Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Pytanie] Skąd większe serwery biorą maszyny?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#21 Haban

Haban

    Nowy

  • Użytkownik
  • 65 postów

Napisano 11 November 2013 - 21:05

@up
zgadzam się kiedyś próbowałem tak zrobić. Nie wyszło przez ilość prądu jaką pobierał i niestety nic innego nie mozna bylo robic

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 maciekg333

maciekg333

    Ekspert

  • Weteran
  • 1493 postów

Napisano 11 November 2013 - 21:05

Każdy serwer tak działa, więc o co chodzi?

 

Komputery ciągną dużo więcej prądu niż serwery.

.


Dołączona grafika

#23 radekrad

radekrad

    Noscoper

  • Użytkownik+
  • 997 postów

Napisano 11 November 2013 - 21:06

Komputery ciągną dużo więcej prądu niż serwery.

.

A serwer to nie komputer przypadkiem?


giphy.gif


#24 Haban

Haban

    Nowy

  • Użytkownik
  • 65 postów

Napisano 11 November 2013 - 21:07

radekard

nie wiem czy chodzi ci o typ czy rodzaj silnika wiec zostawiam. Slotów myślę na początek 100 ;) najwyżej jak będzie serwer san na siebie zarabiał to można pomyśleć o większej ilosci

#25 maciekg333

maciekg333

    Ekspert

  • Weteran
  • 1493 postów

Napisano 11 November 2013 - 21:09

A serwer to nie komputer przypadkiem?

 Tak, ale serwery są przystosowane do ciągłej pracy i nie mają zbędnych do niej komponentów (m.in. kart graficznych), przez co nie pobierają tyle prądu co komputer osobisty. No i pewnie mają dużo tańsze zewnętrzne chłodzenie wodą.

 

@UP: Tak coś czułem, że za mało ;D


Dołączona grafika

#26 radekrad

radekrad

    Noscoper

  • Użytkownik+
  • 997 postów

Napisano 11 November 2013 - 21:10

radekard

nie wiem czy chodzi ci o typ czy rodzaj silnika wiec zostawiam. Slotów myślę na początek 100 ;) najwyżej jak będzie serwer san na siebie zarabiał to można pomyśleć o większej ilosci

RADEKRAD!!! DLACZEGO KAŻDY MUSI PRZEKRĘCAĆ??!!

 

100 slotów - tutaj trzeba już składać zamówienie specjalne, raczej nie znajdziesz takiego serwera w zwyczajnej ofercie serwisu hostingowego. 


giphy.gif


#27 Haban

Haban

    Nowy

  • Użytkownik
  • 65 postów

Napisano 11 November 2013 - 21:12

@GBH301

więc na początek 50-60zł straczy. Plus wiadomo dobra reklama można inwestować w cos lepszego

#28 radekrad

radekrad

    Noscoper

  • Użytkownik+
  • 997 postów

Napisano 11 November 2013 - 21:14

To nie zmienia faktu, że serwer i komputer osobisty to wciąż komputery. W reklamę warto zainwestować, żeby ludzie się dowiedzieli o serwerze. Dobrze by było zrobić stronę serwera z forum i ofertą dodatkowych itemów i kont typu VIP. Możesz też rozreklamować serwer na forach typu CraftPortal, zawsze to zwiększy napływ ludzi i szansę na zakupienie przez kogoś VIPa, co utrzyma serwer przez pewien czas. Pamiętaj, że serwery zakłada się też po to, żeby na nich zarobić, nie tylko wyjść na zero.

giphy.gif


#29 Haban

Haban

    Nowy

  • Użytkownik
  • 65 postów

Napisano 11 November 2013 - 21:16

@radekrad ;)
o to mi bardziej chodzi. Co mi z tego że za serwer nic nie płacę jak nic nie dostaję w zamian ;/

#30 Haban

Haban

    Nowy

  • Użytkownik
  • 65 postów

Napisano 11 November 2013 - 21:17

@GBH301
więc, coś koło 100 zarezerwować. Nie dobrze zwłaszcza, że idą święta ;p

#31 radekrad

radekrad

    Noscoper

  • Użytkownik+
  • 997 postów

Napisano 11 November 2013 - 21:19

Istnieją serwery, które mają po kilka tysięcy slotów i jak widać da się na nich zarobić, bo nadal istnieją. Pamiętaj, że serwer musi być zrobiony porządnie(warto zadbać o autorskie pluginy, by serwer był wyjątkowy) i musi być oryginalny, niewielu ludzi zagra na milionowym serwie typu "wojny frakcji".

