Minecraft Realms – Serwery od Mojang?

Jakiś czas temu do gry wprowadzono system Minecraft Realms, który… jest czym? Co to za system? W wersji testowej 13w09a wprowadzono interfejs, do którego ma dostęp około 100 wybranych osób. Ten interfejs pozwala obsługiwać Minecraft Realms, który najwidoczniej jest pierwszym krokiem do zapewniania graczom gry w sieci na serwerach Mojang. Dostajemy tam możliwość wygenerowania świata oraz zapraszania dowolnych osób do gry z nami.

Minecraft Realms 1 Minecraft Realms 2

Nie ma na temat Minecraft Realms żadnych potwierdzonych informacji, ale wygląda na to, że będzie nam potrzebna płatna subskrypcja do używania tego systemu. Normalne jest, że posiadanie serwera musi coś kosztować i z pewnością wykupienie subskrypcji pozwalającej tworzyć serwer i zapraszać do niego znajomych będzie wymagać jakieś sumy pieniędzy.

Minecraft Realms 3 Minecraft Realms 4

Z czasem dowiemy się więcej na temat Minecraft Realms i jaki jest prawdziwy cel tego systemu. Wiele wskazuje na wykupywanie subskrypcji dla utrzymania serwera i sposób dla twórców Minecraft na zarobienie większej ilości pieniędzy, aby utrzymać Mojang i wydawać nowe wersje naszej ukochanej gry.


Komentarz autora:

Nie znamy jeszcze zamiarów Mojang związanych z projektem Minecraft Realms. Nie wiadomo czy sam pomysł w ogóle wypali i czy jest tym, na co naprawdę wygląda. Nie powinniśmy mieć za złe, że Mojang potencjalnie próbuje wycisnąć jakieś pieniądze z Minecraft, jest to kompletnie opcjonalny dodatek i dobrze, że powstają jakieś plany na przyszłość, w końcu kiedyś sprzedaż gry spadnie.