Rapujące Endermany od Dan Bulla!

Społeczność Minecrafta obfituje w kreatywnych twórców – fora zapełnione są budowlami różnych ekip oraz pojedynczych osób. Gra, która posiada tylu graczy i jest tak popularna stała się inspiracją dla mnóstwa osób. Niewątpliwie każdy z Was słyszał choć jeden utwór powiązany z dziełem Notcha. Są wśród nich zarówno parodie, covery jak i oryginalne piosenki należące do wielu gatunków.

Trend na piosenki nt. gry swego czasu wylądował również u nas za sprawą Masterczułka, PolskiegoPingwina czy Blowa. Osoby niestroniące od rapu być może natknęły się na Dan Bulla, brytyjskiego rapera który swoją twórczością dzieli się na Youtube. Możliwe jest również, że wiedzą iż tematyką dużej części jego utworów są różne gry, a także, że w 2011 roku stworzył on utwór o grze studia Mojang – jakiś czas później pojawiły się kolejne, a teraz pojawił się następny.

MINECRAFT ENDERMAN RAP, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na konkretnym przeciwniku z gry, łudząco przypominając poprzednie utwory rapera. Podobnie jak wówczas wykonanie stoi na wysokim poziomie. Dan ma niezłe flow, podkład również nie zawstydza twórcę, mimo faktu iż w niektórych momentach lirycznie tekst nie powala wszystko tworzy spójną całość pełną smaczków i żartów. Przyjemny, elektroniczny, momentami kojarzący się z The Nightmare before Christmas podkład skomponował Rockit Gaming. Warstwy dźwiękowej dopełnia świetnie wykonana animacja, której autorem jest znany pewnie sporej rzeszy graczy Minecrafta Element Animation. Już na pierwszy rzut oka widać, że współgra ona z tym, co słyszymy, a przy tym stanowi jakość samą w sobie. Sposób w jaki postać się porusza i szczegółowo wykonane modele sprawiają radość podczas oglądania, zaś tytułowi przeciwnicy wyglądają odpowiednio groźnie. Mnie do gustu przypadł zwłaszcza fragment z sylwetkami na szarym tle i scena, w której gracz cofa się przed potworami z odległej Krainy Kresu. Filmik do obejrzenia niżej:

Jeśli chcielibyście obejrzeć filmik na kanale innego z twórców tutaj znajdziecie wersję wrzuconą przez animatora, a tutaj tę udostępnioną przez twórców podkładu.


Wpis został wykonany przez użytkownika elementiro na potrzeby forumowego kącika redakcyjnego (link tutaj), serdecznie dziękujemy! Zapraszamy do pomocy w tworzeniu naszej społeczności!

Źródło miniatury
Źródło miniatury: https://www.youtube.com/watch?v=vZG_s7eHrGc