Skocz do zawartości


Zdjęcie

Igrzyska Śmierci III

PBF

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
390 odpowiedzi w tym temacie

#21 Libter

Libter

    Legenda

  • Zbanowany
  • 3502 postów

Napisano 03 May 2015 - 20:31

@up
Jako osoby prywatne, czyli poza grą? Chodzi mi bardziej, czy dopuszczalna jest sytuacja, gdzie jedna osoba umawia się z drugą na np. sojusz w prywatnej wiadomości.
Można to porównać do szeptu między postaciami.

Jak wygląda okres przed rozpoczęciem igrzysk? Czy będzie można opisać zachowanie i rozmowy postaci podczas szkoleń, jazdy rydwanem, itp.? Czy te wydarzenia będą uwzględnione, czy od razu zaczyna się walka?

Użytkownik programmerpeter edytował ten post 03 May 2015 - 20:34


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 KillShoot

KillShoot

    Potępiony

  • Użytkownik+
  • 206 postów

Napisano 04 May 2015 - 06:23

@Peter
Shamge wyraźnie napisała, że prywatnie. A poza tym, pamiętaj że twoja postać nie wie tego samego co ty, więc możesz na spokojnie napisać że szepczesz i umawiasz się na sojusz czy coś podobnego, a inni, teoretycznie, nie będą tego wiedzieli.
Co do drugiego pytania - w pierwszym poście masz linki do poprzednich edycji, poczytaj sobie początek i sam zobacz

#23 Libter

Libter

    Legenda

  • Zbanowany
  • 3502 postów

Napisano 04 May 2015 - 06:56

@up
Po poprzednich wersjach widzę, że jest pożednanie z rodziną, a następnie igrzyska. Myślę że tutaj można by było odegrać więcej wydarzeń sprzed rozpoczęcia igrzysk, mają one zresztą znaczenie dla np. sponsorów.

#24 barte77

barte77

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 111 postów
  • barte77

Napisano 04 May 2015 - 11:43

1. Imię i nazwisko: Bartek Howard

2. Wiek postaci: (od 12 do 18 lat): 14

3. Rodzimy dystrykt: (najlepiej, żeby był związany z umiejętnościami i historią. Ponadto z jednego dystryktu mogą pochodzić TYLKO dwie postacie dwóch graczy. Naciągniemy trochę zasady, z dystryktu może być dwóch graczy płci męskiej) Dystrykt dziewiąty

 4. Umiejętności: 1 opanowana przez postać świetnie, 1 opanowana w stopniu dobrym i 2 opanowane w stopniu podstawowym (bardzo duży wybór: od łucznictwa, przez podnoszenie ciężarów, do sztuki kamuflażu). Łucznictwo opanowane w stopniu świetnym, walka krótkim mieczem bądź sztyletem opanowana w stopniu dobrym oraz sztuka kamuflażu i szybkie przemieszczanie się po nieznanych terenach (stopień podstawowy).

5. Wygląd: Wysoki i szczupły, brązowe włosy jak i oczy. Cięta blizna nad prawym okiem i nieprzesadne umięśnienie.

6. Czym zajmował się bohater w swoim Dystrykcie i co wpłynęło na posiadane przez niego umiejętności: Bartek w swoim dystrykcie zajmował się polowaniem na zwierzęta (niegroźną strzałą zamoczoną w środku usypiającym) po to, by zabrać je ze sobą do własnej hodowli. Czasem gdy zwierzę było stare lub chore musiał szybko uśmiercić je sztyletem ojca- jedyną pamiątką od swojego taty. Potrafił tropić zwierzynę na nieznanym mu terenie, a to wszytko po to, by zarobić na własne życie.     

7. Pamiątka przypominająca postaci swój rodzimy dystrykt, którą zabierze do Kapitolu: (np.; wisiorek, pierścionek itp.; nie może być w żaden sposób użyta jako broń). Wisiorek z pazurem jego psa.

