Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zaginione rozdziały Lodu i Ognia

PBF

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1336 odpowiedzi w tym temacie

#1 FreshyPie

FreshyPie

    Nowy

  • Użytkownik+
  • 12 postów
  • FreshyPie

Napisano 17 October 2015 - 12:19

*
Popularny

Witajcie w pierwszym stworzonym przeze mnie PBFie. Osadzony jest on w uniwersum „Pieśni Lodu i Ognia” Georga. R. R. Martina lub, jak kto woli, serialu „Gra o Tron”. Zanim co niektórzy z was stąd wyjdą, pragnę was powiadomić, że zapewniłam wszystkie najważniejsze informacje o świecie gry, a same wydarzenia w PBFie będą się toczyły własnym torem i tylko najważniejsze momenty fabuły zostaną tutaj przytoczone (postaram się również o szczegółowe opisy). Dlatego rozsiądźcie się wygodnie i przygotujcie na wyprawę do świata gry...

IzY8JIv.png


Najważniejsze informacje
Głównie dla tych, którzy nie znają uniwersum, chcą sobie przypomnieć pewne fakty lub po prostu mają ochotę na przeczytanie poniższych informacji.



Chcę także uprzedzić, choć to pewnie wiecie, ale wasze postacie nie są wszechwiedzące. Głównie mam tu na myśli magiczne przewidywanie przyszłych wydarzeń przez postacie osób znających historię.
 

Karta postaci
Nie musicie się opierać na poniższym szablonie, są to tylko informacje które należy zawrzeć w swojej karcie, ale co do tego jak chcecie przedstawić swoją postać - daję wam pełną dowolność.

  • Imię i nazwisko (jeśli postać ma nazwisko; można tutaj także dodać tytuł)∙
  • Płeć (oczywiste)
  • Wiek (oczywiste)
  • Historia (w tym pochodzenie oraz ród z którego postać się wywodzi, co robiła w trakcie rebelii Roberta, co robiła później i co dzieje się z nią obecnie)
  • Umiejętności (jakie przydatne zdolności ma twoja postać)
  • Przynależność i profesja (przynależność do którejś z organizacji oraz wykonywany zawód)
  • Wygląd (oczywiste)

Teraz coś dla osób, które chcą włączyć do gry stworzony przez siebie ród.

  • Nazwa rodu (oczywiste)
  • Siedziba (można stworzyć własny zamek lub miasteczko i pokrótce je opisać)
  • Symbol rodu i wygląd herbu (co będzie ozdabiało sztandary oraz tarcze)
  • Motto (powiedzenie, dewiza, jak zwał tak zwał)
  • Podległość (któremu z wielkich rodów Westeros jest wierny twój ród)
  • Głowa rodu (nie musi to być sama postać)
  • Założyciel (protoplasta rodu i krótka historia o założeniu)
  • Religia (wyznanie)
  • Rodowa broń (jeśli istnieje)
  • Lokalizacja (miejsce siedziby na mapie, musi być położona na obszarach rodu, któremu jest podległy)

Jako iż jest to oparte na Pieśni Lodu i Ognia oraz średniowieczu to pragnę zauważyć, że wulgaryzmy, odwiedzanie domów publicznych i ogólnie pojęte współżycie jest tutaj na porządku dziennym.

Wiem również, że ja powinnam to zorganizować, ale dobrze by było, gdyby w jednym miejscu pojawiły się co najmniej dwie postacie lub były w drodze do lokacji gdzie mają zamiar spotkać się z innymi.
 

Gracze


 

Wasze rody



Sterowanie
Postaciami kierujemy poprzez opisy podobne do książkowych, tj.
- Wypowiedź
(Off-Top)
"Myśli postaci"
Wszystkie inne czynności to po prostu zobrazowanie działań postaci.



To tyle, zapraszam do gry i mam nadzieję że poprowadzenie pierwszego PBFa powiedzie się i może nie odniesie sukcesu, ale pozwoli wam oraz mnie na spędzenie tutaj przyjemnego czasu.

