Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ostrzenie scyzoryka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#21 elementiro

elementiro

    dog in disguise

  • Użytkownik+
  • 119 postów

Napisano 28 April 2014 - 18:05

Panie, ja sądzę, że przez pół miesiąca z okładem to on i o własne zęby by to zdążył naostrzyć... ;__;
Także nie wiem, czy jest sens dawać mu kolejne rady.

A tak swoją drogą, to kiego kija podajesz mu jak zahartować nożyk, skoro:
1) on nie ma nawet osełki/brusu/szlifierki/ostrzałki, więc tego procesu też raczej nie będzie w stanie przeprowadzić

2) hartowanie nie wpływa na ostrość, a co najwyżej na szybkość, z jaką ostrze się ściera
3) stal, z którego wykonano nożyk zapewne ma już odpowiednie własności
4) po samym hartowaniu będzie miał ostrze twarde, i owszem, ale łamliwe. Po hartowaniu stal (i nie tylko) należy jeszcze bowiem odpuścić

5) zahartowane ostrze tak czy siak na ogół trzeba potem i tak naostrzyć



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 needpvp

needpvp

    Legendarny

  • Użytkownik+
  • 571 postów

Napisano 29 April 2014 - 05:53

Panie, ja sądzę, że przez pół miesiąca z okładem to on i o własne zęby by to zdążył naostrzyć... ;__;
Także nie wiem, czy jest sens dawać mu kolejne rady.

A tak swoją drogą, to kiego kija podajesz mu jak zahartować nożyk, skoro:
1) on nie ma nawet osełki/brusu/szlifierki/ostrzałki, więc tego procesu też raczej nie będzie w stanie przeprowadzić

2) hartowanie nie wpływa na ostrość, a co najwyżej na szybkość, z jaką ostrze się ściera
3) stal, z którego wykonano nożyk zapewne ma już odpowiednie własności
4) po samym hartowaniu będzie miał ostrze twarde, i owszem, ale łamliwe. Po hartowaniu stal (i nie tylko) należy jeszcze bowiem odpuścić

5) zahartowane ostrze tak czy siak na ogół trzeba potem i tak naostrzyć

 

Proces "wyrobu noża" podaję dla jaj. Wiem doskonale o tym co napisałeś. Tak czy inaczej nawet po obiciu młotkiem ostrza, powinno się trochę um ... cóż... będzie to coś pomiędzy "co to k***a jest" a "ło k***a" więc ten sposób też jest dobry (zwłaszcza jeśli nóż ma być jednorazowy)


Oficjalnie najstarszy aktywny użytkownik CraftPortal. Rejestracja: 25 lip 2010  (9 lat z craftportal)

๖ۣۜNot a Shemale ❤ has 233 games on Steam with the value of $4,226.94 USD (16,360.37 PLN) and a total playtime of 943.7 hours @09.11.2019