Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * - 4 głosy

[Amator] [1.6.2] MoreRealismMod

Minecraft Realism Mod Biomy Narzędzia Bloki Wymiar Amator

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
104 odpowiedzi w tym temacie

#1 DarkAlienRV

DarkAlienRV

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 136 postów
  • Kayt

Napisano 23 August 2015 - 14:19

Witam!W tym temacie chciałbym Wam przedstawić mojego autorskiego, a zarazem amatorskiego moda: MoreRealismMod. Zapraszam 

Opis programu: Modyfikacja dodaje do naszego kwadratowego świata MC więcej: narzędzi, broni, zbrój, potworów, zwierząt oraz biomów! Prace nad nim rozpocząłem 20.08.15r. Modyfikacja jest na razie w fazie ALPHA, więc nie znajdziecie w niej za wiele. Postaram się, aby aktualizację moda pojawiały się co tydzień.

Autor: DarkAlienRV
Link do pobrania:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

                            

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

                            

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

                            

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

                            

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

                            

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

                           

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

(spokojnie, bug na speedyshare)

                           

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

Versja 0.1 Alpha



Versja 1.1 Alpha

 

Versja 1.2 Alpha



Versja 1.3 Alpha

Versja 1.4 Alpha

Versja 1.5 Alpha

Versja 1.6 Alpha

 

Versja 1.7 Alpha

W końcu kolejna odsłona bardzo wyczekiwanej przez was modyfikacji, YEY :D

Z racji tego, iż wiele rzeczy musiałem przesunąć na kolejną versję moda, nie znajdzie się w nim wiele nowości.

*****Akwamarynowa Lampa

2015-10-19225055.png

Nie ma ona jak na razie dużego zastosowania ani craftingu. Jeżeli robicie jakąś budowlę na biomie zimowym, moim zdaniem idealnie się tam nada, albo chociaż do oświetlenia lodu.

 

*****Beton i Beton Zbrojony.

2015-10-19225127.png

Beton (po prawej) nie jest bardzo wytrzymały, jednakże na pewno wytrzymalszy od zwykłego kamienia. Może posłużyć do robienia schronu. Podobnie Beton Zbrojony (po lewej, jaśniejszy), jest on o wiele bardziej wytrzymalszy od zwykłego betonu.

 

*****Krzak Jagód

2015-10-19224939.png

Po zniszczeniu krzaka mogą nam wypaść jagody, zazwyczaj od 1 do 3-4. Po zniszczeni krzaku z jagodami pozostaje zwykły krzak, który (teoretycznie) po jakimś czasie odrasta.

 

*****Jagoda i Pieprz

2015-10-19225139.png

Jagoda odnawia nam 1 punkt jedzenia (pół pałki), natomiast pieprz nie służy na razie do niczego.

 

Wiem, że po takim czasie oczekiwania na pewno Was nie zachwyciłem nowościami, ale miło byłoby zobaczyć jakiś nowy komentarz :)
Z góry dziękuję, polecajcie modyfikacje swoim znajomym, może im też się spodoba :D

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Instrukcja instalacji:

1. Wpisujemy na pasku zadań: %appdata%
2. Przechodzimy do folderu Roaming
3. Wchodzimy w .minecraft,
4. Otwieramy (albo jeżeli ktoś nie ma to tworzymy) folder mods
5. Wrzucamy do niego naszą paczkę moda(WinRar!!)(Przedtem upewnij się, czy masz zainstalowanego forge'a na versję 1.6.2),
6. Odpalamy MC i cieszymy się modem
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Byłbym wdzięczny, gdybyście pisali mi swoje pomysły do tego, co może się pojawić w modzie, zgłaszali różne bugi, błędy itp.
W przyszłości mod będzie na wyższe, jak i na niższe versje gry ,więc każdy będzie mógł się nim cieszyć 

P.S Jeżeli dodajecie pomysły na jakiegoś moba, przedmiot, blok, jedzenie itp. podajcie też jakąś nazwę, zastosowanie, z pewnością ułatwi mi to pracę

Śmiało można mnie dodać do znajomych na moim Facebook'u!
Facebook: Darkalienrv
Strona FB: DarkAlien RV

POMYSŁY GRACZY:
Pomysł przyjęty
Zastanowię się
Pomysł odrzucony

 

(pomysł dodany do gry)

KOŚCIASTY

THESILVER

KAKTUS12345


HADENIR

KRISTOS


QPLU111

SOFIAK

KRISTOS

 