PS. Chciałabym przeprosić wszystkie forumowe krasnoludy, ale niestety w grze występuję jedynie karły. Za wszelkie niedogodności proszę o wybaczenie.


Użytkownik FreshyPie edytował ten post 22 October 2015 - 15:09


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Skiron

Skiron

    Ulfrbjörn

  • Użytkownik+
  • 489 postów
  • Ulfrbjorn

Napisano 17 October 2015 - 12:34

Będę grał. Dziś albo w ciągu dwóch dni pojawi się moje KP bo teraz mam pracę która wymaga dość dużo uwagi :F



#3 KillShoot

KillShoot

    Potępiony

  • Użytkownik+
  • 206 postów

Napisano 17 October 2015 - 12:39

Zaklepuję KP. Napiszę później



#4 Sherds

Sherds

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 100 postów
  • GitMajonez

Napisano 17 October 2015 - 12:44

Zajmuję miejsce, skrobnę KP jeszcze dziś.

#5 Modi

Modi

    How do you like me now?

  • Użytkownik+
  • 2144 postów

Napisano 17 October 2015 - 13:03

Ja tu tylko mruknę, że zaklepywanie jest bez sensu bo i tak limitu nie ma, no ale jak wolicie.

 

A żeby offtopu nie było no to też wspomnę, że wieczorem jakoś Kartę napiszę.


MODI RULZ!!!! ok


#6 Shota

Shota

    Łajza

  • Użytkownik+
  • 1468 postów
  • Shotyslawa

Napisano 17 October 2015 - 14:19

Ładnie zrobione, gdybym miała czas, pewnie bym grała. 

Anyways, drobna rada, z perspektywy zgrzybiałej wyjadaczki - postaraj się zgromadzić jak najwięcej postaci graczy w jednym miejscu i nadać im jakiś konkretny cel, bo w 90% przypadków PBF-y tutaj umierają właśnie z powodu rozproszenia graczy i/lub bezcelowości.


"Lecz cieniom zbrakło nagle sił, a cień się mrokom nie opiera!
I powymarły jeszcze raz, bo nigdy dość się nie umiera...

I nigdy dość, i nigdy tak, jak tego pragnie ów, co kona!...
I znikła treść — i zginął ślad — i powieść o nich już skończona!"

 

~ Bolesław Leśmian "Dziewczyna"


#7 Dominatort

Dominatort

    Torteł Tortuch Dominatortsky

  • Użytkownik+
  • 211 postów
  • dominatorTT

Napisano 17 October 2015 - 15:23

  • Nazwa rodu Dilhorn

  • Siedziba Niewielki zameczek Wetley Rocks, otoczony raczej średniej wielkości, kamiennym murem z dwoma basztami, wewnątrz którego znajduje się stajnia, koszary, niewielka zbrojownia oraz oczywiście pokaźniejszej wielkości, wykonana z rzeźbionego drewna główna siedziba rodu. Za murami znajduje się niewielkie podgrodzie - zwykła, mała wioseczka.

  • Symbol rodu i wygląd herbu Złoty róg na czerwono-niebieskiej szachownicy

  • Motto Blow the Horn!/Zadmij w róg!

  • Podległość Oficjalnie są podlegli Tyrellom, aczkolwiek skrycie wspierają Targaryenów.

  • Głowa rodu Gumvert Dilhorn

  • Założyciel Założycielem rodu Dilhornów był niejaki Alfrud - prosty myśliwy, ale co wówczas okazało się najważniejsze, był nad wyraz przystojny. Wpadał w oko wielu kobietom, aż wreszcie trafił na tą jedną - drugą córkę jednego z lokalnych rodów szlacheckich. Zaczął się między nimi romans, w końcu zaś ojciec dziewczyny zezwolił na ich mariaż, będąc pełnym podziwu męstwa i siły, jaką cechował się myśliwy. Nadał mu kawałek własnej ziemi a także tytuł rycerski. Alfrud zaś za nazwisko przyjął sobie Dilhorn, a ta skromna liczba poddanych, jaką obdarzył go teść, obwołała go mało wyszukanym przydomkiem "Myśliwy".

