Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Projekt] Serwer z nowymi biomami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zbozownik

Zbozownik

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 151 postów
  • Andropogon

Napisano 03 June 2013 - 16:35

Informacje Ogólne

 

Mam zamiar stworzyć serwer urozmaicony o wiele nowych biomów, które sam stworze za pomocą pluginu

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

.

Umożliwia on dodawanie i modyfikowanie wszelkich biomów oraz generatora świata. Do tego za jego pomocą można dodać dowolne struktury (drzewa,budowle) do dowolnego biomu. To będzie głównym atutem tego serwera! Całkowite inne biomy, inny generator, przez co otrzymany świat będzie ładniejszy, a w praktycznie każdym miejscu będzie można znaleźć super lokalizacje pod zbudowanie swojej wymarzonej budowli!!!

 

W planach jest stworzenie serwera NoPremium FreeBuild, lecz z możliwością założenia cuboid-u tylko w jednym miejscu (jego wymiary jeszcze nie są ustalone), oczywiście gra będzie się toczyć w trybie survival. Możliwe, że będzie też można tu znaleźć wojny frakcji.

Tak, ten tryb gry jest bardzo popularny, ale tylko u nas będzie dostępne około 50 nowych, niezwykłych biomów!

 

Serwer będzie najprawdopodobniej posiadał około 50 slotów i będą na nim dostępne płatne funkcje takie jak: VIP czy SuperVIP. Do tego za odpowiednią opłatę będzie można powiększyć swój cubiod, lub może nawet kupić własną wyspę (np. do budowania ze znajomymi). Nie chcę jednak, aby miła gra wymagała wydawania pieniędzy, więc niektóre płatne opcje będzie można też kupić za wirtualną walutę serwera, bez wydawania prawdziwej forsy.

 

Serwer raczej nie będzie posiadał żadnych autorskich pluginów, bo niby po co one miały na nim być? 

Na tym serwerze będą tylko te najpopularniejsze pluginy, konieczne do miłej i bezpiecznej rozgrywki. 

Żadnego wydziwiania.

Tylko oczywiście Terrain Control ;).

 

POSTĘPY

 

Główny problem stanowi odpowiednie zmodyfikowanie pluginu Terrain Control, dzięki, któremu nasz serwer będzie unikatowy.

Oto co na razie mamy z tego zakresu:

 

Generator świata - prace zakończone w 80%

 

Biomy - prace zakończone w około 7%

 

Pluginy - prace zakończone w około 50%

Szczegóły napisze za jakiś czas...

 

Mapa (potrzeba zrobić spawn i podstawową lokacje) - prace zakończone w 60%

 

 

Może niektórzy z Was są ciekawi jak można nam pomóc?

Otóż NIE potrzebujemy budowniczych, programistów, ani grafików!

Potrzebne nam tylko pomysły, które będziemy mogli zrealizować!

 

Piszcie je w tym temacie!

 

Jeśli będą one na prawdę fajne i oryginalne,to otrzymacie nagrody po starcie serwera(konta VIP itp.)!

Im więcej i lepsze pomysły tym, dłuższe i lepsze nagrody!

 

Lista osób wyróżnionych za pomysły:

 

Macie jakieś pytania? PISZCIE



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Chorąży

Chorąży

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 169 postów

Napisano 03 June 2013 - 16:42

Oazy na pustyniach, możesz w nich zrobić źródło wody i/lub wykorzystać minecraftowe studnie, kolor trawy wokół źródła najlepiej dżunglowy, bardzo soczysta zieleń, nowe drzewa, palmy, ogólnie dobrobyt, wysoka trawa, krzaki, kwiatki, miejsce wyróżniające się na dużej pustyni, taki mini biom. ;) Stepy, coś pomiędzy polanami i pustynią, sucho, ale sporo ziemi, więcej niż na pustyni, od czasu do czasu jakieś zbiorniki wodne, teren dość płaski.



#3 Popcorn

Popcorn

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 162 postów
  • Popcorn

Napisano 03 June 2013 - 17:03

Podrasuj zimowy biom WIĘCEJ ŚNIEGU :D



#4 hubertd9

hubertd9

    Nowy

  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 03 June 2013 - 18:38

Biom Wulkaniczny - Pokryty Czystym kamieniem,miejscami Cobblestonem,Kamieniami z Piekła,znajdywały by się tam dziury i wąwozy wypełnione lawą,a ściany wykonane by były z obsydianu...i może by tak wodospady i rzeki lawy. :)


  • Zbozownik lubi to

#5 Zbozownik

Zbozownik

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 151 postów
  • Andropogon

Napisano 03 June 2013 - 19:48

@Chorąży

 

O oazach już myślałem, nie będą one raczej problemem, tylko z kolorem trawy może być problem, ale może się uda. 

Stepy, nie do końca rozumiem jak miałyby one wyglądać, miałby być pokryte samą ziemią bez trawy?

 

@Popcorn

Dodać jakieś zaspy, czy co?

 

 

@hubertd9

Biom wulkaniczny to spore wyzwanie, ale jakby poświęcić temu trochę czasu to kto wie, może by się udało :).