TOP LISTA

W tej liście będą znajdować się osoby, które dały najciekawsze pomysły możliwe do zrealizowania. Za każdy pomysł który wejdzie do mojej modyfikacji, będą oni dostawali za to punkty. A więc uruchomcie swoje głowy i do dzieła :D. Oczywiście nowe osoby również będą dostawać punkty, ale te osoby które było dotychczas najbardziej aktywne dostają po 5, 10 bądź 15 (w zależności od aktywności i pomysłów) punktów. Myślę, że dzięki takiej liście TOP będzie więcej pomysłów, a zarówno ja będę mógł ciągle rozwijać modyfikacje, a za to wy - będziecie mieli z tego większą satysfakcję :) TYLKO PAMIĘTAJCIE, POMYSŁY MOŻLIWE DO ZREALIZOWANIA!

 

TheSilver - 15pkt

Kościasty - 10pkt

Kristos - 10pkt

Qplu111 - 6pkt

Kaktus12345 - 5pkt

Hadenir - 5pkt

Sofiak - 5pkt


Użytkownik DarkAlienRV edytował ten post 28 October 2015 - 17:35


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Sofiak

Sofiak

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 510 postów
  • Besvious

Napisano 23 August 2015 - 14:27

Po co wydawać modyfikacje w stanie, kiedy nic nie dodaje ?

Zmień grafikę stali dysmańskiej.

@edit

można prosić skan ?


Użytkownik Sofiak edytował ten post 23 August 2015 - 14:28

Bez_nazwy.png

no matter how hard i try it never stop hurts...


#3 DarkAlienRV

DarkAlienRV

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 136 postów
  • Kayt

Napisano 23 August 2015 - 17:52

Po co wydawać modyfikacje w stanie, kiedy nic nie dodaje ?

Zmień grafikę stali dysmańskiej.

@edit

można prosić skan ?

"Po co wydawać modyfikację w stanie, kiedy nic nie dodaje ?"

*****Może dlatego, aby inni napisali pomysły co by dodać, gdyż modyfikacji nie tworze pod siebie ale również pod Was. Do tego na samym dole znajduje się lista Pomysłów Graczy.

 

"Zmień grafikę stali dysmańskiej."

*****Po pierwsze to jest Stal Damascyńska, ale nie szkodzi. Wiem że muszę ją zmienić, ale wygląda ona nawet w realu bardzo podobnie do zwykłej stali, może zmienię trochę teksturę kamienia, i wtedy będzie lepiej.

 

"można prosić skan?"

***** Jakbyś mógł wyjaśnić o co chodzi bym był bardzo wdzięczny, gdyż nie do końca zrozumiałem ten tekst :P



#4 Kościsty

Kościsty

    Nowy

  • Użytkownik
  • 71 postów
  • Kacpersus

Napisano 23 August 2015 - 18:54

Bloki
Nowe rudy.
Dodaj kilka rud metali oraz minerałów. Propozycje:
-Rubin
-Srebro
-Szafir
-Ametyst
przedmioty
Skoro zaczynasz najlepiej by było, gdybyś zrobił miecze i narzędzia z itemów otrzymanych z wyżej wymienionych rud
jedzonko
Coś prostego np. śliwka, pomarańcza lub nowe jabłko
nowy grzybek

#5 Sofiak

Sofiak

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 510 postów
  • Besvious

Napisano 23 August 2015 - 19:00

"Po co wydawać modyfikację w stanie, kiedy nic nie dodaje ?"

*****Może dlatego, aby inni napisali pomysły co by dodać, gdyż modyfikacji nie tworze pod siebie ale również pod Was. Do tego na samym dole znajduje się lista Pomysłów Graczy.

 

"Zmień grafikę stali dysmańskiej."

*****Po pierwsze to jest Stal Damascyńska, ale nie szkodzi. Wiem że muszę ją zmienić, ale wygląda ona nawet w realu bardzo podobnie do zwykłej stali, może zmienię trochę teksturę kamienia, i wtedy będzie lepiej.

 

"można prosić skan?"

***** Jakbyś mógł wyjaśnić o co chodzi bym był bardzo wdzięczny, gdyż nie do końca zrozumiałem ten tekst :P

Skanujesz tutaj:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

Przepraszam za błąd w nazwie tej stali ;-; Chodzi o to, że ciężko ją odróżnić od stali.

Co bym dodał ?

Nowego NPC w wioskach, ale to dopiero po dodaniu itemków.

