Przegląd AdventureMaps – Wydanie pierwsze

Rozpoczynam nową serię, w której będę prezentował kilka adventure mapek do Minecraft. Nie będę tych przeglądów robił zbyt często, ale to zależy w dużej mierze od was, czytelników. Więc zapraszam do przeczytania i dowiedzenia się czym są Adventures Maps.

Adventure Maps to mapy stworzone w jednym celu, by je przechodzić. Jedna osoba lub grupa tworzy mapę, która stawia przed nami wyzwania, zagadki, starcia i inne rzeczy, które urozmaicają przechodzenie takiej mapy. Istnieje kilka rodzajów takich map, różnią się one celem wykonywanych zadań oraz tematyką. Jedne wymagają myślenia w celu rozwiązania zagadek związanych z proszkiem redstone lub ustawiania odpowiedniej drogi dla wagonika. Inne wymagają zręcznego skakania po blokach, a jeszcze inne to po prostu eksploracja i poznawanie fabularnych wątków. Odkrywanie każdej z tych map to bardzo przyjemna rzecz i warto zaciągnąć do tego znajomych. Na serwisach internetowych roi się od filmików, w których ludzie próbują przejść setki takich map.

W tym wydaniu przedstawię te najbardziej popularne i epickie mapy jakie powstały.

 

The Redmurk Mystery – Pobierz

Mapa ta to z początku mała wioska wymagająca chwili rozejrzenia. Ale to co znajdziemy później to najbardziej epicka budowla jaką możecie zobaczyć. Ogromna i majestatyczna świątynia rojąca się od wyzwań, które na was czekają. Jest to jedna z najlepszych adventure map jakie stworzono. Polecam spróbować samemu lub ze znajomym. Mnóstwo ukrytych skarbów, zagadki przestrzenne i wiele innych. Gorąco polecam!

Standardowe zasady:

– Niszczyć można tylko piasek, glinę i żwir

– Możesz craftować przedmioty ze znalezionych rzeczy

– Uzbierane diamenty będą twoim wynikiem końcowym

– Gramy na poziomie trudności: Normalny

 

Minecraft’s Edge – Pobierz

To jedna z tych map na których dużo skaczemy, bowiem jest ona wzorowana na grze Mirror’s Edge. Dużo skakania, kilka prostych zagadek i całkiem dobre wykonanie. Do mapy dołączony jest texture pack, który nadaje grze stylu. Bez niego nie jest tak samo, dlatego zalecam wgranie również jego! Dobra mapka do poskakania, polecam!

Zasady:

– Graj na poziomie: Peaceful

– Nie niszcz, ani nie kładź żadnych bloków

– Śmierć = rozpoczęcie od początku

 

World out of time – Pobierz

Jest to mapa wzorowana na serii Fallout i zawiera naprawdę świetnie wykonany świat oraz historie. Podczas gry na tej mapie, osobiście polecam użyć paczki Glammar’s Steampunk, gra nabiera wtedy klimatu, ale nie jest to wymagane. Gra stawia przed nami wyzwania, głównie przetrwanie w świecie, jest on naprawdę klimatyczny i pokazuje jak powinno robić się zniszczone miasta. Polecam zagrać!

 

I to by było na tyle. Trzy naprawdę fajne adventure mapy. Założę się, że znacie ich więcej i to na pewno według was lepsze, ale na start pokazuję te trzy i chcę wiedzieć czy interesuje was temat takich map i czy warto je pokazywać. Czekam na wasze komentarze.