Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 11 głosy

[Rozszerzenie][1.x.x] - Heaven The Gods Of Olympus - Największy polski mod do Minecraft?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
183 odpowiedzi w tym temacie

#1 ChomikPL

ChomikPL

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 118 postów
  • Chomik

Napisano 23 June 2014 - 20:34

*
Popularny

Heaven: The Gods Of Olympus

 

Heaven: The Gods of Olympus v0.1n [Minecraft 1.13.2]

 

Heaven: The Gods of Olympus pre-alpha v1.0 [Minecraft 1.6.2]

 

Ten wpis pewnie kiedyś zaginie na forum, więc zapraszam na fanpage modyfikacji

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

Jeżeli macie jakieś pomysły albo pytania, piszcie śmiało :)


Użytkownik ChomikPL edytował ten post 13 April 2019 - 06:15


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Torbacz

Torbacz

    Zbyt piękne.

  • Użytkownik+
  • 424 postów
  • torrbas

Napisano 23 June 2014 - 20:52

Fajne i w ogóle.

Mam dwa pytania:

Czemu ten strażnik taki twardy? ;-;

Oraz 2 pytanie, a raczej uwaga, a mianowicie; bardzo dużo odwzorowane z The Aether.

 

Piszesz ładnie, przedmioty i bloki mi się podobają, ogólnie fajna modyfikacja. :]


  • Yelmi lubi to

Piszę poprawnie po Polsku.

Posty: 50/100/150/200/250/300/350/400/450/500/550/600/650/700

Nikt nie chce z nim grać w gmoda.


#3 Payper Duck

Payper Duck

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 115 postów

Napisano 23 June 2014 - 20:56

Piękna grafika ( ͡° ͜ʖ ͡°)

8/10



#4 TheVoidek

TheVoidek

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 329 postów
  • Piechacz

Napisano 23 June 2014 - 20:59

Mogę prosić o informację o progresie tworzenia moda?

 

Mod zapowiada się ciekawie, ale widać, że zerżnięte z aether moda. Szczególnie rodzaje i zastosowanie chmur oraz ogólny wygląd świata.

Nie do końca podobają mi się tekstury, nie traktuj tego jako hejt, bo na przykład dusza, czy grawitium są bardzo ładne, no ale moby wyglądają nieciekawie.

(przynajmniej w mojej opinii)

 

Mam kilka pomysłów, aby to nie wyglądało tak mocno aetherowato:

Wyspy w określonych geometrycznych kształtach (np.: żeby z widoku z góry wyglądało to na gwiazdę, okrąg itd.)

Wyspy połączone złotymi mostami

Mi się Grecja kojarzy z białymi marmurowymi budowlami, więc myślę, że ten świat lepiej by wyglądał: z blokami w odcieniach bieli / wyspami zbudowanymi z chmur

Potrzeba tam bardzo wielu struktur na kształt panteonu, koloseum i innych cośów z marmuru (jeśli masz jakieś takie struktury to daj skreeny)

Białe wyspy + Chmury  + Bogowie + Marmurowe budowle + Złote mosty = Boski klimat prosto z olimpu  ;)

 

To tylko moja wizja: uczciwie proszę o szczerą krytykę  :lol:

Widać, że się starasz, kontynuuj, na pewno wyjdzie z tego coś fajnego. podziwiam, bo próbowałem programować i wiem, że to trudne.

 

 

 

(uff... 2 posty zdążyli napisać nim ja skończyłem ten :P )


  • Xkkk i TheMagmer lubią to

uJnjwIB.png


#5 ChomikPL

ChomikPL

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 118 postów
  • Chomik

Napisano 23 June 2014 - 21:14

TheVoidek

Dzięki. Na pewno wyciągnę z tego jakieś wnioski. Z tymi kształtami wysp będzie bardzo trudno. Panteon na pewno będzie. Zacząłem nad nim pracować. Będą to świątynie ze skarbami. Będą ich 4 typy :

Brązowe - Najczęściej spotykane

Srebrne - Spotykane nieco rzadziej

Złote - Spotykane rzadko

Platynowe - Spotykane bardzo rzadko

Dodam tylko, że klucz będzie można zdobyć po zabiciu strażnika. Im rzadsza świątynia, tym mniejsza szansa na zdobycie klucza.

Dlatego strażnik jest taki twardy - żeby nie było zbyt łatwo.

 

Co do progresu tworzenia. Mod jest gotowy w około 70%.