8. Skrócona historia, najważniejsze wydarzenia w życiu bohatera, rodzina, czy jest w związku itp: Jego wszelka rodzina zginęła w walce, tylko on jeden przeżył. Na swoje 11 urodziny dostał psa myśliwskiego i odtąd się z nim nie rozstawał dopóki nie zginął w niewyjaśnionych okolicznościach, jego ciała dotąd nie odnaleziono. Po wielkiej stracie ostatniej wiernej mu osoby (w tym przypadku psa) zaczął trenować kamuflaż- aby i ten los co przydarzył się jego bliskich nie spotkał jego.

9. Lęki, fobie, choroby, słabości: 

-lęka się ciemności

-czasem miewa dziwne wizje

-pustka w sercu po stracie rodziny

10: Szkolenia:

-kamuflaż (+1 pkt)

-unikanie zagrożeń (+1 pkt)

-utrzymania poziomu energii (znajomości rozpalania i utrzymywania ognia, przyrządzanie i zdobywanie jedzenia) (+2 pkt)

-oczyszczanie ran i przygotowywanie prostych opatrunków (+1 pkt)

-grzyby i rośliny jadalne (+1 pkt)

11: Dodatkowe informacje:

Nie czytałem książki ani nie oglądałem filmu, ale to chyba nie problem ;). Liczę na przyjęcie


Użytkownik barte77 edytował ten post 04 May 2015 - 11:45

Buduję mapkę adv :P (może kiedyś ją dokończę...)


#25 KillShoot

KillShoot

    Potępiony

  • Użytkownik+
  • 206 postów

Napisano 04 May 2015 - 15:39

@Peter

Z tego co pamiętam, w dwójce była chwila, gdzie uczestnicy byli w tym całym ,,ośrodku" w Kapitolu i mogli rozmawiać, poza tym jest też parę postów w pociągu, więc nie bój się, spokojnie, będziesz miał czas na uknucie przerażających intryg



#26 barte77

barte77

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 111 postów
  • barte77

Napisano 06 May 2015 - 05:26

Shamge dodaj :D. Nikt już się nie zapisuje? Poprzednie igrzyska czytałem, były bardzo fajne ;).

Buduję mapkę adv :P (może kiedyś ją dokończę...)


#27 Shamge

Shamge

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 167 postów

Napisano 06 May 2015 - 20:08

Shamge dodaj :D. Nikt już się nie zapisuje? Poprzednie igrzyska czytałem, były bardzo fajne ;).

Dodany.

 

@up
Jako osoby prywatne, czyli poza grą? Chodzi mi bardziej, czy dopuszczalna jest sytuacja, gdzie jedna osoba umawia się z drugą na np. sojusz w prywatnej wiadomości.
Można to porównać do szeptu między postaciami.

Coś w rodzaju szeptu będzie można przeprowadzić w prywatnej wiadomości wraz z MG.

 

Jak wygląda okres przed rozpoczęciem igrzysk? Czy będzie można opisać zachowanie i rozmowy postaci podczas szkoleń, jazdy rydwanem, itp.? Czy te wydarzenia będą uwzględnione, czy od razu zaczyna się walka?

Rozpoczyna się tak jak część druga - wybieraniem graczy na Dożynkach. Następnie następuje pożegnanie się z rodziną, przyjaciółmi i podróż pociągiem podczas której gracze będą mogli porozmawiać ze swoimi mentorami, dowiedzieć się co nieco więcej o Igrzyskach, historii Kapitolu itp; Następnie odbędzie się kolacja z wszystkimi trybutami, gdzie będą już wtedy mogli dobierać się w sojusze czy tworzyć układy. Na następny dzień rozpoczyna sie gra.

 

~ Ogłoszenia parafialne ~

Rekrutacja kończy się jutro o 18. Dopuszczam uzasadnione wyjątki zapisania się już podczas trwania Igrzysk jeśli są przy życiu trybuci nie sterowani przez żadnego gracza. Obecnie jest 7 wolnych miejsc.


