Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy chcesz resetu mapy?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
111 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy chcesz resetu? (77 użytkowników oddało głos)

Czy chcesz resetu?

  1. Głosowano Tak (73 głosów [94.81%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 94.81%

  2. Nie (1 głosów [1.30%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 1.30%

  3. Tak, ale chciałbym/chciałabym mieć czas na przeniesienie itemów z istniejącej mapy na nową (3 głosów [3.90%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 3.90%

Głosuj

#21 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 26 October 2013 - 10:56

Więc będzie reset ;3 czekałem na ten moment od dawna - przenoszenie itemów jest bez sensu, coś zgaduje że nawet liczba grających się zwiększy bo co to za radocha jak jesteś nowy i widzisz że wszyscy mają już metropolie i pełny automat. Poza tym jeśli chodzi o sam generator to ten z 1.7 jest o wiele ciekawszy. Każdy będzie mógł znowu zacząć zmienić konstrukcje na lepsze i pozwiedzać mapę z 100% szansą na niezwiedzone jaskinie z diamentami ;D

 

A czy można by poprosić o datę zmiany bo chcę być obecny na otwarciu/zmianie



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 Yunius

Yunius

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 522 postów
  • Yunius

Napisano 26 October 2013 - 12:37

W sumie nie wiem po co ta ankieta. Decyzja na dobrą sprawę była już podjęta długi czas temu.Dochodzi nowy generator, nowe biomy, które w sumie nie powalają na kolana, ale mimo wszystko należy odświeżyć serwer.

Zaczęło brakować wyzwań.

Czy zostały podjęte jakieś kroki, ustalenia w związku z restartem - ilość spawnów, ekonomia?

Oczywiście jestem jak najbardziej za restartem bez przenoszenia itemów. Psuje to zabawę ;)



#23 Niutek2002

Niutek2002

    Nowy

  • Użytkownik
  • 41 postów
  • Niutek2002

Napisano 26 October 2013 - 12:42

Szkoda rozstawać się z wszystkim czego wcześniej się dokonało na serwerze,lecz jednak muszę się zgodzić-nowa mapa,nowa zabawa.




"Nasze życie jest tym,co zeń uczynią nasze myśli" -Marek Aureliusz
"Czasami człowiek potyka się o prawdę.Ale prostuje się,i idzie dalej,jakby nic się nie stało"-Winston Churchill
"Czemu ty...dobra,nieważne" - Kurowiak08

#24 Sydael

Sydael

    Nowy

  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 26 October 2013 - 13:05

W sumie nie wiem po co ta ankieta. Decyzja na dobrą sprawę była już podjęta długi czas temu.Dochodzi nowy generator, nowe biomy, które w sumie nie powalają na kolana, ale mimo wszystko należy odświeżyć serwer.

Zaczęło brakować wyzwań.

Czy zostały podjęte jakieś kroki, ustalenia w związku z restartem - ilość spawnów, ekonomia?

Oczywiście jestem jak najbardziej za restartem bez przenoszenia itemów. Psuje to zabawę ;)

Chodzi o pokazanie, że gracze chcą restartu tu i teraz. Kodek napisał,że od nas zależy kiedy to się wydarzy. 
Co do spawnów -  Grey jak była to mówiła, że ma do zrobienia 3 spawny do poniedziałku.



#25 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 26 October 2013 - 13:54

Jeszcze proponuję zrobić 1 dzień przed resetem "dzień griefu" - no powiedzcie sami nie chcielibyście sobie rozwalić jakiejś osady czy nawet spawnu?



#26 Cranckey

Cranckey

    Kranik

  • Weteran
  • 866 postów
  • CranckeyPL

Napisano 26 October 2013 - 14:33

Jeszcze proponuję zrobić 1 dzień przed resetem "dzień griefu" - no powiedzcie sami nie chcielibyście sobie rozwalić jakiejś osady czy nawet spawnu?

Ja bym nie chciał niszczyć czyjejś pracy, nawet dzień przed resetem.


Dołączona grafika

#27 Likore

Likore

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 241 postów
  • Likore

Napisano 26 October 2013 - 15:02

W sumie to niektóre "bezcenne" itemy z tej edycji można przerzucić na galerię jako "takie itemy istniały" w ramach kroniki jCraftowej, pomysłu Jasia.

 

 

Jeśli ktoś ma itemy, które były nagrodami za event/święta (np ja mam eliksir z dnia kobiet wciąż) to chyba może oddać to na rzecz Galerii do czegoś jak muzeum? 


