Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Pytanie] Skąd większe serwery biorą maszyny?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 Haban

Haban

    Nowy

  • Użytkownik
  • 65 postów

Napisano 11 November 2013 - 20:02

Witam,

od dłuższego czasu nurtuję mnie pytanie a właściwie problem "Skąd większe serwery Np. mc.skkf.net, mchc.pl i inne biorą swoje maszyny?". Okej skkf rozumiem; fejmy itd. dostają hostingi za reklamę. Ale inne serwery. Jakoś wierzyć mi się nie chce że płacą po 600-700zł. Albo uzyskali sponsora za nic. Czy ktoś się orientuje jak uzyskać taki host bo raczej,nie chodzi tu o odpalony komp 24/h ;p chociaż może się mylę. Pytam bo chciałbym swoją sieć serwerów hamaka wrzucić na normalną maszynę ;)

pozdro ~ lucyfugus86

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 radekrad

radekrad

    Noscoper

  • Użytkownik+
  • 997 postów

Napisano 11 November 2013 - 20:06

Składają zamówienia specjalne i rzeczywiście płacą po około 600-700 zł.


giphy.gif


#3 Haban

Haban

    Nowy

  • Użytkownik
  • 65 postów

Napisano 11 November 2013 - 20:08

Heh, no to sie pośmialiśmy ale pytam serio. Nie uwierzę na prawde bo znam ludzi którzy sporo wydaja na gry ale nawet taka kwota to dla nich szczeka w dol. Wiec?

#4 maciekg333

maciekg333

    Ekspert

  • Weteran
  • 1493 postów

Napisano 11 November 2013 - 20:15

Duże serwery zarabiają na vipach i innych pierdołach po kilka tysięcy złotych netto na miesiąc, więc kupno (wynajęcie) profesjonalnego serwera nie jest dla nich drogie - myślę, że na serwer wydają nie więcej niż 30% zysku z niego.

 

Poza tym serwery dedykowane, które oferują różne firmy hostingowe (np. OVH) są bardzo tanie w porównaniu do serwerów, które są sprzedawane tylko pod MC tak jak np. w Craftserve.


Dołączona grafika

#5 radekrad

radekrad

    Noscoper

  • Użytkownik+
  • 997 postów

Napisano 11 November 2013 - 20:22   Najlepsza odpowiedź

Heh, no to sie pośmialiśmy ale pytam serio. Nie uwierzę na prawde bo znam ludzi którzy sporo wydaja na gry ale nawet taka kwota to dla nich szczeka w dol. Wiec?

Serio tyle płacą, to się opłaca, na przykład na serwerze 1000-slotowym, na który płacą załóżmy 1000 zł na miesiąc 200 osób kupi VIPa za na przykład 12 zł, mamy 2400 zł przychodu. Czyli ponad 1000 zł na plus, na niektórych dużych serwerach jest coś więcej oprócz VIPa, na przykład diamenty za SMS lub specjalne bronie i tak dalej.


giphy.gif


#6 Haban

Haban

    Nowy

  • Użytkownik
  • 65 postów

Napisano 11 November 2013 - 20:25

Czyli mam rozumieć, że właściciele ryzykują ok. 600-700zł na start na serwer który może sie rozwinąć albo okazać się totalnym gownem?!

#7 radekrad

radekrad

    Noscoper

  • Użytkownik+
  • 997 postów

Napisano 11 November 2013 - 20:27

Czyli mam rozumieć, że właściciele ryzykują ok. 600-700zł na start na serwer który może sie rozwinąć albo okazać się totalnym gownem?!

Dokładnie tak.

 

Jeśli serwer jest dobrze zrobiony, ma autorskie pluginy, mini game'y i takie tam to praktycznie nie ma mowy o upadku.


giphy.gif


#8 maciekg333

maciekg333

    Ekspert

  • Weteran
  • 1493 postów

Napisano 11 November 2013 - 20:27

Czyli mam rozumieć, że właściciele ryzykują ok. 600-700zł na start na serwer który może sie rozwinąć albo okazać się totalnym gownem?!

 

Tak.

 

Żeby mieć duże zyski trzeba dużo zaryzykować.


Dołączona grafika

#9 Rafax011

Rafax011

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • 836 postów

Napisano 11 November 2013 - 20:27

Czyli mam rozumieć, że właściciele ryzykują ok. 600-700zł na start na serwer który może sie rozwinąć albo okazać się totalnym gownem?!

Tak.



#10 Haban

Haban

    Nowy

  • Użytkownik
  • 65 postów

Napisano 11 November 2013 - 20:39

Ok ale teraz spójrzmy na serwery jakiś dzieci (mówię tu o 12-13 lat). Przecież to niemozliwe, żeby poszli do rodzicow i powiedzieli "mamo daj 600zł na serwer". A takie serwery też istnieją, że gra 15 osób a serwer ma 1000slotów

#11 Gość_Adikso_*

Gość_Adikso_*
  • Gość

Napisano 11 November 2013 - 20:42

Dzieci mające 12-13 lat nie mają takich dużych serwerów.