Użytkownik Shamge edytował ten post 06 May 2015 - 20:39

Słońce zachodzi, nadeszła pora żerowania. Stado Shamg wyruszyło na polowanie ~Tiberian.

 

Przejawia cechy typowego ucznia gimnazjum (albo i emo) ~Severiana

 


#28 Inquernal

Inquernal

    Get out of here, stalker

  • Użytkownik+
  • 175 postów

Napisano 06 May 2015 - 22:35

1. Imię i nazwisko: Gabriel "Gabe" Blum

2. Wiek postaci: 16

3. Rodzimy dystrykt: Czwarty

4. Umiejętności

-Świetna: Łowienie, przyrządzenie i inne tego typu rzeczy z rybami

-Dobra: Przetrwanie w dziczy

-Przeciętne: Orientacja w terenie, Kamuflowanie się

5. Wygląd: Niewysoki, chuderlawy chłopak, z nieuporządkowanymi, brązowymi włosami do szyi i wiecznie nieobecnym spojrzeniem piwnych oczu.

6. Czym zajmował się bohater w swoim Dystrykcie i co wpłynęło na posiadane przez niego umiejętności: Łowieniem ryb, ale większy wpływ miały ciągłe wyprawy do lasu koło jego rodzinnej wioski, gdzie z paczką kumpli często chodzili, a czasem nawet obozowali, lub grali w gry terenowe.

7. Pamiątka przypominająca postaci swój rodzimy dystrykt, którą zabierze do Kapitolu: Pacyfka zrobiona z ości rybich, którą ma jako naszyjnik.

8. Skrócona historia: Gabriel, drugi syn biednego rybaka, z małej, zapomnianej przez świat wioski. Od najmłodszych lat łowił ryby. Niezamożność jego rodziny powodowała, że wędki wyrabiali sami, zaś na łódkę z silnikiem nigdy sobie pozwolić nie mogli. Gabe'owi to nie przeszkadzało. Zawsze wolał łowić "tradycyjną" drogą, nigdy nie lubił napędzanych silnikami kutrów, do tego stopnia, że robiło mu się niedobrze, gdy wchodził na takowe. Żył blisko natury, biegając bez przerwy z kolegami z wioski po lesie, często obozując tam, czy bawiąc się w podchody. Tak upływało najmłodszemu z Blum'ów dzieciństwo, aż do 14 roku życia, gdy zaczął się interesować ruchem hipisowskim. Mimo że prawdziwym hipisem nie został i zostać nie chciał, zgadzał się z takimi rzeczami jak życie w zgodzie z naturą, czy pacyfizm. Jego bratu, który był jego dokładnym przeciwieństwem niezbyt to przypadło do gustu. Ale dawali radę. I nadszedł ten dzień, gdy wybrano Gabriela do Igrzysk. Matka płakała, ojciec ze smutkiem kręcił głową, a brat bez przerwy powtarzał jak to jego powinni wybrać. Gabriel, ciągle nieco zszokowany wydarzeniami, pożegnał się z rodziną i ruszył na Igrzyska do Kapitolu.

9. Lęki, fobie, choroby, słabości: Pacyfista, czuje się źle na łodziach motorowych, boi się wystrzałów z broni palnej, nie lubi sporej części współczesnych wynalazków, ma w miarę dobrą kondycję, ale siły nie ma zupełnie.

