Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemnicze paski przy trawie i innych blokach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#21 Mrucux7

Mrucux7

    Wujek Markus

  • Weteran
  • 368 postów
  • Mrucux7

Napisano 13 March 2013 - 17:44

Dobra, spróbuj update sterowników ATI

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

Może podczas update'ów coś doszło do OpenGL którego w twojej wersji nie ma, dlatego tak jest.

Jak nie zadziała to zobaczę coś jeszcze.


Mrucux7 < Mój autograf, Jeśli jesteś moderatorem, to proszę, wpisz mi się do sygny. Piszę poprawnie po Polsku.
~ Adikso ;)
~ Mursztin
~ Rhanjie(☞゚ヮ゚)☞

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 13 March 2013 - 18:02

 Dla mojej wersji systemu operacyjnego sterownik jest aktualny. Chyba problem jest w czymś innym... Może po prostu karta graficzna jest do du*y i żadne modyfikacje preferencji ani nic w tym stylu tego nie zmieni. Nie wiem, jednak wiem, że do najnowszych i najlepszych to ona nie należy. Jak cały mój komputer zresztą ;    ;



#23 Mrucux7

Mrucux7

    Wujek Markus

  • Weteran
  • 368 postów
  • Mrucux7

Napisano 13 March 2013 - 18:11

Ściągnij minecraft.jar z minecraft.net, zapisz na pulpicie i uruchom go tym:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

Minecraft.jar będzie w "Show other platforms". Wtedy spróbuj wejść na FullScreen i zrób screenshota. Jak się scrashuje i mc się wyłączy to kliknij na to czarne okno co wyskoczy i "zaznacz wszystko", skopiuj i wklej w spoilerze na forum.


Mrucux7 < Mój autograf, Jeśli jesteś moderatorem, to proszę, wpisz mi się do sygny. Piszę poprawnie po Polsku.
~ Adikso ;)
~ Mursztin
~ Rhanjie(☞゚ヮ゚)☞

#24 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 14 March 2013 - 14:31

 No niestety nie pomaga. Czytałem tu wczoraj jakiś poradnik jak zwiększyć/zmniejszyć ilość pamięci RAM wykorzystywanej przez Minecrafta. O ile się nie mylę to właśnie poleciłeś mi zrobić to samo :) W każdym razie brak rezultatu, więc kombinujmy dalej :)

 EDIT:

Właśnie mi się przypomniało - gdy odpalam MCEdit w trybie pełnoekranowym też coś jest nie tak. Oto screeny:

Dolna część ekranu jest zasłonięta w dziwny sposób. Na zasłoniętej części dzieją się dziwne rzeczy, np pozostaje charakterystyczny ślad za przesuwanym blokiem.

W Minecrafcie widać jeszcze poprzeczne "pikselowe" pasy - jasnoszare i ciemnoszare. Nie wiem jak to nazwać.

 EDIT2:

snapszot.png

 Czy to ma jakiś związek z moim problemem? Oby. Pobrałem snapshota - niestety, nie ma to żadnego związku z moim problemem.



#25 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 17 March 2013 - 11:47

Refresh i kolejna porcja screenów:

 Teraz już praktycznie nie gram w Minecrafta, bo te bugi mi to uniemożliwiają. Do tych paseczków się już przyzwyczaiłem, ale to jest nie do wytrzymania. Proszę, pomóżcie :)



#26 Hako

Hako

    Bako

  • Użytkownik
  • 270 postów
  • Hako

Napisano 18 March 2013 - 18:51

na minecraftforum.net pytales ?



#27 Gość_Adikso_*

Gość_Adikso_*
  • Gość

Napisano 18 March 2013 - 19:04

Jak dla mnie... to wygląda to na uszkodzoną kartę graficzną. Jak wygląda sytuacja z innymi grami?



#28 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 18 March 2013 - 20:01

 Nie jestem jakimś tam większym fanem gier PC, więc nie wiem. Minecraft jest chyba najbardziej wymagającą grą w jakie grałem na moim "sprzęcie". Na Minecraftforum.net nie pytałem, możliwe, że nie został bym zrozumiany (chodzi o mój angielski :)). Zresztą znalazłem tam temat przedstawiający najprawdopodobniej ten sam problem, ale nie został rozwiązany (link podałem gdzieś na pierwszej stronie).



#29 local47

local47

    Nowy

  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 18 March 2013 - 20:31

sam nigdy czegoś takiego nie widziałem, ale to prawie na pewno masz słaby sprzęt. nie za bardzo znam się na grafice więc nie wiem co poradzić :(

#30 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 19 March 2013 - 14:47

 Szkoda... Wiem, że jest słaby, no ale na poprzednim komputerze (solidny szmelc :P) nie było takich bugów. Co prawda grałem na maksymalnej mgle itp,  ale nie działy się takie rzeczy.