Muszę jeszcze dodać bogów, moby, świątynie i naprawić błędy.


  • JacePL i Bartosz Konkol lubią to

#6 TheVoidek

TheVoidek

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 329 postów
  • Piechacz

Napisano 23 June 2014 - 21:22

Brązowe - Najczęściej spotykane

Srebrne - Spotykane nieco rzadziej

Złote - Spotykane rzadko

Platynowe - Spotykane bardzo rzadko

 Jak już wspomniałem w tamtych czasach świątynie były raczej marmurowe więc może dobre byłoby dodanie marmurowych świątyń spotykanych na np.: co 6 wyspie W tych świątyniach byłyby albo jakieś małe skarby, albo jakieś groźne spawnery, żeby nie było wiadomo na co trafisz.

 

Z tymi kształtami wysp chyba trochę przesadziłem  :P  małe nieregularne wyspy stworzone z chmur będą chyba lepsze.

Ale ja się już zamykam. I tak dałem ci teraz trochę za dużo do roboty  :D  (sorry...)


uJnjwIB.png


#7 ChomikPL

ChomikPL

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 118 postów
  • Chomik

Napisano 28 June 2014 - 20:59

W miarę możliwości będę codziennie aktualizował temat :)



#8 ActionPvP

ActionPvP

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 198 postów

Napisano 29 June 2014 - 13:16

Modyfikacja zapowiada się wyśmienicie.
Najlepsze jest to że ty sam tworzysz tego moda bez pomocy innych.
Fajnie by było gdybyś dodał złote drzewo i zamiast jabłek to wypadałyby złote jabłka.
Oraz buty zrobione z chmur i pozwalają latać (Czyli buty Hermesa)
Oraz piorun zeusa za jego pomocą można przyzwać burzę.

Ps: na jaką wersję jest ten mod ?

#9 ChomikPL

ChomikPL

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 118 postów
  • Chomik

Napisano 29 June 2014 - 17:31

Piorun Zeusa mam w planach od samego początku. Buty Hermesa też. Będą znacznie przyśpieszały gracza. Dodatkowo napiszę coś o Hermesie:

Walka z nim będzie trochę nietypowa. Hermes nie będzie z nami walczył. Będzie przed nami uciekał. Normalnie nie będzie można go dogonić. Będzie go można zabić używając głowy Meduzy, która sprawi, że Hermes nie będzie się ruszał :)

 

Moda robię aktualnie na wersji 1.6.4 i na razie nie zamierzam się przerzucać na inną. W przyszłości mod będzie miał własny launcher i będzie niezależny od wersji minecrafta



#10 Kamill500

Kamill500

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 83 postów
  • Kamill500

Napisano 30 June 2014 - 19:51

  • Dodaj jeszcze trójząb posejdona do spawnowania wody i berło hadesa do zmieniania oswojonych wilczków w cerbery.
  • Jeśli chodzi o rudy to dodaj rude niebiańskiego węgla z którego można zrobić pochodnie które by dawały więcej światła od zwykłych.
  • Z roślin dodaj kwiat który zmienia kolor co cztery minecraftowe dni
  • Ostatnim pomysłem jest mob o nazwie Duch Światła. Będzie wrogi i będzie strzelał kulami światła a do życia będzie potrzebował wysysać energię ze światła więc kiedy zapadnie noc lub wejdzie do ciemnego miejsca zginie.

Jeśli pomysły ci się spodobały to odpisz

 

PS życzę sukcesów w rozwoju tego moda! :)



#11 ChomikPL

ChomikPL

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 118 postów
  • Chomik

Napisano 01 July 2014 - 11:50

Kamil500

Pomysły całkiem ciekawe, ale od początku:

1. Trójząb Posejdona dodałem już dawno temu. Berło Hadesa to całkiem ciekawy pomysł. Zastanowię się nad nim.

2. Jest ruda lodowego rubinu, która działa jak węgiel.

3. Ten kwiat to całkiem ciekawy pomysł :) 

4. Ten pomysł zbytnio mi się nie podoba, ale zamierzam dodać harpie, które będą strzelać kulami ognia.

 

Pomysły całkiem ciekawe. Jeżeli jeszcze jakieś masz to pisz :)

Dostajesz kilka punktów w zielonej liście :)



#12 ActionPvP

ActionPvP

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 198 postów

Napisano 01 July 2014 - 13:08

A czy mógłbyś dodać jescze takie coś ? :

Z bogów mogłaby wypadać dusza światła czyli takie coś co dodaje dodatkowe serduszko.

