Zbudujmy to – dom #1

Zbudujmy to – Dom


Budowle, niezmiernie potrzebne rzeczy w świecie Minecrafta. Poprzez swoje projekty, można pokazać swój charakter, oryginalność. Budowniczowie z różnych zakątków świata projektują na wysoką skalę konstrukcję, żeby sprawić aby nasze oczy zobaczyły coś wspaniałego oraz wywołało efekt „wow !”

Zbudujmy to” – seria poradników przygotowanych przez specjalistów polegających na udoskonaleniu waszych umiejętności w budowaniu.
Dzisiejszy poradnik będzie opierał się na podstawie dość oczywistego projektu, czyli domu.
Wydaję się być prostym tematem – kilka ścian, okna, drzwi, ale czy na pewno?
Dzisiejszy Minecraft oferuje dużo bloków, które przy odrobinie pomysłowości potrafią być niezłym elementem wpasowującym się w całość dzisiejszego tematu.
Postaram się opisać krok po kroku cały projekt, zaczynajmy!

Pierwszym elementem każdego projektu jest tak zwana „paleta kolorów”. Warto rozstawić przed sobą bloki, które mogą zostać użyte w naszym projekcie. Nie jest to konieczny proces, ale ułatwia w większości proces szybkiego wybierania odpowiednich bloków.

  • Fundamenty
    Fundamenty rozpoczynają każdy projekt. Zaczynamy od budowy ciekawego kształtu, który poprowadzi w przyszłości resztę ścian. Zwróćmy uwagę na kształt, nie powinien być to typowo kwadratowy dom, który niczym się nie wyróżni.


Oczywiście dobór bloków możecie wybrać sami. Postanowiłem fundamenty zbudować z cegieł oraz bruku.
Fundamenty staramy się podwyższyć o kilka bloków,  nie jest tutaj zastosowana zasada dotyczącej wysokości ścian.

Oczywiście jeżeli chodzi o wieżę, ma być wysoka dlatego jej fundamenty są wyższe niż pozostałość.
Następnym krokiem jest dodanie detali fundamentom. Jest to też ważny krok, który wzbogaca projekt o kilka ładnych szczegółów, które można zastosować w późniejszym czasie gdzie indziej.

Pamiętajcie, że możliwość obracania schodkami daję dużo możliwości i nie koniecznie musi być to ten sam detal u was jak na przedstawionym wyżej obrazku.
Do dalszej części dodajemy kolejną porcję detali. Nie zostawiajmy takiego stanu surowości, jeżeli chodzi o szczegóły – niech ściana odrobinę nabierze masywności.

Gotowe, teraz możemy przejść do zbudowania tych samych detali do innych pustych miejsc fundamentów. W efekcie otrzymaliśmy to:


  • Pierwsze ściany

    Czas na pierwsze bele drewniane aby nadać kształt, w jaki sposób będą budowane późniejsze ściany.
    W tym przypadku drewno świetnie współgra z brukiem oraz ceglanymi elementami.


Pora na wejście które będzie umiejscowione w fundamencie odpowiadającym za wieżę.
Do tego użyjemy schodków, półpłytek oraz kamiennych bloków.
Wejście musi być ładne, zauważalne oraz pomysłowe. Nad wejściem zastosowałem mały daszek, który jest ładną ozdobą i prezentuje się świetnie.


Przyszedł czas na ściany, okna oraz miejsca na późniejsze detale.


Efekt końcowy po dodaniu kilka szczegółów.


  • Dach

Przechodząc do dachu musimy pamiętać aby nie zlewał się zresztą użytych wcześniej bloków. Dach ma się wyróżniać z całego domu. Warto zadbać o jakieś urozmaicenia do niego.


Następna część dachu.


Często jako ładne urozmaicenie dachu jest zwykłe wystające okno. Prezentuje się bardzo ładnie i zapełnia puste miejsce dominujące zazwyczaj na dachu. Dobrym pomysłem jest także dodanie komina.Jeżeli zbudowaliśmy cały dach możemy zabrać się za wieżę.
Powinna definitywnie wystawać poza poziom dachu oraz na jej czubku można dodać małą ozdobę.
Nie zapominajmy także o obramowaniu okien.


  • Efekt końcowy

Efekt końcowy prezentuje się świetnie skromny domek z dużą ilością dopracowanych detali.
Pamiętajmy, aby każdy domek przy budowie miast, wiosek różnił się sobą kształtem oraz blokami.Inspiracje/krytyka

Mała notka dla budowniczych. Choć sam nie jestem wielkim architektem przygotowałem dla Was krótką notatkę, która pomoże wam w swojej dalszej twórczości.
Nie trzeba być wielkim budowniczym o dużych umiejętnościach, aby budować wspaniałe projekty. Pamiętajmy o tym, żeby przez różne prace pokazać siebie. Inspiracje można zasięgać z różnych obrazów, opisów z dosłownie wszystkiego. Ograniczeniem jest zdanie ” Wszystko zostało zbudowane ” to nie jest nie prawda.

Warto także wysłuchać konstruktywnej opiniiktóra ma na celu tylko i wyłącznie udoskonalić nasze projekty w przyszłości. Nie martwmy się, że coś poszło nie tak, jest źle wykonane, trzeba wszystko brać pod uwagę i przemyśleć różne alternatywy na następny raz.

Warto także szukać substytucyjnych rzeczy, które mogą przedstawiać to samo jeżeli dana budowla się powtarza.