X2YBzqf.png
Lass mich deine seele dem herrscher der finsternis opfern.
Post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemuw dniu jutrzejszym.
Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


#28 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 26 October 2013 - 15:40

1 zdjęcie do galerii z końca mapy i 2 zdjęcie do galerii początek edycji ;3



#29 Kluczyk

Kluczyk

    Naprawdę wredny człowiek

  • Użytkownik+
  • 756 postów

Napisano 26 October 2013 - 18:48

To jak? Doczekamy się jakieś oficjalnej wypowiedzi administracji? 


༼ʕっ•ᴥ•ʔっ(_̅_̅_̅__̅_̅_̲̅F̲̲̅̅I̲̲̅̅S̲̲̅̅S̲̲̅̅U̲̲̅̅R̲̲̅̅E̲̲̅̅_̅_̅_̅_̅_̅_() 


#30 Eustachy_123

Eustachy_123

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Kopczak1995

Napisano 26 October 2013 - 19:08


To jak? Doczekamy się jakieś oficjalnej wypowiedzi administracji? 

W sumie ja też na to czekam.

 

BTW: Co jest znowu z serwem? Od co najmniej godziny jest offline...



#31 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 26 October 2013 - 19:56

Ale jesteście pewni?

 

Serwer ostatnio przechodzi przez trochę stresu i może czasami nie działać.

 

Aktualizacja z pewnością nie nastąpi zbyt prędko, a dopóki to się nie stanie, to wiadomo nie ma mowy o żadnym resecie.


  • Fiwo735 i Pawian9912 lubią to

#32 Damianex1234

Damianex1234

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 332 postów

Napisano 26 October 2013 - 20:06

Ja jestem pewny. I tak nie ma nic do roboty, na serwerze siedzi góra 6/100 graczy.



#33 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 26 October 2013 - 20:16

@up popieram i raczej popiera jeszcze te 30 osób co dało głos na Tak

Mimo nie prędkiej aktualizacji proszę o uzgodnienie terminu/godziny ponieważ otwarcie mapy to jednak jest wydarzenie i chciałbym być obecny



#34 Migo2468

Migo2468

    Znawca

  • Użytkownik
  • 251 postów
  • Migo2468

Napisano 26 October 2013 - 20:30

Nie da się uzgodnić terminu gdy niema jeszcze bukkita. Po aktualizacji bukkita zapewne trzeba dostosować pluginy do aktualnej wersji i wtedy dopiero Władza Absolutna może określić PRZYBLIŻONY termin restartu mapy. 

Czekajcie cierpliwie a dane wam będzie grać na nowej mapie. 


  • MrPaszczakus lubi to

#35 czupryn

czupryn

    Ravort

  • Użytkownik
  • 567 postów

Napisano 27 October 2013 - 10:48

Mało gram z wami, ale jeśli byście chcieli mógłbym pomóc stworzyć wszystko od nowa :) 


  • Narina i Damianex1234 lubią to

logo.png


#36 Fiwo735

Fiwo735

    Znawca

  • Użytkownik
  • 311 postów

Napisano 27 October 2013 - 13:27

Choć nie wszystko jeszcze skonczylem na tej edycji, to rowniez czekam na restart :) Milo by bylo, gdyby na pare dni przed nowa mapa oglosic to na glownej CraftPortal'u - zawsze nowe twarze to ciekawsza rozgrywka :)
  • BlasiusG, Pawian9912, GunitPolska i 1 inna osoba lubią to
UserbarjCraft_5173cf4ea2b98.png

#37 Likore

Likore

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 241 postów
  • Likore

Napisano 27 October 2013 - 19:31

Ja się zapytać jeszcze jedno:

 

Czy po resecie nie można na (podobno) trzech standardowych spawnach ustawić tzw guzika randomowego wyrzutu na pierwsze tydzień-dwa? Pozwoli to graczom odkrywać ciekawe miejsca na mapie, a gdzie się spotka więcej ludzi w ładnej okolicy może coś powstać i będzie to zapewne wygodniejsze niż odłazić 3-4 godziny dookoła spawnu, by znaleźć coś, co będzie miało jakąś sensowną strukturę do budowy. 


  • GreyHavens i kaban00 lubią to

X2YBzqf.png
Lass mich deine seele dem herrscher der finsternis opfern.
Post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemuw dniu jutrzejszym.
Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


#38 Ice_trooper

Ice_trooper

    Advanced Member

  • Użytkownik+
  • 297 postów
  • Ice_trooper

Napisano 27 October 2013 - 22:53

Z tego co wiem, jest to trudne do zrealizowania, więc pewnie nie będzie. Jakie problemy?:

*Wczytywanie chunku powinno się odbyć przed teleportacją gracza

*Co jeśli gracz tepnie się w klocku? Zażalenia do administracji?

