Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Projekt] Serwer z nowymi biomami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#21 tobiasz98

tobiasz98

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 09 June 2013 - 20:48

Wiem ale chodizło mi też o mniejsze kaniony i ogólnie np. Jeden biom-dwie wyspy a między nimi właśnie taka rzeczka i kanion

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 hubertd9

hubertd9

    Nowy

  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 09 June 2013 - 21:32

Właśnie przeszło mi przez myśl,że w Standardowym świecie niema Kamieni ze świata kresu,a End szkoda rozkopywać,dlatego proponuję dodać wyspy składające się z właśnie takich skał.Były by tam góry,równiny,jeziora lawy oraz obsydianowe wieże,a w niektórych wieżach były by wejścia do Jaskiń ze spawnerami oraz ze skrzyniami(w których można by było znaleźć jakieś skarby) lub najlepiej wejścia do bedrockowych Labiryntów,z jeszcze lepszymi skarbami,ale to już by był chyba problem :).Dobrze by było jak by na takiej wyspie najczęściej spawnowały się Endermany.



#23 smyntek

smyntek

    Uczony

  • Użytkownik
  • 429 postów

Napisano 10 June 2013 - 14:07

apokaliptyczny biom- Miejsce w którym słowo "życie" nie istnieje: Podłoże z stone, cobblestone, bedrocka, pojedyncze tylko drzewa, ale bez liści, pojedyncze ruiny, pokryte lianami, kraty, gdzieniegdzie obsidian, Rzecz ogólnie ujmując Biom odrzucający swoim apokaliptycznym wyglądem, gdzie nie respią się zwierzęta tylko zombie, pigzombie, szkielety, nietoperze.  Byłby to jeden z trudniejszych do przetrwania biomów, najlepiej gdyby na tym biomie również dosyć często padał deszcz co by nadało klimatu (szkoda, że nie da się ustawić, że deszcz odbiera życie ;/).


Dołączona grafika

#24 Zbozownik

Zbozownik

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 151 postów
  • Andropogon

Napisano 10 June 2013 - 18:02

@hubertd9

 

Na pewno pojawi się jakaś możliwość zdobywania kamieni kresu. Co do bedrockowych labiryntów, jest to rzecz raczej nie do zrobienia...

 

 

@smyntek

 

Już myślałem o takim biomie i na pewno pojawi się on na serwerze!

 

 

 

Zachęcam do pisania swoich pomysłów, a także do udostępniania tego tematu!



#25 hubertd9

hubertd9

    Nowy

  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 10 June 2013 - 18:22

W minecraft jest tak,że deszcz pada albo wszędzie,albo nigdzie...wyobraź sobie co by to było gdyby na pustyni co chwilę padał deszcz...może Sky Lands?
Latające wyspy generujące się bardzo rzadko,najrzadziej?
A kamienie kresu mogły by się generować jako duże szkielety jakichś zwierząt typu dinozaury.


Użytkownik hubertd9 edytował ten post 10 June 2013 - 18:26


#26 smyntek

smyntek

    Uczony

  • Użytkownik
  • 429 postów

Napisano 10 June 2013 - 21:53

Kolejny pomysł na biom:

Slow biom- podłoże z netheru (soul sand), co jakiś czas żwir, pod ziemią w niektórych miejscach na głębokości 7-8 kratek złoża glowstone, a zamiast bajorek z wodą to z lawą, góry z soul sand/żwiru, płonące drzewa z netherracku, grzybki. Potwory spawnujące się to: pigzombie i wither skieleton, rzadko grzybowe krowy.


Dołączona grafika

#27 hubertd9

hubertd9

    Nowy

  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 11 June 2013 - 16:33

Proponuję dodać "wyspy" - płyty tektoniczne ,tak jakby jedna płyta wsunęła się na drugą i wlazła pod trzecią(Wyspa na której cały czas jest pod górkę w sensie,że takie coś --->    //   <---- Tylko nie aż tak strome).Na tym czymś normalnie by sobie wszystko rosło i były by różne warianty takiej wyspy(pustynia,dżungla).Można by było pod taką wyspę wejść bo była by wolna przestrzeń //  <--- .Po tej stronie z której można by było spać,były by wodospady....Nazwa...Może krzywe wyspy...Skończyły mi się pomysły,mogę jeszcze tylko zaproponować wełniane biomy,ale to już musiał by być inny wymiar.