  • Religia Wiara w Siedmiu

  • Rodowa broń Kusza Alfruda "Myśliwego" z wygrawerowaną dewizą rodu Dilhornów oraz złotym rogiem.

  • Lokalizacja

    By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

Za jakiś czas pojawi się tutaj jeszcze karta postaci.


Użytkownik Torteł edytował ten post 17 October 2015 - 16:08

  • KillShoot, Sherds i FreshyPie lubią to
"- Czy wiesz, moja najukochańsza żono, że dostrzegłem jeszcze jedną mądrość pośród mądrości proroka Lebiody? Taką, która da mi jeszcze jedną korzyść z obdarowania Redanii psotnymi kotami? Koty, moja Zuleyko, wrócą do domu. Koty zawsze wracają do domu. No, a gdy moje koty wrócą, gdy przyniosą żołd, zdobycz, bogactwa... To ja te koty opodatkuję!"
~ Esterad Thyssen, Wieża Jaskółki

#8 KillShoot

KillShoot

    Potępiony

  • Użytkownik+
  • 206 postów

Napisano 17 October 2015 - 16:03

  • Imię i nazwisko : Vincent z Nikąd
  • Płeć : Męska
  • Wiek : Na oko od 55 do 60 lat
  • Historia : Mało kto zna dobrze Vincenta. Lepiej - mało kto zna go w ogóle. Jak sam powiada, pochodzi z Nikąd. Nie ma domu, rodziny, ani nic, do czego chciałby, lub musiał wrócić. Podróżuje po całym świecie, czasem tylko zostaje na trochę dłużej w jednym miejscu, by popracować jako Grabarz. Co ciekawe, prawie zawsze ma ręce pełne roboty... Prócz tego o samym mężczyźnie nie wiadomo dużo, prócz tego, że na pewno nie urodził się na tej ziemi. Aktualnie znajduje się niedaleko Wetley Rocks
  • Umiejętności :
  • - Posługiwanie się szpadlami i łopatami - tej umiejętności chyba nie trzeba wyjaśnia. Chyba...
  • - Medycyna tradycyjna - Vincent nie chce opowiadać, skąd potrafi tworzyć poprawnie zszyć ludzi i tworzyć proste lekarstwa. Ważne że to umie
  • - Znajomość anatomii - Kolejna z niewytłumaczonych umiejętności Vince'a
  • - Otwieranie zamków - Praca grabarza nie jest dobrze płatna. A więc trzeba dorobić sobie inaczej...
  • - Walka wręcz - Czasem Vincent jest źle rozumiany, lub ludzi odstrasza jego wygląd lub intencje. Ludzie starają się eliminować zagrożenie, toteż mężczyzna musi umieć się bronić.
  • - Umiejętności humanistyczne i matematyczne
  • - Rysowanie
  • - Posługiwanie się nożem i widelcem
  • - Czasem ludzie gadają że Vincent zna się na nekromancji i tworzeniu trucizn... Ale to przecież bujdy
  • Przynależność i profesja : Brak przynależności, jest Grabarzem
  • Wygląd : Dość wysoki mężczyzna z średniej długości siwymi włosami bez grzywki i brodą. Ma zimne, staloszare oczy. Na jego twarzy widać parę zmarszczek oraz wielką bliznę przechodzącą mu przez prawe oko. Mimo wieku nadal trzyma się dobrze. Zwykle ubiera skórzany, brązowy płaszcz, spodnie i wysokie, czarne buty. Na jego dłoniach zawsze leżą poszarpane rękawice bez palców. Do swojej ,,pracy" używa szpadla. Jego trzon zrobiony jest z czarnego, twardego drewna, a jego ostrze stworzone zostało z wytrzymałej stali. Narzędnie nosi na plecach, na specjalnym pasie.