#12 radekrad

radekrad

    Noscoper

  • Użytkownik+
  • 997 postów

Napisano 11 November 2013 - 20:43

Ok ale teraz spójrzmy na serwery jakiś dzieci (mówię tu o 12-13 lat). Przecież to niemozliwe, żeby poszli do rodzicow i powiedzieli "mamo daj 600zł na serwer". A takie serwery też istnieją, że gra 15 osób a serwer ma 1000slotów

Dzieci nie mają tak dużych serwerów, za to się zabierają raczej obeznani z tematem i doświadczeni ludzie. Dzieciom pozostawmy 5-slotowe serwery hamachi.


giphy.gif


#13 maciekg333

maciekg333

    Ekspert

  • Weteran
  • 1493 postów

Napisano 11 November 2013 - 20:44

Ok ale teraz spójrzmy na serwery jakiś dzieci (mówię tu o 12-13 lat). Przecież to niemozliwe, żeby poszli do rodzicow i powiedzieli "mamo daj 600zł na serwer". A takie serwery też istnieją, że gra 15 osób a serwer ma 1000slotów

 

Na hamachi możesz sobie ustawić nawet 1000000 slotów jak chcesz.


Dołączona grafika

#14 Haban

Haban

    Nowy

  • Użytkownik
  • 65 postów

Napisano 11 November 2013 - 20:49

Tak ale niestety jest to serwer kiedy mi sie chce go włączyć a nie 24/h. Poza tym są takie serwery dzieci które myślą, że 15 osób to jest wooow, i omg, i nie wiadomo co jeszcze ;p mowie tu o administracji serwera DajmondCraft ale nie tylko (nie znam dokładnego ip)

#15 Haban

Haban

    Nowy

  • Użytkownik
  • 65 postów

Napisano 11 November 2013 - 20:51

I tak są to serwery 24/h ;)

#16 maciekg333

maciekg333

    Ekspert

  • Weteran
  • 1493 postów

Napisano 11 November 2013 - 20:53

Tak ale niestety jest to serwer kiedy mi sie chce go włączyć a nie 24/h. Poza tym są takie serwery dzieci które myślą, że 15 osób to jest wooow, i omg, i nie wiadomo co jeszcze ;p mowie tu o administracji serwera DajmondCraft ale nie tylko (nie znam dokładnego ip)

 

Najtańszego dedyka kupisz za kilkanaście złotych i tam też możesz sobie ustawić dowolną ilość slotów, a serwer będzie chodził 24/7

 

Oczywiście wiadomo, że taki serwer więcej niż kilkanaście osób nie uciągnie i po prostu się scrashuje jak wejdzie za dużo graczy.


  • Haban lubi to
Dołączona grafika

#17 radekrad

radekrad

    Noscoper

  • Użytkownik+
  • 997 postów

Napisano 11 November 2013 - 20:57

Tak ale niestety jest to serwer kiedy mi sie chce go włączyć a nie 24/h. Poza tym są takie serwery dzieci które myślą, że 15 osób to jest wooow, i omg, i nie wiadomo co jeszcze ;p mowie tu o administracji serwera DajmondCraft ale nie tylko (nie znam dokładnego ip)

Serwer na własnej maszynie możesz postawić na 24 godziny na dobę i będzie działał, nie widzę problemu, możesz ustawić ile slotów chcesz, jeśli cały komputer wykorzystasz na serwer i będzie to na prawdę dobry komputer to uciągniesz te kilkadziesiąt slotów, możesz nawet dojść do stu przy niesamowitej maszynie.


giphy.gif


#18 Haban

Haban

    Nowy

  • Użytkownik
  • 65 postów

Napisano 11 November 2013 - 21:02

@up
tak ale niestety, komputer włączony 24/h to nie jest dobry pomysł. Dobra może tak. Czy ktoś mi powie ile trzeba hajsu poświęcić na rozwinięcie serwera. Co raz bardziej zaniżacie więc już nie wiem ;p

#19 maciekg333

maciekg333

    Ekspert

  • Weteran
  • 1493 postów

Napisano 11 November 2013 - 21:02

Serwer na własnej maszynie możesz postawić na 24 godziny na dobę i będzie działał, nie widzę problemu, możesz ustawić ile slotów chcesz, jeśli cały komputer wykorzystasz na serwer i będzie to na prawdę dobry komputer to uciągniesz te kilkadziesiąt slotów, możesz nawet dojść do stu przy niesamowitej maszynie.

 

Komputer osobisty to nie serwer - pecet intensywnie pracujący 24 godziny na dobę będzie żarł ogromne ilości prądu. No i oczywiście trzeba mieć bardzo dobre łącze internetowe (tak min. 30Mb/s).


Dołączona grafika

#20 radekrad

radekrad

    Noscoper

  • Użytkownik+
  • 997 postów

Napisano 11 November 2013 - 21:03

@up
tak ale niestety, komputer włączony 24/h to nie jest dobry pomysł.

Każdy serwer tak działa, więc o co chodzi?

 

Co do potrzebnej ilości pieniędzy, jaki typ serwera chcesz zrobić i na ile slotów?


giphy.gif