#28 Zbozownik

Zbozownik

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 151 postów
  • Andropogon

Napisano 11 June 2013 - 19:14

@hubertd9 i smyntek

 

 

Fajnie, że piszecie dużo pomysłów, na pewno po stracie serwera, dostaniecie jakieś konta VIP itp. Co dokładnie, napiszę jak prace będą już w etapie końcowym. Nie musicie pisać pomysłów codziennie, serwer ruszy dopiero za jakiś miesiąc ponieważ z generatorem jest bardzo dużo roboty. 

 

 

Teraz zajmuję się biomem pustynnym, niedługo będą screeny.



#29 hubertd9

hubertd9

    Nowy

  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 12 June 2013 - 13:46

Wielkie szklane Kule jako biomy pochodzące z powierzchni,tyle że na dnie morza,zawsze będzie w takiej kuli jakiś dodany już biom,ale trochę zmutowany oraz opuszczone wioski...Dało by się zrobić?I czy jest to ciekawy pomysł?



#30 Zbozownik

Zbozownik

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 151 postów
  • Andropogon

Napisano 12 June 2013 - 17:33

@hubertd9 

 

Ja nie wiem czy umiałbym coś takiego zrobić, ale twórca TerrainControl widziałem, że robił takie rzeczy. Ja szukam raczej pomysłów bardziej ,,przyziemnych", wioski elfów i biom apokalipsa jeszcze są ok, ale nie przesadzajmy z tą twórczością xD. 



#31 hubertd9

hubertd9

    Nowy

  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 12 June 2013 - 18:46

No dobra :) No to może wyspy z Kwarcem zamiast Kamienia oraz Kamieniem zamiast Brudu?Oraz Brudem zamiast piasku na plaży,na plaży rosły by drzewa i trawa.Albo zamiast tego Pudełkowa wyspa z kwarcu(wystający duży klocek z kwarcu) nad którą latały by nieco mniejsze ale też spore bloki kwarcu.(Mam na myśli bloki z bloków kwarcu).Przydało by się jakieś źródło na Ziemi dla tego surowca.



#32 Advance

Advance

    Nowy

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • AdvanceD

Napisano 13 June 2013 - 08:15

Zapodaj jakiś SS do tego biomu :P Przyjazna zima czy jakoś tak



#33 Zbozownik

Zbozownik

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 151 postów
  • Andropogon

Napisano 13 June 2013 - 17:32

przecież jest dużo, w jednym ze spoilerów w pierwszym poście



#34 Zbozownik

Zbozownik

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 151 postów
  • Andropogon

Napisano 14 June 2013 - 18:01

Jutro wyjeżdżam na tydzień do Londynu i nie będę miał chyba dostępu do kompa, a na pewno nie do minecrafta. Dlatego raczej nie pojawią się tu chwilowo żadne zmiany, lecz projekt nie zostaje zatrzymany. W ten tydzień budowniczy zajmą się zrobieniem spawna i już za tydzień w sobotę, będziecie mogli zobaczyć jak wygląda. Do tego ustalę szczegołowo jakie biomy będą dostępne na serwerze i z jakich podbiomów będą się składać.



#35 Zbozownik

Zbozownik

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 151 postów
  • Andropogon

Napisano 10 July 2013 - 11:35

Uwaga!

Wracamy do projektu!

Pierwsze screeny ze spawna, piszcie co byście zmienili!

 

 

 



#36 wandalplxd

wandalplxd

    Nowy

  • Użytkownik
  • 1 postów
  • goldrock

Napisano 13 July 2013 - 18:19

Giermaniak zrób biom "NORWEGIA"- będzie tam duża wyspa z skalnymi brzegami.

A na wyspie będzie dużo rzek i wodą oraz średnia wysokość wyspy



#37 Sarevok446

Sarevok446

    Nowy

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 13 July 2013 - 19:03

Moglibyście zrobić te mosty w powietrzu i strzelić pod nimi duże drewniane filary :)



#38 Sarevok446

Sarevok446

    Nowy

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 13 July 2013 - 19:10

A co do biomów to możesz zrobić np. Polskie morze xD W sensie długa plaża i piaszczysto-ziemne góry z sosnami :)