#31 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 28 March 2013 - 11:22

 @REFRESH

 

 Wygląda na to, że problem jednak tkwi w Javie. Dlaczego tak sądzę? Dzisiaj pobrałem fajną grę - Delver. Jej wymagania sprzętowe są praktycznie zerowe, więc mi ładnie śmiga. Jest stworzona w Javie. Podczas gry występują podobne bugi co w MC, oto screeny:

 Można zauważyć wyraźne, czarne pikselowe linie. W MC są identyczne, tylko w innym kolorze - zależy on od pory dnia, piksele po prostu "prześwietlają" teren, jak to na początku Bout napisał. W Delver gra się w miarę znośnie, bo nie ma tych migających powierzchni - jedynie dziwne piksele. Spróbuję znowu zreinstalować Javę, ale skoro wcześniej nie pomogło to i teraz pewnie wiele nie da. Liczę na sugestie :)

 

 @Offtopic

Polecam tą grę :)



#32 Hunter128

Hunter128

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 28 March 2013 - 12:38

Tez tak miałem z tymi roletami mojang ale tylko wtedy gdy wchodzilem na 2 konta jedoczesnie...
Problem rozwiazal sie po wylaczeniu'pozeraczow neta' np skype.


#33 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 28 March 2013 - 13:38

 Spoko, "rolety" były wcześniej. Teraz wszystko działa jak należy, jedynie gry wymagające Javy miewają tego typu bugi.



#34 e900

e900

    Nowy

  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 28 March 2013 - 15:47

Ja miałem to samo jak miałem zainstalowane Optifine, po odinstalowaniu tego moda mam spokój.



#35 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 01 April 2013 - 10:53

Wersja Javy najnowsza, 32 bit. Wczoraj ją odinstalowałem jeszcze raz (tym razem Revo Uninstaller) i zainstalowałem - brak efektów. Jednak wczoraj postanowiłem pograć na singleplayer, survival. I po godzinie się skapnąłem, że nie ma migających bugów. Są tylko te dziwne piksele. Jednak na multiplayer bez zmian. I doszedł nowy rodzaj buga. Czasami nagle wszystkie bloki znikają (coś jak X-ray, ale widzę tylko moby i niektóre przedmioty). Skutecznie mi to utrudnia grę na Survival Games, gdy gra się nagle zbuguje muszę zrestartować MC...



#36 xMaciej

xMaciej

    Znawca

  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 03 April 2013 - 17:57



Moja mapa "Monster Apocalypse Map": http://craftsite.pl/...apocalypse-map/

Moja paczka modyfikacji dla początkujących: http://craftsite.pl/...k-starters-v10/

 


#37 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 03 April 2013 - 19:55

@UP

Przeczytałeś główną strone? Mam kartę graficzną Radeon, nie Nvidia... To po pierwsze. A po drugie proszę zapoznawać się ze wszystkimi postami w temacie, bo już kilka razy różne osoby podają identyczne rozwiązania, najczęściej "Uaktualnij sterowniki graifki.". Sorry, ale to mnie już denerwuje. A, i po trzecie. Szukałem w google i nie znalazłem nic, co opisuje mój problem (no jest jeden temat na minecraft forums, ale bez rozwiązania), więc ten filmik mi raczej nie pomoże. Dlaczego? Dlatego, że przedstawia on inny problem - częsty, na który ciągle trafiałem szukając kogoś z moim problemem. No ale dzięki za chęci...



#38 LovingDead

LovingDead

    Nowy

  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 04 April 2013 - 16:45

Przeczytałem i moge powiedzieć krótko.. Problemów z "pixelami"  i tymi paskami nie mam ale.. 

 

 

 

 I doszedł nowy rodzaj buga. Czasami nagle wszystkie bloki znikają (coś jak X-ray, ale widzę tylko moby i niektóre przedmioty). Skutecznie mi to utrudnia grę na Survival Games, gdy gra się nagle zbuguje muszę zrestartować MC...

 Też tak mam i to nie tylko w minecraft ;p Z tym że ja musze restartować kompa bo po prostu znika ekran lub blokuje się na jednek klatce.. czasem głos zostaje czasem zacina się a czasem leci dalej.. Mam także karte raedona i wyjdaje mi się ze po prostu jest juz stara lub uszkodzona ;p Ewentualnie sprawdź jeszcze czy jest dokładnie zamontowana, czy się nie rusza i czy wejście do kabla jest stabilne.. Może nic nowego nie wnosze do tematu ale wiedz, że takich jak ty jest więcej ! :D