Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemnicze paski przy trawie i innych blokach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 22 November 2012 - 17:07

Witam. Nie znalazłem takiego tematu ani problemu w FAQ, więc proszę o pomoc ;)
Mam nowy (bardziej pasuje określenie "inny", bo do najnowszych to on nie należy :P) komputer i podczas grania w Minecrafta pojawiają się takie dość dziwne paski przy blokach, najczęściej przy trawie, pnączach itp. Na początku myślałem, że to wina anty-aliasingu i filtrowania izotropowego, jednak po wyłączeniu tych funkcji sytuacja nie uległa zmianie. Nie będę się tu rozpisywał, po prostu popatrzcie:

Po pewnym czasie chunki fragmenty mapy zaczynają szwankować, tak jak na tych zdjęciach:   Niektóre bloki mają jednolite "tekstury", a niektóre w paski - ciemnoszare i przezroczyste. Wszystko to miga - na czarno i odcienie pomarańczowego (w tym przypadku. Kolory są chyba zależne od typów bloków - czasami widać kolor zielony, czasami też czerwony)

A oto widok pełnoekranowy:


Mam oryginalnego, czystego Minecrafta (zainstalowałem jedynie OptiFine - myślałem, że to pomoże, ale żadne zmiany ustawień nie skutkują), Windows XP 32 bitowy, 2 GB RAM i kartę graficzną ATI RADEON 9800 series z aktualnymi sterownikami.

 

Podobny (najprawdopodobniej identyczny) problem na minecraft forums:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 (nie udało się znaleźć rozwiązania)



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Minemaniak1

Minemaniak1

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • 735 postów
  • karol123987

Napisano 22 November 2012 - 17:26

Ten problem już gdzieś widziałem, poszukam teraz, jak znajdę, to napiszę.

#3 Na pewno nie bout

Na pewno nie bout

    กʕ ͡·ᴥ ͡· ʔก

  • Użytkownik+
  • 1001 postów
  • OgrudnikShowuptv

Napisano 22 November 2012 - 17:54

Te teksturki prześwietlają teren :F

#4 Minemaniak1

Minemaniak1

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • 735 postów
  • karol123987

Napisano 22 November 2012 - 17:58

Spróbuj usunąć całe .minecraft i zainstaować od nowa i podaj wszystkie ustwaienia graficzne (te z optifine też).

#5 SoRe

SoRe

    Ja tu tylko sprzątam

  • Użytkownik
  • 739 postów

Napisano 22 November 2012 - 18:20

Myślę że zrób powinieneś zrobić kopie całego bin lub minecraft , po czym ponownie minecrafta zainstalować , jak będzie nadal , to nie wiem ;P

#6 4i60r

4i60r

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 22 November 2012 - 22:09

Zainstaluj najnowsze sterowniki od karty graficznej, w panelu grafiki nie ustawiaj na wydajność tylko na jakość.

banner.pngbanner2.png
  Profesjonalny sklep WWW do Minecraft! Dostępne demo.


#7 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 23 November 2012 - 15:17

Rozpocząłem od usunięcia całego folderu .minecraft i teraz, kiedy po napisie Logging in... wszystko się załaduje na chwileczkę pojawia się okno gry z logiem Mojang, jednak po chwili znika :/ Po tej próbie nawala mi obraz nie tylko w grze, ale ogółem. Kiedy coś się zmienia na monitorze to dopiero po chwili i to "od góry do dołu", coś jakby taka spuszczana roleta, nowy obraz szybko zjeżdża z góry na nowy. Niestety nie wiem jak jeszcze mógłbym to opisać... Restarty komputera nic nie pomagają :(

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


EDIT: Ok, już to naprawiłem kolejny raz instalując na nowo sterownik, ale nie może być tak,że ciągle coś nawala i muszę reinstalować sterownik, więc coś jest na rzeczy... No ale niestety sytuacja w Minecrafcie nie uległa zmianie. Mam wszystkie standardowe ustawienia, Optifine póki co usunęłem. Macie może jeszcze jakieś pomysły? Z góry dziękuję ;)
 



#8 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 05 December 2012 - 15:57

Refresh

#9 NoFFuB

NoFFuB

    S A D B O Y S 2 0 0 1

  • Użytkownik+
  • 555 postów
  • NoFFuB

Napisano 05 December 2012 - 21:27

Ja bym formata walnął i zainstalował win 7 :D

giphy.gif
 


#10 Hako

Hako

    Bako

  • Użytkownik
  • 270 postów
  • Hako

Napisano 06 December 2012 - 00:08

Niektóre stery do grafiki oferuja jakies tam dziwactwa jak np. odpalenie jakiegos antyaliasingu albo cholera wie jeszcze czego. i o ile mi wiadomo, to jak sie to powlacza to sie dzieja takie smieszne rzeczy, tak ze pierwsza rzecza jaka bym zrobil to powieszenie za jaja tych co piszą "ja bym walnął formata" a potem poszukanie tego typu ustawień.