Nowe piece.

Kominek ;-;


Bez_nazwy.png

no matter how hard i try it never stop hurts...


#6 ST

ST

    Ocalały Kot

  • Użytkownik+
  • 870 postów

Napisano 23 August 2015 - 19:25

Po nazwie myślałem, że będzie to mod który utrudnia rozgrywkę, zwiększa realizm, bo tak w sumie mówi nazwa moda.

Z tych powodów zaproponuję byś dodał:

-temperaturę (kiedy jest nam za gorąco otrzymujemy obrażenia, a za gorąco może nam być np. kiedy za blisko podejdziemy do lawy itp.

-zmęczenie (kiedy będziemy biegać nasza postać będzie się męczyć)

Jak coś jeszcze wymyślę to napiszę.



#7 DarkAlienRV

DarkAlienRV

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 136 postów
  • Kayt

Napisano 24 August 2015 - 11:45

Po nazwie myślałem, że będzie to mod który utrudnia rozgrywkę, zwiększa realizm, bo tak w sumie mówi nazwa moda.

Z tych powodów zaproponuję byś dodał:

-temperaturę (kiedy jest nam za gorąco otrzymujemy obrażenia, a za gorąco może nam być np. kiedy za blisko podejdziemy do lawy itp.

-zmęczenie (kiedy będziemy biegać nasza postać będzie się męczyć)

Jak coś jeszcze wymyślę to napiszę.

Jestem początkującym, dlatego te rzeczy mogą się pojawić dopiero w versjach Beta albo już w pełnej versji moda, ale ok :D

Poza tym, na osobnym launcherze do eclipse zrobiłem sobie moda HardPack, niestety nie wydam go, ponieważ są to zmienione pliki MC, czyli jak bd go rekompilował to nic mi się nie utworzy :D

 

Jeżeli chcesz pograć na takim "trudniejszym" mc, np. że bloki jest trudniej rozwalić, a narzędzia szybciej się niszczą, w eclipse wejdź w: net.minecraft.blocks>Blocks i tam zmień wytrzymałość bloków :)

Jeżeli chcesz zmienić wytrzymalosc itemkow, wejsd w: new.minecraft.items > EnumToolMaterial czy jakoś tak...

Oczywiście, jeżeli posiadasz eclipse xD


Wiecie co... Piszecie tak o tym, aby zrobić nowe narzędzia... teraz próbowałem, ale okazuje się, że nie mogę ich zrobić! Nie mogę zrobić narzędzi np. z Miedzi, muszę usunąć całą linijkę EnumToolMaterials, żeby mc w eclipse mógł się normalnie włączyć! Pomocy :(

 

A i zapomniałem jeszcze o jednym: Wszystkie bloki znajdują się w zakładce budowlane, a minerały w Minerals, gdyż jeszcze nie stworzyłem własnej zakładki. Napiszcie mi, jak wam się gra na tym modzie :D

A tak pozatym już się tak niecierpliwie, więc wydaje wam kolejną versje moda :D


Użytkownik DarkAlienRV edytował ten post 24 August 2015 - 11:47


#8 DarkAlienRV

DarkAlienRV

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 136 postów
  • Kayt

Napisano 24 August 2015 - 13:01

Skanujesz tutaj:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

Przepraszam za błąd w nazwie tej stali ;-; Chodzi o to, że ciężko ją odróżnić od stali.

Co bym dodał ?

Nowego NPC w wioskach, ale to dopiero po dodaniu itemków.

Nowe piece.

Kominek ;-;

Analiza_10Alpha.png



#9 ST

ST

    Ocalały Kot

  • Użytkownik+
  • 870 postów

Napisano 24 August 2015 - 19:02

Co do temperatury to zapomniałem jeszcze napisać, że na zimowych biomach bez skórzanego napierśnika dostawalibyśmy obrażenia od zimna.

-Trudniejsze moby: zombie byłyby szybsze, normalne pająki mogłby tak samo jak jaskiniowe zatruwać za każdym uderzeniem. Zombie mogłyby, też spawanić się w grupach, żeby było je trudniej pokonać.

-Pragnienie: mielibyśmy pasek taki jak przy głodzie, a kiedy zszedłby do 3 butelek wody* dostawalibyśmy efekt np. nudności, a przy zeru, obrażenia.