 

 



#6 MiltenSilk

MiltenSilk

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1018 postów
  • miltenkot

Napisano 04 June 2013 - 09:17

Stwórz Grenlandie: dużo śniegu co jakiś czas góry lodowe oraz ogromne klify lodowe nad zamarzniętą wodą oraz co jakiś czas miło widziane były by głębiny lodowe troche tak wygladające jak te pęknięcia w ziemi na normalnym generatorze.


  • Zbozownik lubi to

#7 Zbozownik

Zbozownik

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 151 postów
  • Andropogon

Napisano 04 June 2013 - 15:55

@MiltenApp

Można coś takiego zrobić, tylko czy innym ludziom by się to podobało? Nie byłby to za nudny biom?



#8 Popcorn

Popcorn

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 162 postów
  • Popcorn

Napisano 04 June 2013 - 17:19

Zaspy nie koniecznie ;) ale żeby więcej śniegu na ziemi było ^^



#9 hubertd9

hubertd9

    Nowy

  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 05 June 2013 - 20:51

Czarne wyspy - Obsydianowo-kamienne góry,słupy oraz płaskie wyspy lubiane przez Endermany,gdzie można znaleźć różne skarby(skrzynki).
No i może biom grzybowy,bo chyba się nie generuje :)


  • Zbozownik lubi to

#10 Chorąży

Chorąży

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 169 postów

Napisano 06 June 2013 - 12:24

Ziemia z wysoką trawą byłby oryginalnym pomysłem, najlepiej pooglądaj zdjęcia.  ;)

 

 


  • Zbozownik lubi to

#11 Zbozownik

Zbozownik

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 151 postów
  • Andropogon

Napisano 06 June 2013 - 14:20

@hubertd9 

 

Czarne wyspy to fajny pomysł, postaram się to dodać. 

Mogę dodać jakiś malutki, bardzo rzadko spotykany, biom ze skarbami itp., pomyślę o tym.

Biom grzybowy się generuje, ale rzadko, z większe lekko jego częstotliwość i dodam na pewno więcej rodzaji dużych grzybów.

 

@Chorąży

No rzeczywiście całkiem fajny pomysł, ale nie wiem czy do zrealizowania.



#12 hubertd9

hubertd9

    Nowy

  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 07 June 2013 - 22:32

Od Średnich do Dużych(nie olbrzymich,ale jak już to taka olbrzymia to mógł by być jakiś unikat) rozmiarów Wyspy na których teren generował by się w jakiś ciekawy sposób,tak,żeby każdy kto taką zobaczy miał wizję fortecy,jaką by mógł postawić.To znaczy Wyspa ze Skalistymi wysokimi klifami...dookoła wyspy było by 10% szans na wygenerowanie się wysokich skał wystających z wód oceanu(licznych,żeby ludzie porozbijali się łódkami(chyba ,że nie będzie tam Wojny Frakcji)),wyspa była by pokryta drzewami i zawsze znajdowała by się tam jedna góra ze stromymi,skalistymi zboczami oraz miejscem na jakiś zamek na czubku(Wysoka,płaska góra),lub po prostu wulkan.Na wyspach tych często było by można znaleźć ekstremalnie głębokie wąwozy oraz przechodziło by przez wyspę wiele rzek i dolin. :)

A tak poza tym,to napiszesz mi na PW więcej informacji na temat tego serwera?Poinformuj kiedy będzie dostępny.Zapowiada się ciekawie :)


  • Zbozownik lubi to

#13 Zbozownik

Zbozownik

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 151 postów
  • Andropogon

Napisano 07 June 2013 - 23:23

@hubertd

Nie wiem jeszcze czy to będzie serwer wojen frakcji, pomyślę jeszcze, trzeba zrobić jakiś naprawdę fajny tryb rozgrywki. Pomyślę o takich wyspach, ale raczej wyspy będą generowały się w sposób, że na każdej będzie oddzielny rodzaj biomów, np: pustynny (z jakimiś oazami itp.), równikowy (dżungle itp.), zimowy itd. Na priv, napiszę Ci jutro wieczorem jakieś szczegóły.

 

Dziś wieczorem pojawią się raczej  pierwsze screeny z wyspy zimowej, więcej śniegów, wyższe wysokości, pojawiające się czasami góry, na wysokość 160kratek, nowe drzewa w tajdze, igla, lodowe wybrzeże. Pojawią się z tego screeny, dziś lub jutro. 



#14 Zbozownik

Zbozownik

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 151 postów
  • Andropogon

Napisano 09 June 2013 - 13:42

Oto pierwsze screeny z mojego serwera (sorki za jakość zdjęć :/), jest na nich przedstawiony biomy-wyspa Zimowa. Powstanie jeszcze biom Ekstremalna Zima lub coś w tym stylu, to w nim będzie dużo śniegu i to tam będzie bardziej niebezpiecznie. Ale to później, a teraz zapraszam do oglądnięcia screenów:

 

 

No jak na razie to tyle, PISZCIE CO WAM SIĘ PODOBA, A CO TRZEBA ZMIENIĆ!