#11 MS87

MS87

    Nowy

  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 07 December 2012 - 12:45

spróbuj może doinstalować optifine, który polepsza wydajność, dzięki czemu grafika może będzie Ci się szybciej i lepiej ładować.

b_560_95_3.png


#12 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 15 December 2012 - 12:46

Optifine mam zainstalowane i nic nie pomaga. Antyaliasing i Filtrowanie izotropowe ustawiłem na "ustawienia aplikacji" (w panelu sterownika) a w grze ustawiłem na "wyłączone" (za pomocą Optifine). Powyłączałem też wszelkie inne pierdoły które oferuje sterownik i nadal nic :(
Super -,- Po uruchomieniu Minecrafta, zamknięciu go i ponownym uruchomieniu komputera grafika się buguje i należy reinstalować sterownik grafiki o.o Przy okazji coś spieprzyłem i instalowałem to 2 godziny, ciągle na nowo bo nie działało (przywróciłem stan systemu z wczoraj i jest git)... Jedynym wyjściem jest odpuszczenie sobie Minecrafta, bo nie widzę innego rozwiązania.

#13 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 24 December 2012 - 13:18

REF

Dobra, a więc opiszę aktualną sytuację. Poradziłem sobie z resztą problemów jakie wystąpiły w trakcie prób naprawy Minecrafta. Czekam na kolejne propozycje, jak naprawić te bugi grafiki.

#14 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 31 December 2012 - 22:10

I kolejny refresh... Może zmienić kartę graficzną?

#15 Prostacky

Prostacky

    Nowy

  • Użytkownik
  • 47 postów
  • ProstackyPL

Napisano 01 January 2013 - 12:38

Przypomina mi się że kiedyś dawno dawno temu miałem podobne problemy, może nie tak duże ale teksturki też szalały. Z tego co pamiętam, dokładnie przeinstalowałem Jave, stery od karty i co tam ma jeszcze wpływ na grafę. Ewentualnie to pogrzeb sobie w tym Optifine, zainstaluj gołego MC.
Możesz zawszę sprawdzić czy jakieś texture packi będą lepiej działać.

JanhLe6.jpg


#16 Minemaniak1

Minemaniak1

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • 735 postów
  • karol123987

Napisano 07 January 2013 - 15:21

Ściągnij revo uninstaller,, odinstaluj dokładnie javę, zainstaluj na nowo.

#17 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 09 January 2013 - 21:08

Dobra, spróbuję...

#18 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 13 March 2013 - 17:24

@REFRESH

 Odinstalowałem javę za pomocą CCleanera, chyba wyszło na to samo :) W każdym razie nie pomogło. Pobrałem również texturepack (16x16), jednak sytuacja nie uległa zmianie. Okazało się też, że karty graficznej nie jestem w stanie wymienić, gdyż ma jakieś mocowania starego typu i chyba nic się nie da z tym zrobić. Czekam na dalsze propozycje :)

 

EDIT:

Nowe, aktualne screeny  :)



#19 Mrucux7

Mrucux7

    Wujek Markus

  • Weteran
  • 368 postów
  • Mrucux7

Napisano 13 March 2013 - 17:27

Screeny nie działają. Jeśli to jest ten problem o którym myślę, to w Opcjach OptiFine'a wybierz

Quality>AntiAliasing

I zwiększaj jego wartość dopóki nie znikną. Mam nadzieję że pomogłem. (Czasami mc może się tym sposobem lagować, ale nie widzę innego wyjścia[raz na 30min])

 

A jak nie pójdzie to spróbuj zmienić Chunk Loading na inny od tego, jaki jest.


Mrucux7 < Mój autograf, Jeśli jesteś moderatorem, to proszę, wpisz mi się do sygny. Piszę poprawnie po Polsku.
~ Adikso ;)
~ Mursztin
~ Rhanjie(☞゚ヮ゚)☞

#20 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 13 March 2013 - 17:43

 Ech... jedni doradzali wyłączenie AntyAliasnigu, drudzy włączenie... Włączenie raczej psuje grafikę - pomiędzy blokami widać czarne paski. Wszystkie funkcje mam aktualnie wyłączone. Ale problem nie leży w ustawieniach sterownika grafiki - żadna kombinacja ustawień nie likwiduje bugów. Liczę na jakieś nowe odpowiedzi :)

 Dodam jeszcze, że fullscreen  powoduje wyłączenie się Minecrafta. Bez okienka z tekstem co jest typowe dla standardowego crasha. Po prostu się zamyka. Jednak jeszcze kilka dni temu normalnie go uruchamiałem - jednak obraz był masakryczny. Właśnie miałem zrobić screena, no ale okazało się, że gra się zamyka.