Użytkownik KillShoot edytował ten post 17 October 2015 - 17:27

  • FreshyPie lubi to

#9 Krystiank1410

Krystiank1410

    Snek

  • Użytkownik+
  • 165 postów

Napisano 17 October 2015 - 16:28

 Raczej krótko ze względu na moją ograniczoną wiedzę na temat uniwersum, nie chciałbym popełnić jakichś rażących gaf, więc staram się pisać mocno ogólnikowo.

 

  • Nazwa rodu: Rhosyn

  • Siedziba: Niewielkie miasteczko Rosevalley będące lokalnym ośrodkiem handlu w centrum którego stoi mały kasztel otoczony 2,5 metrowym murem, z jedną bramą prowadzącą do środka. Nad bramą znajduje się niewysoka baszta obronna. Sama mieścina przeżywa ostatnio rozkwit i odradza się po zarazie która miała miejsce przed dekadą, a wybiła niemal połowę mieszkańców.

  • Symbol rodu i wygląd herbu: Czerwona róża na białym tle

  • Motto: Prawdziwa siła to hart ducha.

  • Podległość: Tyrell

  • Głowa rodu: Aurik Rhosyn

  • Założyciel: Edwin Rhosyn, był on prostym żołdakiem z wysokimi aspiracjami. Poprzez męstwo w boju wsławił się na tyle, aby zostać dopuszczonym do zaszczytu bycia gwardii osobistej jednego z lokalnych możnych o wysokiej pozycji w Westeros. Podczas jednej z bitew w których brał udział, a która obrała nieprzyjemny bieg rzeczy dla stronnictwa w którym był Edwin, w kolumnę w której znajdował się ów możny wjechał klin wrogiej konnicy, a Edwin własnym ciałem zasłonił swojego władcę przed cięciem z siodła które mogło strącić mu głowę z karku. Dla Edwina skończyło się to jednak łagodniej, utracił jednak prawe ramię przez co nie mógł już dłużej brać udziału w walkach. W podzięce za uratowanie życia możny odprawił gwardzistę ze służby i nadał mu tytuł szlachecki oraz ofiarował mu kawałek ziemi ze swoich rozległych włości. Ród zaprzyjaźniony jest z rodem Dilhorn.

  • Religia: Wiara w Siedmiu

  • Rodowa broń: Tarcza, której Edwin używał jeszcze jako członek gwardii osobistej.

 
 
- Imię i nazwisko: Keldron Rhosyn

- Płeć  M

- Wiek: 27

- Historia: Keldron z rodu Rhosyn, urodził się w rodowym miasteczku Rosevalley słynącym z tradycji wybierania najpiękniejszego ogrodu różanego na corocznych dożynkach. Należy raczej do młodszego rodzeństwa, także nie przykładano do jego edukacji takiej wagi jak w przypadku jego starszych braci, nie był bowiem dziedzicem. Mimo wszystko potrafi czytać i pisać, oraz posiada jakieś pojęcie na temat historii i literatury. Lata młodości spędził na beztroskiej zabawie z innymi dziećmi z miasteczka. Nie bacząc na zakazy i ostrzeżenia rodziców, codziennie z pomocą przychylnych mu służących wymykał się i poznawał jak wygląda życie niezamożnych ludzi, z tego tytułu jest przyjaźniej nastawiony do prostych ludzi niż reszta jego rodzeństwa. Kolejne lata spędzały mu na nauce szermierki, która stała się jego zamiłowaniem, oraz podrywaniu wiejskich dziewek. Prędko znudziły mu się rodzinne okolice które opuszczał tylko przy okazji wyjazdów na uczty na sąsiednich dworach, więc przy najbliższej ku temu sposobności spakował najpotrzebniejsze rzeczy i ku niezadowoleniu rodziców wyruszył w świat. Jego pierwsza wyprawa skończyła się krótko, wrócił tydzień później bez pieniędzy i z połamanymi żebrami, ale nie zraziło go to "świata zewnętrznego" jak sam to nazywał. Czasem wyruszał do większych miast razem z kupcami którzy odwiedzali Rosevalley. W trakcie rebelii Roberta był jeszcze właściwie dzieckiem, więc poza śmiercią stryja te wydarzenia nazbyt go nie dotyczyły. Obecnie, po latach awanturniczego życia, wielu stoczonych burdach i kilkukrotnym utraceniem całego dobytku wrócił z kolejnej ze swoich przygód zakończonej tym razem pomyślnie dla niego, więc beztrosko trwoni pieniądze na wino i dziewki, coraz częściej jednak spogląda w stronę świata polityki i spisków, którym do tej pory rzadko się interesował. Miał wrażenie że nadchodzą burzliwe czasy i jak czas pokaże, wcale się w tym nie myli.   