#15 smyntek

smyntek

    Uczony

  • Użytkownik
  • 429 postów

Napisano 09 June 2013 - 14:28

Co do zimowego biomu-całkiem spoko.

 

Moja propozycja:

 

Biomy z samego dirta (bardzo surowy klimat) rozciągający się biom z dirtu co jakiś czas drzewko małe, najlepiej uschnięte na tych biomach występowałyby kaniony, ale nie takie jak są obecne pęknięcia w minecrafcie tylko długie szersze na 20-30 kratek na zakończeniach głębokość, by malała,strome wgłębienia w których występowałyby małe wąskie jakby kałuże przy ścianach kanionu (jakby w cieniu) o długości 5-6 kratek, szerokości 1-2 kratek i głębokości 1 kratki, takie kałuże występowałyby rzadko (na dnie kanionu).


Dołączona grafika

#16 Zbozownik

Zbozownik

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 151 postów
  • Andropogon

Napisano 09 June 2013 - 16:53

Widzę, że temat zyskał miano "gorącego" co mnie bardzo cieszy, na tą okoliczność, zmieniłem wyraźnie wygląd początkowego postu, teraz ,,sprzedaje" o wiele więcej informacji!

 

@smytek bardzo fajny pomysł! Na pewno go uwzględnię!



#17 smyntek

smyntek

    Uczony

  • Użytkownik
  • 429 postów

Napisano 09 June 2013 - 17:34

Kolejnym moim pomysłem na biom są duże drzewa z mostkami (takie jakby elfickie wioski) myślę, że fajnie, by to wyglądało gdyby automatycznie były one podświetlane pochodniami (szkoda tylko, że nie da się ustawić np. nocy przez cały czas na wyznaczonych biomach), ale można by np. ustawić częstotliwość deszczu na maksymalną. Pnie drzew mniej więcej o średnicy 6-8 klocków i bardzo wysokie, gałęzie drzew grube, liście tylko na pojedynczych gałęziach oraz na samym czubku drzewa, ale za to obszerne. W środku drzewa drabinki na wysokość połowy drzewa, gdzieś na środku takich biomów wodospad, oraz rzeczka. Las od środka miałby mniej więcej taki układ (nie zwracać uwagi na domki):


Dołączona grafika

#18 tobiasz98

tobiasz98

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 09 June 2013 - 18:28

nie wiem jak mógłby nazywać się ten biom.
Duża Wyspa z wielką dziurą jakby po uderzeniu meteorytu.
Dookoła jakieś małe budyneczki, że niby dla badaczy.
Mała ilość drzew,trawy,wody(tylko dookoła wyspy.
w kraterze lawa oraz można zrobić ukryte skrzynki.


Można by zrobić takie wielkie wąwozy:
<spoiler>
,erodedcreek.jpg,

</spoiler>



#19 hubertd9

hubertd9

    Nowy

  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 09 June 2013 - 19:13

Hmmm..a może jeszcze Gejzery oraz Lasy Wielkie,wysokie lasy z wielkimi,rozłożystymi Dębami...20-30 bloków wysokości(może więcej)w których od czasu do czasu pojawiało by się drzewo 2 razy większe od pozostałych,takie lasy pojawiały by się w dwóch odmianach,jedna odmiana to taka,że między każdym drzewem jest jakaś szpara przez którą pada światło z góry oraz druga w której drzewa były by generowane na tyle gęsto by nie przepuszczać światła(ale miejscami jakaś szpara ciekawie by wyglądała),drzewa miały by gęste liście i przydały by się jakieś nietoperze.

EDIT:Co do tego konta VIP,będę walczył o dożywocie xD .Jak coś to ja nie gram jako hubertd9.


Użytkownik hubertd9 edytował ten post 09 June 2013 - 19:32


#20 Zbozownik

Zbozownik

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 151 postów
  • Andropogon

Napisano 09 June 2013 - 20:21

@smyntek

 

No fajny pomysł, ale jego realizacja może nie być taka łatwa... Ty też dostaniesz VIP-a na tydzień, ale od teraz trzeba się już będzie bardziej postarać - Ty i hubertd9 dostaliście głównie za to, że Wasze pomysły pojawiły się zanim napisałem, że za pomysły będą nagrody. 

 

 

@tobiasz98

 

To oryginalny pomysł, ale nie wiem czy warto go realizować, ale kratery po meteorytach można poumieszczać w jakimś innym biomie, więc pomysł na pewno się przyda!

Co do kanionów, to przecież screen producenta Terrain Control, nie chcę od niego od gapiać i do tego wydaję mi się, że to nie biom, a cały świat jest w takich kanionach (bo kaniony są w ustawieniach świata, a nie poszczególnych biomów)

 

 

@hubertd9

 

Kolejne fajne pomysły, jak już mówiłem teraz będzie trudniej o nagrody - nie mogę rozdawać tych VIP-ów na lewo i prawo - ale myślę, że z taką ilością pomysłów, możesz się strać o VIP-a na cały okres trwania serwa xD.