-Zmęczenie: po np. 2/3 dniach bez snu dostawalibyśmy efekt ślepoty co jakiś czas (,że niby jesteśmy zmęczeni, takie dłuższe zamykanie oczy, czy coś? :) ) kiedy jednak pójdziemy spać wszystko wróci do normy.

To na razie tyle, ale jak znów coś wymyślę to Ci napiszę.

 

*zastępstwo dla mięsa z paska głodu



#10 Sofiak

Sofiak

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 510 postów
  • Besvious

Napisano 24 August 2015 - 19:35

@up co do tej skórzanej zbroi to może możliwośc łączenia diamentowej z skórzaną przez co by Ciebie grzało ?


Bez_nazwy.png

no matter how hard i try it never stop hurts...


#11 ST

ST

    Ocalały Kot

  • Użytkownik+
  • 870 postów

Napisano 24 August 2015 - 19:44

@up To już zależy od autora moda, ja daje tylko pomysły/przykłady tego co można zrobić, aby ten mod był bardziej realistyczny.



#12 Runfis

Runfis

    Uczony

  • Weteran
  • 461 postów
  • Runfiss

Napisano 24 August 2015 - 20:26

Po nazwie myślałem, że będzie to mod który utrudnia rozgrywkę, zwiększa realizm, bo tak w sumie mówi nazwa moda.

 

Mod, który zwiększa realizm w Minecrafcie:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

Jestem początkującym, dlatego te rzeczy mogą się pojawić dopiero w versjach Beta albo już w pełnej versji moda, ale ok :D

 

Mógłbyś się zdecydować i pisać albo polski wyraz "wersja" albo angielski "version"? Wyraz "versja" nie istnieje. ;)

 

Co do samej modyfikacji:

Jeśli chcesz, by twój mod był popularny, dodaj do niego coś oryginalnego. Widzę, że próbujesz zrobić realistyczny mod (wnioskując po tytule). W takim razie powinieneś wiedzieć, że coś takiego jak ruda stali nie istnieje. Stal to stop żelaza z węglem. :)



#13 DarkAlienRV

DarkAlienRV

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 136 postów
  • Kayt

Napisano 25 August 2015 - 00:23

Mod, który zwiększa realizm w Minecrafcie:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

 

Mógłbyś się zdecydować i pisać albo polski wyraz "wersja" albo angielski "version"? Wyraz "versja" nie istnieje. ;)

 

Co do samej modyfikacji:

Jeśli chcesz, by twój mod był popularny, dodaj do niego coś oryginalnego. Widzę, że próbujesz zrobić realistyczny mod (wnioskując po tytule). W takim razie powinieneś wiedzieć, że coś takiego jak ruda stali nie istnieje. Stal to stop żelaza z węglem. :)

Używam słowa "versja", bo dla mnie te "v" jest takie za**b**te :v

A po drugie to ok, usunę rude stali i dodam nowy crafting xD



#14 Kaktuscraft

Kaktuscraft

    Wyjadacz

  • Weteran
  • 861 postów
  • MineCraftKaktus

Napisano 25 August 2015 - 07:21

Moje propozycje:

-miedziany piec, który szybciej przepala(craftowany ze zwykłego pieca i ośmiu sztabek miedzi)

-sztabki obsydianu(otrzymywane po przepaleniu obsydianu w miedzianym piecu)

-obsydianowe rzeczy(czyli miecz, zbroja,itd.)robione ze sztabek obsydianu, które są lepsze od diamentowych(czyli w przypadku miecza większy damage i większa wytrzymałość, w przypadku narzędzi większa szybkość i większa wytrzymałoć, a w przypadku zbroji większa ochrona i większa wytrzymałość)

Powodzenia w robieniu moda ;)


Lubię kaktusy.

#15 DarkAlienRV

DarkAlienRV

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 136 postów
  • Kayt

Napisano 25 August 2015 - 16:23

Moje propozycje:

-miedziany piec, który szybciej przepala(craftowany ze zwykłego pieca i ośmiu sztabek miedzi)

-sztabki obsydianu(otrzymywane po przepaleniu obsydianu w miedzianym piecu)

-obsydianowe rzeczy(czyli miecz, zbroja,itd.)robione ze sztabek obsydianu, które są lepsze od diamentowych(czyli w przypadku miecza większy damage i większa wytrzymałość, w przypadku narzędzi większa szybkość i większa wytrzymałoć, a w przypadku zbroji większa ochrona i większa wytrzymałość)

Powodzenia w robieniu moda ;)

Wiesz co... to ma być realistyczny mod, więc nie wiem, czy sztabki obsydianu dodam, ale super pomysł :D

Miedziany piec...hmmm... nawet dobra propozycja! Dzięki! Tylko jest mały problem, i nie moge stworzyć narzędzi z własną wytrzymałością, gdyż jest bład w linice z narzędziem... Z resztą, wyślę ci screeny:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

Oczywiście materiał jest zdefinowany: public static EnumToolMaterial MIEDZ; xD


#16 Kościsty

Kościsty

    Nowy

  • Użytkownik
  • 71 postów
  • Kacpersus

Napisano 25 August 2015 - 16:42

Ty robisz tego moda w MCreator?