- Umiejętności: Posługiwanie się mieczem półtoraręcznym i włócznią/piką, strzelanie z łuku, przygotowywanie prostych posiłków, opatrywanie ran w zakresie odpowiednim do wiedzy medycznej tamtych czasów, zna zasady większości gier hazardowych uprawianych w karczmach, zna etykietę dworską, jazda konna.

- Przynależność i profesja: Niezrzeszony, przyjaciel rodu Dilhorn. Nie ma określonego zawodu, zajmuje się raczej wydawaniem, a rzadziej pomnażaniem swojej części rodowego majątku. 

- Wygląd: Wysoki i raczej przeciętnie zbudowany. Dość ostre rysy twarzy, spory nos, na twarzy ma dwie blizny, jedna przechodząca przez lewą część wargi, a druga na policzku. Obydwie raczej niezbyt głębokie, są to ślady świadczące o dość awanturniczym trybie życia. Kasztanowe włosy średniej długości i przenikliwe oczy stalowego koloru. Ogólnie nie uchodzi ani za przystojnego, ani za brzydkiego( Standardowo inspirowany wyglądem Corvo Attano z Dishonored). 


Użytkownik Krystiank1410 edytował ten post 17 October 2015 - 16:35

  • FreshyPie lubi to

uQcilSi.jpg?1


#10 Modi

Modi

    How do you like me now?

  • Użytkownik+
  • 2144 postów

Napisano 17 October 2015 - 16:44

  • Imię i nazwisko Mayden Dilhorn

  • Płeć Mężczyzna

  • Wiek 27

  • Historia Lubiał pieniążki, zarabiał pieniążki, ma pieniążki. (Mogę dodać później historię, pustka w głowie jak na chwilę obecną)

  • Umiejętności Zwinność, nieprzeciętne umiejętności walki sztyletem, gra w pokera, jazda konna.

  • Przynależność i profesja Ród Dilhorn (To chyba nie liczy się jako organizacja, I dunno), właściciel dwóch burdeli, jednego największego w Królewskiej Przystani i drugiego nieco mniej dochodowego (choć z równie egzotycznym towarem) zbudowanego za murami Wetley Rocks.

  • Wygląd Wysoki, muskularny, czarnowłosy, choć siwiejący już powoli mężczyzna, odziany w elegancki, przypominający nieco garnitur skórzany ubiór. Za pasem ukryty w pochwie sztylet z pozłacaną rękojeścią i wygrawerowanymi na ostrzu słowami "Mike | Oscar | Delta | India". Po bokach pasa przymocowane są fiolki z jakąś substancją, może być to trucizna, a może lubrykant, kto wie. Czasami na spacery wybiera się z drewnianą, pomalowaną na czarno laską z głową orła, zamiast gałki.