Smok światła można go oswoić i na nim latać.

Nowe drzewo o kolorach tęczy i z niego wypada kolorowe jabłko i dodaje jump boost oraz haste 3.

Skrzydła anioła można latać.(Wypadają z anioła i upadłego anioła)

Nowa struktura tęcza składa się z bloku tęczy a na końcu blok złota.

Ps: Jak będzie wyglądał portal ?

EDIT:
Mógłbyś troszeczkę przyciemnić teksturkę dirta.

#13 ChomikPL

ChomikPL

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 118 postów
  • Chomik

Napisano 01 July 2014 - 14:31

No to tak:

1. jest już serce strażnika, które dodaje dodatkowe serduszka, więc chyba nie ma sensu tego robić.

2. Smok już jest w minecrafcie. Planuję dodać gryfa albo feniksa i na nich będzie można latać :)

3, 5. Tęczowy update to niezły pomysł :D

4. Może dodam Walkirie, które będą mini bossami i z nich będą wypadać skrzydła.

 

Wygląd portalu już dodaję do screenów :) Robi się go z bloków kwarcu i zalewa wodą.

 

Nie wiem jak będzie wyglądała przyciemniona tekstura dirta, ale na pewno usuną z niej te białe kamyczki.



#14 red12

red12

    Nowy

  • Użytkownik
  • 30 postów
  • awesome120

Napisano 01 July 2014 - 16:05

Daję mocne 9/10 ! Wszystko jest niemal idealne , tylko okulary przeciwsłoneczne mnie trochę dołują ;_; xd Może zamiast nich dodaj opaskę na

oczy lub coś ten deseń. Cały mod daje połączenie Aether'a i TwilightForest'a : D

@edit

Pomysły :

1.Opaska na oczy - Zastępowałaby okulary

2.Pioruny zeusa - Można nimi rzucać , zadają około 5 (10 dmg) serduszek życia , a w połączeniu z pięściami zeusa zadają 8 (16 dmg) serduszek , dropią z Zeusa.

3.Trójząb Posejdona - bardzo silna broń biała , zadaje około 5 (10 dmg) serduszek oraz ma moc kontrolowania wody

4.Minotaur - Mob agresywny , ma 40 serduszek , zadaje 4. Wypada z niego siekiera Minotaura , która ma 7 dmg (tyle co diaxowy miecz)

5.Kronos - główny boss , jest duży , ma 500 serduszek , zadaje 5 serduszek , Wypada z niego sierp kronosa , który ma 20 dmg (bierze 10 serduszek) , sierp ma również moc kontrolowania czasu - po kliknięciu prawym do czasu dodają się 2000 (myślę , że to proste do zrobienia)

6.Persefona (Kora) - Żona hadesa , kiedy hades żyje Persefona atakuje nas , a kiedy zabijemy hadesa - persefona będzie przyjazna. (proponuję , aby wypadały z niej nowe owoce)

7.Olimp - Duża struktura (Góra) na której szczycie zeus miałby siedzibę (i tam się spawnował)

8.Loch - Struktura podziemna , w której spawnowałyby się minotaury i dusze , oraz w której byłyby skrzynki z pokaźnym lootem : )

Mam jeszcze dużo pomysłów , ale nie chce mi się pisać XDD

@drugi edit xd

Dam Ci 10 diaxów za pomysł itd. :3



#15 Abstrakcyjny

Abstrakcyjny

    Nowy

  • Użytkownik
  • 22 postów
  • Vibray

Napisano 01 July 2014 - 19:12

Mod na prawdę śiwetny i gony podziwu jeśli faktycznie robiłeś go głównie sam. Premium na pewno kupię !



#16 ChomikPL

ChomikPL

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 118 postów
  • Chomik

Napisano 01 July 2014 - 19:53

Daję mocne 9/10 ! Wszystko jest niemal idealne , tylko okulary przeciwsłoneczne mnie trochę dołują ;_; xd Może zamiast nich dodaj opaskę na

oczy lub coś ten deseń. Cały mod daje połączenie Aether'a i TwilightForest'a : D

@edit

Pomysły :

1.Opaska na oczy - Zastępowałaby okulary

2.Pioruny zeusa - Można nimi rzucać , zadają około 5 (10 dmg) serduszek życia , a w połączeniu z pięściami zeusa zadają 8 (16 dmg) serduszek , dropią z Zeusa.

