornie irytują, zwłaszcza jak mi przebudowują piramidę. Na całe szczęście usuną ich "specjalną moc"

#15 Hubkra

Hubkra

    Sługa HEROBRINE

  • Użytkownik
  • 431 postów
  • Hubkra

Napisano 21 September 2011 - 16:52

To dobrze, że to usuną. Bo rozebrały by mój mob grinder w kilka dni. :D Tylko czekać teraz na 1.9 i nowy poradnik CTSG co do tego jak zrobić Mob Grinder łapiący Endermany.(bo mój jest amatorski i stoi na jednym chunku praktycznie, więc bezsensownie się męczyłem z jego budową ) Chociaż... Będzie ciężko bez wody, a Enderman i tak nic specjalnego (narazie) nie daje.

#16 steve-x

steve-x

    Znawca

  • Użytkownik
  • 299 postów
  • ozmierzchu

Napisano 21 September 2011 - 17:31

To dobrze, że to usuną. Bo rozebrały by mój mob grinder w kilka dni. :D Tylko czekać teraz na 1.9 i nowy poradnik CTSG co do tego jak zrobić Mob Grinder łapiący Endermany.(bo mój jest amatorski i stoi na jednym chunku praktycznie, więc bezsensownie się męczyłem z jego budową ) Chociaż... Będzie ciężko bez wody, a Enderman i tak nic specjalnego (narazie) nie daje.


A ja mam pomysł, do czego może służyć perła Endermana. Otóż Notch wspominał swego czasu o latarniach, być może to będą świecące elementy latarń? Kto wie.

#17 ReVoL

ReVoL

    Bezprzewodowy kabel

  • Użytkownik
  • 1676 postów
  • Kusy

Napisano 21 September 2011 - 17:34




Lookajcie i zobaczcie co endermani mogą zrobić ze światem przez 210 minecraftowych lat (3 rzeczywiste lata)

Znaleziona na kupa.pl <--- nie bijcie mnie za to :/

#18 steve-x

steve-x

    Znawca

  • Użytkownik
  • 299 postów
  • ozmierzchu

Napisano 21 September 2011 - 17:34

Jak usunie podnoszenie klocków to będzie źle... Przecież wystarczy płotek, oświetlenie i nic ci nie ruszy x.x Fajnie zresztą wygląda jak przestawiają klocki, w końcu jakiś survival (trzeba zabezpieczać mury a nie że jakieś byle co z ziemi i jesteś bezpieczny).


Moje mury są podwójne. Nie ma szans na ich penetrację przez Endermanów. Problem w tym (jak już napisałem, że niszczą nie tylko budowle, ale i otoczenie. Popatrz na drzewa. Ja dbam o swój świat i mnie to dobija.

#19 kakao14

kakao14

    Nowy

  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 21 September 2011 - 18:31

niech te debile usuna mi w dwie noc rozebrali mój dom tylko łozko zostalo to było takie coś ide spac budze sie i nagle nie mam domu cos strasznego a byl z cegiel

#20 K.error

K.error

    Niskoprocentowe

  • Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 21 September 2011 - 19:24

Prosiłbym Notcha, żeby nie usuwałby całkiem możliwości podnoszenia i stawiania bloczków przez Endermanów. Pójdźmy na kompromis: opcja wyłączająca podnoszenie klocków przez Endermanów.
Co wy na to?