 

Na przyszłość: Nie pisz posta pod postem, za to jest warn. Użyj opcji "edytuj".


giphy.gif


#32 maciekg333

maciekg333

    Ekspert

  • Weteran
  • 1493 postów

Napisano 11 November 2013 - 21:22

Polecam najpierw zrobić jakąś zapowiedź i zapytać ludzi czy ciekawi ich serwer, co by zmienili, dodali itp.


Dołączona grafika

#33 Haban

Haban

    Nowy

  • Użytkownik
  • 65 postów

Napisano 11 November 2013 - 21:25

@maciekg333
z tym problemu nie będzie ;) jak mówiłem mam własną sieć serwerów na hamachi. Więc z reklamą raczej nie będzie problemów jak i z pluginami bo wszystko tworzę sam. Chodzi tylko o ten host

#34 radekrad

radekrad

    Noscoper

  • Użytkownik+
  • 997 postów

Napisano 11 November 2013 - 21:28

Pamiętaj o podatkach i takich tam. Najlepiej zrobić mini-game'y typu Hide n' seek, splegg, vampirez i wymyślić jakąś swoją, to jest teraz na topie.


giphy.gif


#35 Haban

Haban

    Nowy

  • Użytkownik
  • 65 postów

Napisano 11 November 2013 - 21:30

Chyba raczej będę walił w hardcore niż minigame ;) tu mam pewność bywalców a na minegameach nie masz pewności bo ludzie wychodzą z założenia "gra tu blow,mandzio czy inny mój bóg? Nie? Nie gram tu -,-"

@GBH301
przecież to pisalem, ze wszystkie pluginy które piszę są mojego autorstwa więc nie rozumiem

#36 radekrad

radekrad

    Noscoper

  • Użytkownik+
  • 997 postów

Napisano 11 November 2013 - 21:32


Juz to pisałem -,-"


soorrry for dubble posting....

No sorry, ten temat się rozwija tak szybko, że w czasie gdy napisałem ten post napisano 2 posty, mogłem ominąć tamto .___.

 

Co do programisty, to może być rzeczywiście ciężko z własnym pluginem, choć na początek raczej wystarczy wgrać to, co już istnieje(essientalsy i na przykład plugin od sg) i ludziom też się powinno spodobać.


giphy.gif


#37 Haban

Haban

    Nowy

  • Użytkownik
  • 65 postów

Napisano 11 November 2013 - 21:42

@GBH301
nie rozumiem o co ci chodzi z tymi pluginami. Przecież tłumaczę, że samemu piszę pluginy od podstaw. Dobrze znam Jave i potrafię cos takiego zrobić więc ten post był nie potrzebny ;)

#38 radekrad

radekrad

    Noscoper

  • Użytkownik+
  • 997 postów

Napisano 11 November 2013 - 21:42

Co do reklamy u znanego YouTubera - wspaniały pomysł, większość typowych graczy grających na serwach hardcore takowych ogląda i część pewnie by zagrała. Co do jakości pluginów - trzeba znaleźć dobrego, doświadczonego i sprawdzonego programistę, bez tego raczej ani rusz.

 

@Edit, znowu ktoś przede mną post napisał >: Skoro znasz dobrze Javę to możesz spokojnie chyba sam napisać dobre pluginy prawda?


giphy.gif


#39 Haban

Haban

    Nowy

  • Użytkownik
  • 65 postów

Napisano 11 November 2013 - 21:48

@GBH301
no nie, konfigurację pluginów to raczej każdy potrafi ;p więc z tym raczej problemów nie ma

#40 radekrad

radekrad

    Noscoper

  • Użytkownik+
  • 997 postów

Napisano 11 November 2013 - 21:58

Możesz na początek nawet ściągnąć jakąś paczkę pluginów, żeby otworzyć dobrze prosperujący serwer wystarczy teraz już tylko chyba zrobić spawn i areny do mini-game'ów + znajomość MCedita/worldedita/jakiegoś narzędzia do edycji terenu.


giphy.gif