  • FreshyPie lubi to

MODI RULZ!!!! ok


#11 Krystiank1410

Krystiank1410

    Snek

  • Użytkownik+
  • 165 postów

Napisano 17 October 2015 - 16:58

Mam nadzieję, że wydarzenia nie będą toczyły się tak samo jak w książce lub serialu, tylko będzie to równoległy wymiar w którym podjęto inne decyzje

 

Nie martw się, twoja ulubiona postać i tak zginie : 3


  • KillShoot lubi to

uQcilSi.jpg?1


#12 FreshyPie

FreshyPie

    Nowy

  • Użytkownik+
  • 12 postów
  • FreshyPie

Napisano 17 October 2015 - 17:01

Mam nadzieję, że wydarzenia nie będą toczyły się tak samo jak w książce lub serialu, tylko będzie to równoległy wymiar w którym podjęto inne decyzje

 

A co, chciałbyś uratować Neda albo zabić Ramsaya? :P Chciałam poprowadzić fabułę zgodnie z tym, co dzieje się w książkach, ale na niewielkie odskocznie chyba będę mogła pozwolić. Niestety dla ciebie ważnych wydarzeń chyba zmieniać nie będziemy.



#13 Inquernal

Inquernal

    Get out of here, stalker

  • Użytkownik+
  • 175 postów

Napisano 17 October 2015 - 17:05

Imię i nazwisko: Baśniarz, zwany również Gawędziażem

Płeć: M

Wiek: Nikt nie pyta, a jak pyta, odpowiedzi nie otrzymuje, ale widać, że jest to wyjątkowo stary człowiek

Historia: 

Drzwi karczmy otworzyły się, głośno skrzypiąc, wpuszczając do środka, zimne, wilgotne powietrze, zaraz za nim wkroczył staruszek, cały przemoczony, oparty o swą laskę. Natychmiast część oczu powędrowało, by przyjrzeć się przybyszowi. Staruszek zamknął za sobą drzwi, mówiąc do siebie pod nosem, jak to robi się za stary na podróże. Jeden z obecnych zauważył charakterystyczny kształt lutni, pod płaszczem przybysza, i wyczuwając szansę na odrobinę rozrywki, podniósł się z ławy, ruszając pomóc staruszkowi w dotarciu na jakieś wolne miejsce. Gdy starzec w końcu zasiadł na podstawionym niedaleko paleniska stołku, wszystkie oczy były zwrócone w jego stronę.

-Dziadku, masz może jakąś historię? - zapytał jeden z obecnych.

-Ach, ależ to człowieka męczy taka podróż w deszczu - rzekł, nie zwracając uwagi na pytanie - Człowieka od razu głód chwyta...

Rozumiejąc o co staruszkowi, już po chwili w jego rękach zawitała miska gorącego gulaszu. Ten szybko wziął się za konsumcję, głośno mlaskając.

-Tak, tak... Przypomina mi się taka jedna historia... - stwierdził, opróżniając już do końca miskę. Wszyscy zaczęli słuchać. A starzec zaczął opowiadać. Tak oto upłynął ten wieczór w karczmie. Baśniarz, napojony i nakarmiony, następnego ranka ruszył w dalszą podróż, ku Wetley Rocks.

Umiejętności: Opowiadanie historii, do którego czasami przygrywa na swej lutni, podstawy gotowania, podstawy opatrywania ran, strzelanie z łuku, walka krótkim mieczem, jazda na koniu, gra na wspomnianej lutni, zaskakujące na jego wiek skradanie się i ogólna zwinność, mistrzowska walka kosturem, znajomość języków

Przynależność i profesja: Podróżny baśniarz, odrobinę również bard, żyjący z opowiadania historii

Wygląd: Starszy mężczyzna, o długiej, siwej brodzie i krótkich, równie siwych włosach, w trakcie chodzenia opierający się o swój kostur(w sumie to chyba bardziej laskę, no ale jak jest wysoka jak on to chyba raczej kostur).


Użytkownik Inquernal edytował ten post 19 October 2015 - 17:01

  • FreshyPie lubi to

LhrBkHs.jpg


#14 Dominatort

Dominatort

    Torteł Tortuch Dominatortsky

  • Użytkownik+
  • 211 postów
  • dominatorTT

Napisano 17 October 2015 - 17:12

(Dodałem lokalizację Wetley Rocks w karcie rodowej, o ile ktoś nie zauważył.)

