Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cierpienia młodego Maślaka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 25 May 2014 - 18:01

Tak jak się spodziewaliście, nie zrobiłem nic ;__;'

Dostałem ofertę kupna komputera od znajomego. Wcześniej był wykorzystywany w jakimś biurze czy coś. 250 zł.

Oto jego parametry (napisał mi na kartce, więc mogę coś przekręcić):

Karta sieciowa - Broadcom Netlink ™ Gigabit Ethernet
Karta graficzna - SiS Mirage Graphics
Karta dźwiękowa - SoundMAX Integrated Digital HD Audio

RAM - 512 MB DDR2 600 HHz

Dysk twardy - 70G

Procesor - Intel Celeron CPV 3,06 GHz

(Jeśli chodzi o RAM to będzie 1,5 GB, dokupi.

 

A oto mój aktualny komputer. Zwróćcie uwagę na to, że mój w ogóle nie był restartowany itp, nie wiadomo co się w nim skrywa itd, a ten do kupienia będzie miał na nowo zainstalowanego Windowsa (XP Professional):

Karta graficzna - ATI RADEON 9800 SERIES 128 MB

Karta dźwiękowa - Emu10Kx Audio [A800]
RAM - 1022 MB

Dysk twardy - 230 GB

Procesor - AMD Athlon 64 Processor 3000+, MMX, 3DNow, ~2.0GHz

 
Wiem, że ten oferowany mi komputer jest słaby itp, ale cena też jest mała. Jeśli w ogóle jest lepszy i jest sens zastanowić się nad kupnem, to możecie podać jakieś losowe tytuły gier, które by na nim działały, rozumiecie o co chodzi - a to dlatego, że kompletnie się na tym nie znam, jak już mówiłem :)



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 Rosyjski Słoik

Rosyjski Słoik

    Nowy

  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 25 May 2014 - 18:20

Szczerze? Nie warto. Jeśli zależy ci jedynie na oglądaniu filmów. przeglądaniu internetu i graniu w Terrarię to może by wystarczył, ale za 700-800 złotych możesz mieć komputer, który na kilka kolejnych lat wystarczy ci do grania w nowsze gry.


Exoriare aliquis nostris ex ossibus ultor.


#23 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 25 May 2014 - 18:41

Od dłuższego czasu znajomi namawiają mnie do gry w LoLa (w zasadzie to niektórzy faktycznie mnie do tego namawiają, ale nie dam się - zresztą i tak nie mam możliwości grania) Team Fortress 2. Fajnie byłoby razem pograć, ale nie ma do tego warunków, jak zwykle ;-;' Stąd to delikatne ożywienie. Po pierwsze - proszę powiedzieć mi, jak sprawdzić te parametry ;-; (chyba dxdiag w uruchom, ale o ile się nie mylę to są różne sposoby). Po drugie - chcę wiedzieć, czy komputer jest lepszy, jak bardzo. Po trzecie - co mógłbym na nim zainstalować, żeby dość płynnie działało itp. Dopiero na końcu możecie pisać, czy się opłaca czy nie :)



#24 Rosyjski Słoik

Rosyjski Słoik

    Nowy

  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 25 May 2014 - 18:50

Korzystając z dxdiag jest najłatwiej, jeśli bardzo ci się nudzi możesz otworzyć manager urządzeń i wygooglować sobie specyfikację poszczególnego podzespołu komputera.


Exoriare aliquis nostris ex ossibus ultor.


#25 tomangelo

tomangelo

    Ekspert

  • Weteran
  • 1795 postów
  • tomangelo

Napisano 25 May 2014 - 18:53

Podzespoły można sprawdzić programem cpu-z.

Tego komputera wyżej nie warto, nadaje się jedynie do biura, wszystko staroć, do tego wolny.


Dołączona grafika <- dołącz do projektu Colobot: Gold Edition.

#26 Aziz

Aziz

    Legenda

  • Administrator
  • 4182 postów
  • Aziz

Napisano 25 May 2014 - 20:08

tej grafiki to ja nawet nie znam. Na dysku 70GB nie zmieścisz specjalnie dużo rzeczy, system, paręnaście gier, filmów i fik, brak miejsca. Celeron... 3GHz, pewnie jeden rdzeń. Nie warto, nawet za tą cenę.
Also, "nowy" Windows xp, lel.
Dołączona grafika
Ja tu tylko sprzątam
Na co mi pad gdy mam WSAD
"era kucyków na CraftPortal minęła" - Danio, 11 grudnia 2011; 22:52 "David z Getta" ~ Vermello
"Aziz to Aziz" - Mawi "Wielka księga epickich cycatów" ~ Soneillon
"Adikso rano kobiety w dniu ich siekiery." - Ransey

#27 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 25 May 2014 - 20:11

Na nowo zainstalowanego Windowsa XP - czytaj dokładnie, Aziz :)
 



#28 Aziz

Aziz

    Legenda

  • Administrator
  • 4182 postów
  • Aziz

Napisano 25 May 2014 - 20:33

Czytam. To dalej Windows xp. powodzenia w grzebaniu po archiwach w poszukiwaniu ewentualnych sterowników etc etc. Tak, mam tą samą kartę sieciową, ładnie się naszukałem żeby znaleźć do niej stery pod xp - a robiłem to dwa lata temu


Dołączona grafika
Ja tu tylko sprzątam
Na co mi pad gdy mam WSAD
"era kucyków na CraftPortal minęła" - Danio, 11 grudnia 2011; 22:52 "David z Getta" ~ Vermello
"Aziz to Aziz" - Mawi "Wielka księga epickich cycatów" ~ Soneillon
"Adikso rano kobiety w dniu ich siekiery." - Ransey

#29 tomangelo

tomangelo

    Ekspert

  • Weteran
  • 1795 postów
  • tomangelo

Napisano 25 May 2014 - 23:52

No i wychodzi, że byłbyś stratny na tej wymianie, nic byś w zasadzie nie zyskał.


Dołączona grafika <- dołącz do projektu Colobot: Gold Edition.

#30 Rosyjski Słoik

Rosyjski Słoik

    Nowy

  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 26 May 2014 - 15:47

@up Teoretycznie mógłby zostawić kartę graficzną i ewentualnie dokupić pasującą do niej i procesora płytę główną. Co nie zmienia faktu, że komputer ciągle byłby beznadziejny ;-;


Exoriare aliquis nostris ex ossibus ultor.


#31 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 26 May 2014 - 15:49

W porządku, dzięki za rady :) Tak więc nie kupię go. Jednak zamiast ratować swój obecny komputer, chcę go zupełnie sformatować i na nowo zainstalować system operacyjny, powinienem mieć gdzieś płytę z XP po poprzednim komputerze. Ale znając życie to po prostu został wywalony bez żadnych formatów itp, a nie wiem, czy da się zainstalować Windowsa z jednej płyty na paru komputerach. Byłoby to trochę bez sensu ;-;



#32 Rosyjski Słoik

Rosyjski Słoik

    Nowy

  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 26 May 2014 - 16:14

Pobierz Winde z internetu. Zawsze możesz zainstalować Linuxa ;-;


  • Wojtek i Maślak lubią to

Exoriare aliquis nostris ex ossibus ultor.


#33 tomangelo

tomangelo

    Ekspert

  • Weteran
  • 1795 postów
  • tomangelo

Napisano 26 May 2014 - 19:47

Z jednej płyty na kilku komputerach może być nieco sprzeczne z prawem, jeśli nie jest to płyta z licencją na używanie na kilku stanowiskach.


Dołączona grafika <- dołącz do projektu Colobot: Gold Edition.