Najlepsze alternatywy Minecrafta!

Czujecie się czasem nieco przesyceni klimatem Minecrafta? Chcielibyście spróbować czegoś innego, ale bez odbiegania od otwartości gry? Jeśli tak, to w tym artykule chciałbym polecić wam kilka godnych alternatyw dla naszej kochanej gry, każda z nich wprowadza coś nowego więc nie ma tu miejsca na żadne kalki – zapraszam!


Terraria

Gra wyprodukowana przez studio Re-Logic, która okazała się ogromnym sukcesem. Jej recenzje na platformie Steam mówią same za siebie, aż 97% z nich to recenzje pozytywne! Wszystko dzięki naprawdę ogromnej ilości przedmiotów do zdobycia – od mieczy przez broń palną a na wierzchowcach kończąc. Oprócz przedmiotów mamy do dyspozycji również masę nowych potworów i bossów, ogrom zawartości sprawia, że rozgrywka sprawia masę frajdy i zapewnia zabawę do nawet 100 godzin. Również dla fanów budowania znajdzie się duże pole do popisu, ogrom bloków, z których można zrobić coś pięknego robi wrażenie! Mógłbym tak jeszcze cały dzień wypisywać same pozytywne opinie na jej temat, ale jestem zmuszony pójść dokończyć ten artykuł… albo może, by pójść pograć w Terrarię?


Starbound

Starbound to gra studia Chucklefish. W skrócie można ją opisać w ten sposób – terraria w kosmosie. Gra oferująca miliony różnych różności, tysiące, a nawet setki tysięcy godzin przygód międzyplanetarnych, oraz setki różnych zajęć! Do tego można podpiąć ciekawe tło fabularne. Obok tej gry nie można przejść obojętnie. Uwierzcie mi, nie pożałujecie zakupu tej gry, jest w niej tyle do roboty, że nie jeden podróżnik zapewne złapie się za głowę – gorąco polecam !


Don’t Starve oraz Don’t Starve Together

Tym razem gra nie jest dwuwymiarowa, jak jej poprzednicy, ale za to ma świat w pięknym 2.5D. Jej producentem jest studio Klei Enterteiment. Trzeba przyznać, że zrobili kawał dobrej roboty! Ta gra wciąga jak diabli! Posiada świetny, poniekąd mroczny klimat oraz oryginalną stylistykę. Świat, który przyjdzie nam zwiedzać wraz z Wilsonem, bądź którymś z kilku innych bohaterów jest nie tylko dziwaczny i niebezpieczny, ale również nie wybaczy nam naszych błędów. Gra wymagająca, lecz nie frustruje tym, wręcz przeciwnie – bardziej wtedy angażuje gracza, by następnym razem był bardziej skupiony i by się jak najmniej potykał. Serdecznie polecam miłośnikom survivalu i nie tylko!

W wersji Together zabierzemy razem z nami przyjaciół i wspólnymi siłami będziemy mogli stawić czoło różnym zagrożeniom, nie tylko ze strony bogatej fauny, ale także i flory.


Stardew Valley

Nie satysfakcjonuje cię bycie farmerem w Minecraft? Nie pozostaje ci nic innego jak zagranie w tą gierkę od studia ConcernedApe i jego wydawcy Chucklefish. Ta gra to istny raj – klimat, muzyka, mnogość opcji czyni z tej gry najprawdziwszą perełkę! Relaks w tej grze gra pierwsze skrzypce, a rozgrywka chwyta i nie chce puścić. Pojawia się w niej syndrom jeszcze chwili, gdyż ciągle jest w tej grze co robić. Przede wszystkim, należy rozwijać naszą farmę, którą rozporządzimy wedle naszego uznania. Wszystko praktycznie zależy od waszych pomysłów. Poza tym miasteczko w tej grze tętni życiem! Możemy obdarowywać i rozmawiać z różnymi NPC’ami a nawet wejść w jakiś romans. Wszystko to wraz z akompaniamentem pięknej pixel artowej grafiki daje grę poziomu mistrzowskiego! POLECAM !


I to na tyle z tego artykułu. Zdaję sobie sprawę, że są to gry znane, ale niekoniecznie mogły komuś utkwić w pamięci, nie dane było komuś zagrać, bądź jakoś nie obiła wam się o uszy. Tak czy siak, mam nadzieję, że ten odpoczynek od Minecrafta przy tych równie dobrych (a nawet lepszych!) grach zaowocuje, że powrócicie ze świeżymi pomysłami i ogromnym zapałem.

Pozdrawiam bardzo serdecznie i niech moc będzie z wami!

Zrodlo grafiki