Minecraft w popkulturze

Jak wszyscy dobrze wiecie, Minecraft jest dość dobrze rozpoznawalną marką. Pewnie nie zdajecie sobie jednak sprawy, jak głęboko zakorzenił się on w światowej popkulturze. Dlatego chciałbym wam dzisiaj przedstawić kilka „gościnnych występów” Minecrafta w innych grach, serialach oraz teledyskach.

 

Simpsonowie

Kto by pomyślał, że Minecraft pojawi się w tym serialu? Ano pojawił się. W 17 odcinku 25 sezonu pod tytułem Luca$ w początkowej scenie cały świat jest zbudowany z sześcianów. Widzimy też rodzinę Simpsonów idącą do domu, na koniec podchodzi do nich Moe wyglądający jak Creeper i wybucha – wszystko w filmie poniżej!

South Park

Serial ten parodiuje po prostu każdą rzecz na świecie, więc Minecraft też musiał się tam w końcu pojawić. Widzimy go w 2 odcinku 17 sezonu. Nie jest on tam jednak przelotnie, lecz wokół niego kręci się cała fabuła. W skrócie polega ona na tym, że dorośli oglądają program, który sprawia, że zabijają się nawzajem. Dzieci zakładają więc blokadę rodzicielską, do której hasłem jest odpowiedź na pytanie ,,Jak oswoić konia w Minecraft?”. Dorośli muszą w takim razie nauczyć się grać w tę grę, żeby móc znów oglądać telewizję.

 

Rick and Morty

Tutaj nasza ukochana gra pojawia się w odcinku The Rickchurian Mortydate. Mamy tutaj scenę, w której Morty gra w Minecrafta na laptopie po czym pokazuje grę Ricky’emu. Następnie obaj wkraczają w kwadratowy świat przy użyciu gogli VR.

Podobny obraz

 

The Elder Scrolls V: Skyrim

,,Kiedyś byłem poszukiwaczem przygód jak ty, ale dostałem strzałą w kolano.”. Ten cytat zna chyba każdy, również w dziele Bethesdy znalazło się miejsce dla Minecrafta. Na szczycie Gardła Świata, najwyższej góry w grze, możemy znaleźć przedmiot o nazwie ,,Notched Pickaxe”. Skojarzenie chyba nasuwa się samo.

Znalezione obrazy dla zapytania skyrim notched pickaxe

 

Borderlands 2

Tutaj znajdziemy naprawdę dużego minecraftowego easter egga. Gdy będziecie w Caustic Caverns idźcie wzdłuż torów aż do bramy. Wtedy skręćcie w prawo i poruszajcie się wzdłuż ściany, po jakimś czasie spotkacie barierę z Minecraftowej ziemi – rozbijcie ją, a w środku czekają na was Creepery i minecraftowe bloki. Zdobędziecie tam takie rzeczy jak amunicja, pieniądze, oraz minecraftowe skiny.

 

Lady Gaga – G.U.Y.

Tak, Minecraft pojawił się nawet u Lady Gagi. W teledysku G.U.Y. w jednej ze scen widzimy jak po wpisaniu w Minecrafcie komendy /gamemode ARTPOP ożywają Michael Jackson, Ghandi i Jezus. Do tego osoba wpisująca komendę to nie kto inny, jak SkyDoesMinecraft.

Jak widzicie, Minecraft to prawdziwy popkulturowy fenomen. Nie są to też wszystkie ,,gościnne” wystąpienia Minecrafta, bo to temat rzeka – w końcu to jedna z takich gier, która pomimo upływu lat nadal jest na ustach sporej grupy ludzi – możemy liczyć na więcej!