10: Szkolenia

Grzyby i rośliny jadalne+2

Medyk+1

Orientacja i budowa+1

Utrzymanie nawodnienia+1

Utrzymanie energii+1


LhrBkHs.jpg


#29 Mr_Ziomal

Mr_Ziomal

    Nowy

  • Użytkownik
  • 33 postów
  • SirPaul

Napisano 08 May 2015 - 13:15

Kiedy rozpoczynamy?


icon_warning.png  Użytkownik Mr_Ziomal edytował tą sygnaturę dnia 09.03.2015, 13:03


#30 RaTmAnPL

RaTmAnPL

    Artysta - Viking

  • Użytkownik+
  • 118 postów
  • RaTmAnPL

Napisano 08 May 2015 - 14:04

Imię i Nazwisko: John Northenfreeman

Wiek: 18 lat

Rodzimy dystrykt: Dystrykt Drugi

Umiejętności:

Świetnie – Wytrzymałość  fizyczna

Dobre – Siła w pojęciu ogólnym

Podstawowe – Precyzja oraz Wszystko związane z inżynierią pokroju „to przykręć kluczem, tamto walnij młotkiem”

 Wygląd:

John jest osobą wysoką i obdarzoną dosyć rzucającym się w oczy zestawem mięśni. Patrząc na jego twarz trudno uwierzyć że osobnik ma mniej niż 20 lat – grube i wyraźne rysy twarzy, połowicznie wyniszczona cera, oraz piwne, poważne oczy jasno dają do zrozumienia, że człek ten kanapowego życia raczej nie ma. Poczucie niepasującego wieku potęguje jeszcze bardziej praktycznie idealnie wygolona głowa, oraz wiecznie spętany, gęsty zarost okrywający całą dolną część twarzy.

 Pamiątka przypominająca postaci swój rodzimy dystrykt, którą zabierze do Kapitolu:

Stara, wytarta czapka z daszkiem, która jest częścią obowiązkowego ubrania roboczego rodzimego dystryktu

 Czym zajmował się bohater w swoim Dystrykcie i co wpłynęło na posiadane przez niego umiejętności:

Robienie za spawacza, tragarza, walimłotka i wiele innych typowych prac dla pracownika wytwórni pociągów.

 Skrócona historia:

John wychowywał się bardzo prostej rodzinie w jednym z niezliczonych domków na obrzeżach fabryki-molochu zajmującej się przemysłem pociągowym. Tam też od zarania dziejów pracowali jego wszyscy przodkowie, od pradziadów, a może i dalej, aż w końcu po jego samego, wszyscy starając zarobić się te marne grosze pozwalające przeżyć im następny dzień. Właściwie całe życie Johna, począwszy od pierwszego złapania za młotek w wieku 3 lat to wyjątkowa monotonna i nudna powieść skryta za kurtyną pary i niekończących się fal iskier ze spawanego w fabryce metalu. Powieść ta nie zmieniła się nawet wtedy, kiedy jego rodzice odeszli do lepszego miejsca w trakcie niesławnego wypadku zwanego przez okolicznych pracowników „Stalowym walcem z sektora F-9”. 3 dni rozpaczy to i tak było trochę zanadto, jakkolwiek to mrocznie nie brzmi – John musiał wbić się ponownie w rytm powieści sadysty, który tylko czekał na jeden dzień dłużej, aby mieć pretekst do pozostawienia młodzieńca bez pracy, a co za tym też idzie, zabrać też realną szansę na przyszłość.

 

I powieść toczyła się dalej. Para i iskry ze spawanego metalu.

 

Aż nagle przybył list.

 

Lęki, fobie, choroby, słabości: Choroba płuc spowodowana praktycznie ciągłym przebywaniem w wytwórni, która objawia się łapaniem mocnej zadyszki przy zbyt długo trwającym wysiłku. Ciężko mu dogadać się z ludźmi, toteż najczęściej wybiera po prostu milczenie.

 Szkolenia:

Broń biała – 3

Utrzymanie poziomu nawodnienia organizmu – 1

Utrzymania poziomu energii – 1

Oczyszczanie ran i przygotowywanie prostych opatrunków - 1


"In a time before time somebody attacked somebody"

~ Ludzkie dziecko do ludzkiego dziecka.


#31 barte77

barte77

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 111 postów
  • barte77

Napisano 08 May 2015 - 15:20

Kiedy rozpoczynamy?