#17 DarkAlienRV

DarkAlienRV

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 136 postów
  • Kayt

Napisano 25 August 2015 - 16:53

UWAGA!

Mam do was prośbę - czy mógłby ktoś wysłać mi czyste mcp na versję 1.6.2? Najlepiej już z zainstalowanym forge itp, gotowe do modowania, ponieważ mi się coś popsuło i forge nie chce mi się instalować, a teraz przez przypadek te mcp usunąłem i nie mogę znaleść odpowiedniej versji! Każda osoba, która wyśle mi takie mcp gotowe do modowania dostanie nagrodę!

Co wystarczy zrobić? Podać link do pobrania mcp, a pod spodem napisać swój nick na steam, swojego e-mail'a, obojętnie co aby móc się z taką osobą skontaktować. Z góry dziękuję za pomoc :)


Ty robisz tego moda w MCreator?

Nie, dla mnie MCreator to jest g**no, tak się nie robi modów, tak naprawdę mody tworzą się tam za nas. Ja to robię w JAVA, w języku w którym jest napisany MC.


Użytkownik DarkAlienRV edytował ten post 26 August 2015 - 00:08


#18 Hadenir

Hadenir

    Nowy

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Hadenir

Napisano 25 August 2015 - 21:11

Minecraft jest napisany w JavaScript? Tego jeszcze nie było...

Powiedz mi, jak to jest programować i nie wiedzieć w jakim języku się programuje?

 

Minecraft jest napisany w JAVA. Java i JavaScript to dwa kompletnie różne języki.

 

"JavaScript do Java ma tyle co kot do kotwicy" - Zapamiętaj to sobie.


Użytkownik Hadenir edytował ten post 25 August 2015 - 21:14


#19 DarkAlienRV

DarkAlienRV

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 136 postów
  • Kayt

Napisano 26 August 2015 - 00:06

Minecraft jest napisany w JavaScript? Tego jeszcze nie było...

Powiedz mi, jak to jest programować i nie wiedzieć w jakim języku się programuje?

 

Minecraft jest napisany w JAVA. Java i JavaScript to dwa kompletnie różne języki.

 

"JavaScript do Java ma tyle co kot do kotwicy" - Zapamiętaj to sobie.

Sorry, moja pomyłka, ale coś tak kiedyś usłyszałem i bez analizy tej informacji tak napisałem... :D

A może napisałbyś jakiś pomysł? Czekam na kreatywną odpowiedź ;)



#20 Hadenir

Hadenir

    Nowy

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Hadenir

Napisano 26 August 2015 - 09:23

 

Sorry, moja pomyłka, ale coś tak kiedyś usłyszałem i bez analizy tej informacji tak napisałem...  :D

A może napisałbyś jakiś pomysł? Czekam na kreatywną odpowiedź  ;)

 

Spoko. Ważne że już wiesz co i jak :D

 

Co do propozycji, to po nazwie moda obstawiam że chcesz żeby minecraft stał się bardziej realistyczny. Tak więc:

  • Dodaj nowe rodzaje lasów z nowymi drzewami (np. bananowce, śliwy, drzewa pomarańczowe, orzechy włoskie) i nowymi roślinami (np. winorośl z winogronami, orzechy ziemne)
  • Spraw aby moby spawnowały się w odpowiednim dla nich środowisku.
  • Dodaj np. goryle, papugi, żaby, motyle, byki, ryby, rekiny, delfiny, orły, sowy.
  • W Minecraft'cie mamy nether, proponuję dodanie także czegoś na kształt prostego nieba.

Mam nadzieję że chociaż minimalnie pomogłem ;)


Użytkownik Hadenir edytował ten post 26 August 2015 - 14:51






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Minecraft, Realism, Mod, Biomy, Narzędzia, Bloki, Wymiar, Amator