Wywiad z JJayJokerem.

Ostatnio naszła mnie dziwna chęć na przeprowadzenie z kimś wywiadu. Pomyślałem – czemu nie JJayJoker? Wysłałem mu kilka pytań, a potem przeprowadziłem z nim wywiad.

Kim jest JJayJoker? Jest to jeden z najsławniejszych polskich Lets-Player’ów, nakręcił on już jedną serię swoich odcinków „Przygody z Minecraft” a teraz zabiera się za drugą. Oprócz tego nakręcił też dużo „Zagrajmy w” z innymi grami. Nosi charakterystyczny skin Jokera z Batmana i odznacza się nieprzeciętnym humorem. Ale do rzeczy…

Legenda:

  • Dramo

  • JJayJoker

 

1. Jak się nazywasz, ile masz lat, gdzie mieszkasz?
Jestem JJayJoker a to jest kolejny odcinek naszej serii…. eeee sorry taki nawyk. A poważnie to mam na imię Andrzej, mam 20 lat i mieszkam na wybrzeżu (staram się nie mówić nigdy dokładnie)

2. Skąd pomysł na nagranie pierwszego lets-play?
Oglądałem masę,masę,masę LP angielskich i pomyślałem, że lubię grać i lubię gadać więc może coś nagram sam. No i tak się zaczęło.

3. A skąd pomysł na nagranie pierwszego odcinka „Przygody z Minecraft”?
To był taki bonus na 600 widzów mojego kanału i był na tyle pozytywnie przyjęty, że postanowiłem zrobić z MC serie poboczną.

4. Czy sądziłeś że nagranie lets-play z Minecraftem przyniesie Ci dosyć sporą sławę i uwielbienie wśród ludzi?
Nigdy nie spodziewałem się takich wysokich wyników, prawdę mówiąc to moim celem było osiągnięcie 1000 widzów.

5. Ile średnio nagrywasz jeden odcinek?
Ile czasu rozumiem? A więc to zależy jaka gra ale domyślam się, że chodzi o MC a więc to też zależy od tego co jest w odcinku i ile muszę się przygotowywać ale samo „kręcenie” trwa tyle co odcinek potem jest jeszcze montaż, edycja i renderowanie.

6. Jaką herbatę pijesz podczas nagrywania? :P
Prawda jest taka, że nawet nie wiem. Kiedy wyjeżdżam na stancje i wracam do domu to zawsze herbata czeka na mnie w specjalnym pojemniczku. Kochana babcia przychodzi i zostawia herbatkę.

7. Czym dla Ciebie jest Minecraft?
Grą…to chyba tyle. Bardzo dobrą grą dodam.

8. Gdzie poznałeś GnomkaPL?
Na początku przygody z Let’s play poznaliśmy się jakoś tak. Nagraliśmy raport z E3…który jest niekompletny z powodu mojego lenistwa. I teraz nagrywamy Minecraft.

9. Jak często ulepszasz swój sprzęt?
Mikrofony zmieniałem już 4 razy a 5 jest w drodze. Dodatkowo kupiłem mikser karaoke do nagrywania PSP niestety nie udało się to. Kamerkę też kupiłem raczej do celów Youtube’owych.

10. Korzystasz z laptopa, czy ze stacjonarnego komputera?
PC w weekendy kiedy jestem w domu a w tygodniu na stancji laptop.

11. Skąd czerpiesz pomysły na budowle w twoim świecie?
O to jest pytanie. Sam do końca nie wiem. Część była zainspirowana artykułami na Minecraft Wiki część gdzieś pewnie widziałem podobne budowle a część to po prostu chwila inwencji twórczej.

12. Jakich lets-playów, oprócz wymienionych na kanale, możemy się w przyszłości spodziewać? Masz już może jakieś pomysły na nowe?
Pomysłów mam masę gorzej z czasem. Gdyby nie studia pewnie było by już dwa razy więcej serii. Powoli przymierzam się do nagrywania gier z xboxa 360 ale to daleka przyszłość.

13. Czy chciałbyś kogoś pozdrowić?
Pozdrawiam wszystkich którzy pomagali mi przez całą działalność, Wszystkich polskich Let’s player’ow no i oczywiście moich widzów i wszystkich użytkowników Craftsite.

~~Szybkie Pytania~~

1. Jakiej muzyki przeważnie słuchasz?
To akurat nie takie szybkie bo mógłbym gadać o tym długo. Powiedzmy, że wszystko co akurat wpadnie mi w ucho.

2. Rano wolisz kawę, czy herbatę?
Rano…nie ma czasu.

3. Dobre ciastka to…
Nie specjalnie przepadam za ciastkami ale uwielbiam jabłecznik.

4. Coca Cola czy Pepsi?
Mountain Dew

5. Co sądzisz o maturze?
Jest łatwiejsza niż wmawiają to nauczyciele w Technikum i Liceum ale to dobrze bo człowiek nawet jak się uczy na minimum to potem zdaje na 50%. Dopowiem tylko, że niestety studia pokazują, że matura podstawowa to nic. Osobiście miałem kolokwium po 2 tygodniach studiowania trudniejsze niż cała matura.

6. Najlepszy serwis o Minecrafcie?
Ja najczęściej korzystam z Minecraft Wiki, wolę czytać po angielsku po prostu.

 

Wywiad został przeprowadzony dla Craftsite.

Kopiowanie i umieszczanie wywiadu na stronie innej niż Craftsite grozi odpowiedzialnością karną.