Na pierwszej stronie jest ;) (jutro w godzinach porannych).


Buduję mapkę adv :P (może kiedyś ją dokończę...)


#32 Mr_Ziomal

Mr_Ziomal

    Nowy

  • Użytkownik
  • 33 postów
  • SirPaul

Napisano 08 May 2015 - 16:07

Rzeczywiście, nie zauważyłem ;p


icon_warning.png  Użytkownik Mr_Ziomal edytował tą sygnaturę dnia 09.03.2015, 13:03


#33 KillShoot

KillShoot

    Potępiony

  • Użytkownik+
  • 206 postów

Napisano 08 May 2015 - 17:45

W takim bądź razie od rana do mniej-więcej południa mnie nie ma



#34 RErErty

RErErty

    Pancerny Stalker

  • Użytkownik+
  • 422 postów

Napisano 08 May 2015 - 18:52

Ja od razu mówię, że od wtorku do piątku przyszłego tygodnia z powodu mojego pobytu w Trójmieście prawdopodobnie nie będę mógł grać, więc proszę nie szykować dla mnie akcji na ten czas :P



kompletnie pijany


#35 Mr_Ziomal

Mr_Ziomal

    Nowy

  • Użytkownik
  • 33 postów
  • SirPaul

Napisano 08 May 2015 - 18:56

@up Mam nadzieję, że dotrwam do twojego powrotu. Zaklepuje sobie fraga na tobie


  • RErErty i Shamge lubią to

icon_warning.png  Użytkownik Mr_Ziomal edytował tą sygnaturę dnia 09.03.2015, 13:03


#36 Xnut

Xnut

    Nowy

  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 08 May 2015 - 19:18

: )


Użytkownik Xnut edytował ten post 08 May 2015 - 19:18

"Celem wojny nie jest śmierć za ojczyznę, ale sprawienie, aby tamci sk******e umierali za swoją."

 

"Po prostu jedź tą drogą dopóki cię nie rozpieprzą."- instrukcje dla oddziału rozpoznania

 

"Moi żołnierze mogą zjeść swoje paski, ale moje czołgi potrzebują paliwa."

 

"Fortyfikacje są pomnikiem ludzkiej głupoty. Wszystko co zostało zbudowane przez człowieka może zostać przez niego zniszczone."

 

- George Patton...


#37 barte77

barte77

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 111 postów
  • barte77

Napisano 09 May 2015 - 10:23

Shamge, może już zaczniemy?


Buduję mapkę adv :P (może kiedyś ją dokończę...)


#38 Libter

Libter

    Legenda

  • Zbanowany
  • 3502 postów

Napisano 09 May 2015 - 10:29

Ja bym również chętnie już zaczął, ale mogę poczekać, jeśli pozostali nie chcieliby jeszcze zaczynać.



#39 barte77

barte77

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 111 postów
  • barte77

Napisano 09 May 2015 - 10:49

Dopiero zauważyłem, że Shamge nie ma ;(.


Buduję mapkę adv :P (może kiedyś ją dokończę...)


#40 Dominatort

Dominatort

    Torteł Tortuch Dominatortsky

  • Użytkownik+
  • 211 postów
  • dominatorTT

Napisano 09 May 2015 - 13:13

Shamge wypadło rano coś pilnego, jeszcze dziś będzie, ale później. 


"- Czy wiesz, moja najukochańsza żono, że dostrzegłem jeszcze jedną mądrość pośród mądrości proroka Lebiody? Taką, która da mi jeszcze jedną korzyść z obdarowania Redanii psotnymi kotami? Koty, moja Zuleyko, wrócą do domu. Koty zawsze wracają do domu. No, a gdy moje koty wrócą, gdy przyniosą żołd, zdobycz, bogactwa... To ja te koty opodatkuję!"
~ Esterad Thyssen, Wieża Jaskółki





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PBF