Dzięki Bogu, że nie ma praw fizyki w Minecrafcie!

Minecraft od samego początku swojego istnienia serwuje nam rozmaite dodatki w postaci nowych elementów, równoległych światów, a także nowych mechanizmów. Ostatnimi czasy cała skumulowana wcześniej energia ulotniła się i jakby wszystko troche zwolniło. Można odnieść wrażenie, że tłoki, które wcześniej wytwarzały nowe pomysły nieco się przetarły. Ostatnie kosmetyczne aktualizacje zapewne nieco zahamowały napływ graczy i spowolniły fascynację tą produkcją. Niewielkie dodatki być może przygotowują nas na coś wielkiego, co dopiero nadejdzie w niedalekiej przyszłości.


Czy bylibyście gotowi na prawdziwą rewolucję w tworzeniu swojego poletka w kwadratowym świecie? Czy ogromny skok w mechanice gry odstraszyłby graczy, czy jednak zmotywowałby ich do nauki od początku od samych podstaw? Masowe konsultacje z graczami i ankieta, a także unoszący się w powietrzu duch demokracji, czy może jednak stanowcze wdrożenie do gry nowych, dużych zmian?

Brak praw fizyki w Minecrafcie sprawił, że budowanie jest o tyle przyjemne, komfortowe i szybkie, że nie trzeba zaprzątać sobie głowy spadającymi na głowę blokami, i nie trzeba tracić czasu na stawianie rusztowania. Czy nie byłby to urokliwy widok? Pas budujących się domów pokrytych rusztowaniami to z jednej strony mądre rozwiązanie problemu, skoro nie działają prawa fizyki to może zlikwidujmy głód, który tak bardzo nam doskwiera podczas długich wypraw po surowce i poznawanie połączone z odkrywaniem nowych lądów.

Ostatnio w internecie pojawiła się animacja, która ukazuje nam co by było gdyby… no właśnie, co by było gdyby prawa fizyki istniały w Minecrafcie. Animacja stworzona przez użytkownika ultek.

Efekty tej pracy możecie zobaczyć tu (brak video w artykule ze względu na fakt, iż w tym konkretnym filmie oglądanie przez player inny niż ten youtubowy zostało wyłączone).