*No i ogółem samo napisanie tego, sądzę że efekty są mierne co do włożonej pracy.

 

//To tylko moja subiektywna opinia


Pomogłem? Nie zapomnij o like'u ;]

 


#39 Likore

Likore

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 241 postów
  • Likore

Napisano 28 October 2013 - 01:30

Oczywiście, takie problemy będą się pojawiać.

 

Użycie guzika jednak powinno być totalnie dobrowolne i na własną odpowiedzialność, ponieważ to gracz musi być świadom, że zostanie wywalony w totalnie randomowym X/Y/Z i mieć świadomość, że ponosi jakieś ryzyko (jak wspomniane lagi spowodowane wczytywaniem chunków, pojawienie się w bloku lub nawet pojawienie się w domu* innego gracza). 

 

Jednak jak wspomniałam, znacznie ułatwi to graczom "poznawanie" nowej mapy oraz tworzenie własnych lokalizacji jak osady, czy po akceptacji "znośny, można coś poprawić" przez szanownych czerwonych adminów spawnów. Ktoś woli wybudować się w okolicy jednego z spawnów, które według legend i podań ludowych (oh, przez brata polubiłam ten zwrot) spawnów budowanych do dzisiaj przez Grey i ryć w ziemi przerytej przez kilkadziesiąt graczy, którzy mieli nadzieję na diamenty by osiedlić się na "ociekającej fantazją działce". Z tego co wiem po znajomości wiadomości z YT oglądanego w nudzie między kolejnymi zupkami chińskimi z wódką to już jest możliwość wprowadzenia pluginu (robiła to Kwadratowa masakra skafa [zabić za reklamę!], że gracze totalnie w randomowym miejscu pojawili się - ah składnia pijacka). Więc jeśli po prostu jasno powiemy "klikasz tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność, jeśli właśnie zginąłeś i chcesz, byśmy Cię tepneli tam, gdzie zdechłeś, to zapomnij" wtedy nasz PlayerZ dziesięć razy się zastanowi.

Klik guziczek - i nagle jest nad zajefajnym zamarzniętym wodospadem i tutaj tworzy spawn (na logikę z innymi graczami, którzy kolejnymi totalnie randomowymi kliknięciami trafili w tą okolicę), który z czasem staje się "Chmurzyskiem górnym", a później jedną z głównych lokalizacji gry do kolejnego resetu mapy.   

 

Zapewne będzie z tego guzika więcej zabawy, niż po prostu trzy godziny iście od spawnu w celu "mam nadzieje, że w koncu znajdę jakąś przytulną grotę", zabije mnie w nocy zombi i już skowyt do zielonych/czerwonych, że ja chce odzyskać miejsce. To jest fb z survivalem.

 

Jeśli komuś jest to potrzebne, wystarczy (co zapewne stanie się z aktualizacją bukkita, lub szybciej) mod na mapę i tada. Nie każdy musi go używać, ale każdy może. Zapisze sobie kordy "głównych" spawnów i już wie, że jego rozrastająca się w potęgę baza/gildia/osada/pseudospawn jest 2,492 m od spawnu "Zielonego". 

 

Chcemy mieć szybką frajdę czy teraz kolejne trzy miesiące czekać, aż ludzie odkryją gdzie warto się budować i czy może jedna stworzyć tam niewielką aglomerację jak aktualna Hydra, Pandora czy inny spawn i słuchać "ale tu nudnooo"?

 

* przez to rozumieć dowolną grotę, skałę, schron czy cokolwiek innego gracza PlayerX. 

 

** - trochę popiłam, więc przepraszam za styl pisania ^^'


  • MrPaszczakus lubi to

X2YBzqf.png
Lass mich deine seele dem herrscher der finsternis opfern.
Post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemuw dniu jutrzejszym.
Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


#40 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 28 October 2013 - 09:19

Pomysł dość prosty do zrealizowania i brzmi fajnie. Wnosi więcej do pomysłu kilku spawnów, także zastanowię się nad tym dobrze. Nie widzę teraz żadnych przeszkód żeby to dodać.

Problem to tylko kwestia, że opcja powinna być jawna, ale jednocześnie nie używana przypadkowo.


  • kaban00 i Ice_trooper lubią to