3.Trójząb Posejdona - bardzo silna broń biała , zadaje około 5 (10 dmg) serduszek oraz ma moc kontrolowania wody

4.Minotaur - Mob agresywny , ma 40 serduszek , zadaje 4. Wypada z niego siekiera Minotaura , która ma 7 dmg (tyle co diaxowy miecz)

5.Kronos - główny boss , jest duży , ma 500 serduszek , zadaje 5 serduszek , Wypada z niego sierp kronosa , który ma 20 dmg (bierze 10 serduszek) , sierp ma również moc kontrolowania czasu - po kliknięciu prawym do czasu dodają się 2000 (myślę , że to proste do zrobienia)

6.Persefona (Kora) - Żona hadesa , kiedy hades żyje Persefona atakuje nas , a kiedy zabijemy hadesa - persefona będzie przyjazna. (proponuję , aby wypadały z niej nowe owoce)

7.Olimp - Duża struktura (Góra) na której szczycie zeus miałby siedzibę (i tam się spawnował)

8.Loch - Struktura podziemna , w której spawnowałyby się minotaury i dusze , oraz w której byłyby skrzynki z pokaźnym lootem : )

Mam jeszcze dużo pomysłów , ale nie chce mi się pisać XDD

@drugi edit xd

Dam Ci 10 diaxów za pomysł itd. :3

Dzięki :)

o do pomysłów:

1. Nie jestem do końca przekonany do tego.

2. Pioruny mam już w planach. W miejsce, w które opadną będzie uderzał piorun.

3. Trójząb już dodałem i zadaje dokładnie tyle obrażeń, ile napisałeś. Jeszcze będzie nim można stawiać wodę.

4. Ten pomysł jest świetny :) Minotaur będzie w labiryncie, który będzie czymś z rodzaju lochu.

5. Niestety tego raczej nie dodam. Głównymi bogami będą Zeus, Posejdon i Hades, i tego się będę trzymał. Co do kontrolowania czasu, to nie wiem czy byłoby to proste. Nigdy się tym nie bawiłem, ale myślę, że kiedyś spróbuję.

6. Zamiast Persefony będzie Erynia, którą będzie trzeba zabić przed walką z Hadesem.

7. Myślę, że wprowadzę to do moda :)

8. Patrz punkt 4 :)

 

Wielkie dzięki za diaxy :) Chętnie przeczytam resztę twoich pomysłów :)



#17 ChomikPL

ChomikPL

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 118 postów
  • Chomik

Napisano 01 July 2014 - 19:55

Mod na prawdę śiwetny i gony podziwu jeśli faktycznie robiłeś go głównie sam. Premium na pewno kupię !

Moda robię sam. Na początku, gdy zaczynałem trochę pomagał mi użytkownik Jantomedes. Cieszę się, że kupisz premium, ale to jeszcze odległa przyszłość (chyba, że nie będę miał co robić XD).



#18 Ascerr

Ascerr

    Nowy

  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 01 July 2014 - 21:24

Czesc.
Mod naprawdę świetny i naprawde czapki z głów dla ciebie :)

I mam pytanie.
A dokładnie czy była by możliwość aby "Upadły Anioł" wyglądał bardzej jak upadły czyli :
- Aby na skórze posiadał popiół. Tzn. aby widać było że on jest z piekieł :P
-Poszarpane ubranie
-Tak jakby spopielone skrzydła.
 



#19 ChomikPL

ChomikPL

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 118 postów
  • Chomik

Napisano 01 July 2014 - 22:30

Czesc.
Mod naprawdę świetny i naprawde czapki z głów dla ciebie :)

I mam pytanie.
A dokładnie czy była by możliwość aby "Upadły Anioł" wyglądał bardzej jak upadły czyli :
- Aby na skórze posiadał popiół. Tzn. aby widać było że on jest z piekieł :P
-Poszarpane ubranie
-Tak jakby spopielone skrzydła.
 

Oczywiście. Wystarczy tylko zmienić teksturę. Co do mobów to w wersji pre-alpha, czyli tej w którą będziecie mieli okazję zagrać we wrześniu najprawdopodobniej będzie tylko Strażnik i Dusza. Reszta mobów wymaga sporego dopracowania i zajmę się tym kiedy indziej.



#20 ActionPvP

ActionPvP

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 198 postów

Napisano 02 July 2014 - 10:13

Mam 1 pytanie i 1 propozycję

1.Ile będzie kosztowało premium ? (Napewno kupię)

2.Proponuję aby premium mieli dostęp do oficjalnego serwera tego moda.