  • Imię i nazwisko Arengren Dilhorn

  • Płeć Mężczyzna

  • Wiek 29

  • Historia Arengren był pierworodnym synem Gumverta Dilhorna, przez co stał się dziedzicem rodu. Większość swojego dzieciństwa spędził na zamku w Wetley Rocks, gdzie uczył się wielu przydatnych w tym nieprzyjaznym świecie umiejętności - walki różnorakimi rodzajami oręża, jazdy konnej, pływania, zarządzania, odebrał także przeszkolenie w zakresie strategii wojskowej, której jednak do tej pory nie miał okazji wykorzystać, więc nieco uleciała mu z głowy. Od najmłodszych lat trzymał się ze swoim młodszym bratem Maydenem, z którym dużą część wolnego czasu spędzał w niedalekim lesie. Działo się tak nawet podczas Wojny Uzurpatora, gdyż Opatrzność Siedmiu pozwoliła, aby wojska buntowników przeszły obok Wetley Rocks. Potem, gdy dojrzał już, dostał za zadanie zarządzać podgrodziem, aby od razu wykorzystać nabytą wiedzę w praktyce. Często jeździł na polowania do okolicznego lasu wraz ze swoją świtą. Od czasu do czasu również rozprawiał się z lokalnymi rzezimieszkami. I tak mu mijało życie, aż do teraz.

  • Umiejętności Jazda konno, strzelanie z kuszy i łuku, jest człowiekiem silnym i o twardym duchu, zna się na administracji i dowodzeniu ludźmi, także podchwycił od rodowego maestera śladowe umiejętności zarządzania finansami.

  • Przynależność i profesja Dziedzic rodu Dilhorn, zarządza wioską na podgrodziu

  • Wygląd Średniego wzrostu, barczysty mężczyzna z lekką nadwagę. Ma niewielką bliznę na policzku. Nosi długie do karku włosy w kolorze ciemnego blondu i krótki zarost. Ma oczy w kolorze ciemnoniebieskim. Na codzień nosi na sobie niebieską tunikę, brązowe spodnie, przeszywanicę w niebiesko-czerwoną szachownicę, wysokie buty z utwardzanej skóry, ze stalowym okuciem na podeszwie i na palcach.  a także skórzane karwasze i naramienniki.

(A stanowisko Kejmera popieram, byłoby to co najmniej ciekawsze przeżycie, a na pewno już bardziej przyjazne dla tych niezaznajomionych z uniwersum)


Użytkownik Torteł edytował ten post 17 October 2015 - 17:13

  • KillShoot i jammiNg lubią to
"- Czy wiesz, moja najukochańsza żono, że dostrzegłem jeszcze jedną mądrość pośród mądrości proroka Lebiody? Taką, która da mi jeszcze jedną korzyść z obdarowania Redanii psotnymi kotami? Koty, moja Zuleyko, wrócą do domu. Koty zawsze wracają do domu. No, a gdy moje koty wrócą, gdy przyniosą żołd, zdobycz, bogactwa... To ja te koty opodatkuję!"
~ Esterad Thyssen, Wieża Jaskółki

#15 FreshyPie

FreshyPie

    Nowy

  • Użytkownik+
  • 12 postów
  • FreshyPie

Napisano 17 October 2015 - 17:18

Chodzi mi o to aby stworzyć alternatywną historię. Może Jofrey zginie gdzie indziej. Może Ramseya wprowadzimy na tron. Albo poprowadzimy Dothracką inwazję na Westeros.

 

W sumie nigdy w ten sposób nie myślałam, a mogłoby to być ciekawe i może przyciągnęłoby jeszcze parę osób nieznających uniwersum. Będę musiała się jednak nad tym mocno zastanowić.



#16 KillShoot

KillShoot

    Potępiony

  • Użytkownik+
  • 206 postów

Napisano 17 October 2015 - 17:27

Wprowadziłem malutkie poprawki.
Popieram Torta i Kejmera. Może być fajnie :D



#17 MamKamienia

MamKamienia

    Nowy

  • Użytkownik
  • 0 postów
  • MamKamienia

Napisano 17 October 2015 - 17:57

·         Nazwa rodu: Jawel

·         Siedziba: Dobrze prosperujące miasto u podnóży gór na zachód od Sandstone. Ze względu na sąsiedztwo gór klimat jest nieco łagodniejszy, dzięki czemu uprawa roli ma nieco więcej sensu. Lecz mimo wszystko miasto utrzymuje się z górnictwa i przemysłu. Otoczone jest silnym wysokim murem, a dodatkową ochronę tworzą góry. Wewnątrz muru, w zachodniej części miasta rysuje się piękny zamek – siedziba rodu Jawel. Miasto nosi nazwę Blackblood

·         Symbol rodu i wygląd herbu: Czarny diament w rękojeści złotego miecza na białym tle spływającym krwią.

·         Motto: Najpierw miecz, potem krew, diament na końcu.

·         Podległość: Martell

·         Głowa rodu: Emeric III

·         Założyciel: Emeric I – No cóż tu dużo mówić, zawsze był wielkim wojownikiem nie bojącym się niczego. Wysławił się w wielu bitwach i szybka awansował w hierarchii wojskowej. Zauważony przez dowódców został polecony możnemu, a ten nadał mu tytuł rycerza, a za jego wielkie zasługi został mu ofiarowany diament. Później prowadził już oddziały jako dowódca, następnie został doradcą wojskowym. Gdy osiągnął sędziwy wiek, otrzymał od możnego kawałek ziemi na której się osiedlił.

·         Religia Wiara: w siedmiu

·         Rodowa broń: Miecz ze złotą rękojeścią i diamentem zwany „Krwawy klejnot”

·         Lokalizacja: Podnóże gór na zachód od Sandstone.

 

Postać będzie później.


Kamienie nie zmieniają natury, a tym bardziej sierści...

anrlu1.jpg


#18 ST

ST

    Ocalały Kot

  • Użytkownik+
  • 870 postów

Napisano 17 October 2015 - 18:06

Zastanawiam się czy by nie zagrać?

Mam pytanie - czy rody będą grały w grze jakieś większe role, tzn. czy będzie można jakoś nimi zarządzać np. przyjmować do rodu nowych członków, czy jest to raczej taki dodatek do naszej postaci?



#19 FreshyPie

FreshyPie

    Nowy

  • Użytkownik+
  • 12 postów
  • FreshyPie

Napisano 17 October 2015 - 20:01

Mam pytanie - czy rody będą grały w grze jakieś większe role, tzn. czy będzie można jakoś nimi zarządzać np. przyjmować do rodu nowych członków, czy jest to raczej taki dodatek do naszej postaci?

 

To już zależy od samych grających. Mogą stać się samotnymi podróżnikami, spędzać czas z innymi graczami bądź skupić się na rodzinie i wzmacnianiu pozycji rodu.

 

Anyway, możecie już zacząć grać, nie wiem czy potrzebujecie jakiegoś specjalnego pozwolenia czy zaczynacie kiedy chcecie, dlatego chcę zaznaczyć, że gra rozpoczęta, ale postaci nigdy za wiele i będę przyjmowała kolejne zgłoszenia. Muszę jeszcze przemyśleć kwestię historii oraz tego, czy być zwykłym narratorem, czy może brać udział w grze jako oddzielna postać.


Użytkownik FreshyPie edytował ten post 17 October 2015 - 20:03


#20 ST

ST

    Ocalały Kot

  • Użytkownik+
  • 870 postów

Napisano 17 October 2015 - 21:36

@up

Raczej mistrz gry (w tym przypadku ty) zaczyna grę.

P.S Będę grał, ale KP napiszę jak będę miał czas, bo teraz próbuje naprawić Fallouta 3.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PBF