Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Świat i budowle MaAjkel'a


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 MaAjkel

MaAjkel

    Nowy

  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 27 February 2011 - 20:21

Taki domek, nie wzorowałem się chyba niczym, 3-4 projekty w zeszycie i wyszło mi z tego coś takiego :D

Z przodu:


Lekko pod kątem:


Piętro:



Drzwi od środka działają na płytki naciskowe, robiłem to z poradnika CTSG + dodałem od siebie po 2 stronach repeater'y ustawione na max, bo bez tego drzwi się za szybko zamykają i czasem nie da się przejść.

Dół nie jest jeszcze udekorowany. Tył budynku ma taką samą konstrukcje jak przód. Czyli takie wcięcie z przodu. Oczywiście bez balkoniku.

Dach robiony z drewnianych schodków i drewnianych półbloków.

Jutro chcę dokończyć dół, jak to zrobię dodam screeny.

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Vikit

Vikit

    Black Master

  • Użytkownik
  • 441 postów

Napisano 27 February 2011 - 20:23

Hmm no nieźle 8/10

#3 Tehu

Tehu

    Projektant Wnętrz

  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 27 February 2011 - 20:28

Ja nie rozumiem tego.. Jak jest jeszcze nie skończone i można to szybko dokończyć ( Takie domy np ) To na kija wrzucasz już teraz ? Co innego gdy buduje się jakieś miasto i jakaś część jest już ukończona ale do pojedynczej budowli wypadało by ją skończyć. To tak jakbym ci dał masło i kazał czekać na kanapkę do jutra .

No ale widzę że się uczysz. Wykorzystujesz meble (Moja szkoła:D) ogólnie ładnie ci to idzie :] .Wiesz co ? Zainspirowałeś mnie idę wybudować jakiegoś Penthouse :]



#4 MaAjkel

MaAjkel

    Nowy

  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 27 February 2011 - 20:32

No bo mam małe problemy z mc... Po 10min (czasem po 5) wyłącza się komp i usuwa save. Grałem na nie swoim kompie więc miałem jakieś limity czasowe :D A i tam nie najlepiej działa mc:/

Z tymi meblami to na początku było inne ustawienie, półki z książkami były na kominku, ale jak podpaliłem netherrack to nie wiem kiedy wszystko zaczęło się palić... Dobrze, że dach się nie zjarał...

Edit:
Zrobiłem filmik pokazujący chyba wszystko na mojej mapie. Nie mam za dużo czasu na zrobienie więcej, ale zawsze coś jest.



#5 MaAjkel

MaAjkel

    Nowy

  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 05 March 2011 - 14:39

Ten post do usunięcia!
Nie zauważyłem że mój post jest ostatni.

#6 wielkimati

wielkimati

    Poszukiwacz szczęścia życiowego

  • Użytkownik
  • 181 postów

Napisano 05 March 2011 - 14:59

Mi to wygląda na ulepszoną wersje domku jjaya. Ocenie jak skończysz

#7 MaAjkel

MaAjkel

    Nowy

  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 05 March 2011 - 15:07

Hmm od JJay'a mam magazyn tak jakby skopiowany, bo to jest genialny pomysł z tym :D
Szkielet domu jest całkowicie inny niż ma JJay.
Mój szkielet domu:
Dołączona grafika
Jedynie co to że cegła jest. Bo cegła ładnie wygląda.

Nie mam w ogóle pomysłu na urządzenie dołu... Jakieś propozycje?
Teraz idę robić latarnię.
Taki mam plan:


#8 serakel

serakel

    Nowy

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 05 March 2011 - 17:21

Na dole możesz zrobić ogromny salon :D

#9 MaAjkel

MaAjkel

    Nowy

  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 05 March 2011 - 17:40

Właśnie chce jakiś salon zrobić, tylko nie mam pomysłu. Zero... Mogę dać komuś save żeby mi to udekorował? Zapewnię wszystkie materiały.

PS. Właśnie skończyłem latarnie. Dół jest z cegły, węższa część z clear stone'a, co 6 kratek jest pasek z netherracku i paru glowstone'ów. Na górze pomieszczeie ze szkła i na samym czubku glowstone.
Zaraz dodam ss'y

Edit:
Ss'y



#10 serakel

serakel

    Nowy

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 05 March 2011 - 19:03

Właśnie chce jakiś salon zrobić, tylko nie mam pomysłu. Zero... Mogę dać komuś save żeby mi to udekorował? Zapewnię wszystkie materiały.

PS. Właśnie skończyłem latarnie. Dół jest z cegły, węższa część z clear stone'a, co 6 kratek jest pasek z netherracku i paru glowstone'ów. Na górze pomieszczeie ze szkła i na samym czubku glowstone.
Zaraz dodam ss'y

Edit:
Ss'y




Nie obrazisz sie jak sklonuje twoja latarnie ??
Daj tego save to ci udekoruje ten salon tylko wstaw hipka tam gdzie ma być ten salon



#11 MaAjkel

MaAjkel

    Nowy

  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 05 March 2011 - 19:14

Możesz sklonować :)
Zaraz na pw wyślę save, tylko zbiorę materiały itd :)

#12 Kaczy

Kaczy

    Nowy

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 05 March 2011 - 21:44

Bardzo fajna latarnia. Ciekawa forma i brak wrażenia kanciastości :D
Sprawdzaleś może jak to wygląda bez tego glowestone na samej górze ?

#13 MaAjkel

MaAjkel

    Nowy

  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 05 March 2011 - 21:52

Hmm nie sprawdzałem, ale bez tego na górze będzie zero światła, bo na szkło nie można dać pochodni.
Jakieś pomysły co mogę jeszcze zbudować? :D

#14 Kaczy

Kaczy

    Nowy

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 05 March 2011 - 22:00

Jakąś ciekawą świątynie móglbyś zrobić, albo jakiś zamek. Trochę oklepane pomysly ale jestem ciekaw jakby Ci to wyszlo :D.

#15 MaAjkel

MaAjkel

    Nowy

  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 05 March 2011 - 22:04

Nie lubię zamków. Takie oklepane są.
Świątynia? Mam ciekawe miejsce na nią. Jutro zabieram się do roboty, a dzisiaj rozplanuję budowlę :)
Widziałem parę ładnych świątyń i spróbuje się na nich wzorować i coś zrobić. Wiem, że dach zrobię z soulsand'a albo netherrack'a

Edit:
Kiedyś robiłem zamek na flatgrass'ie, ale nic z tego nie wyszło. Robiłem to z 3h (to szkielet był i potem zamiast niego chciałmm podstawiać inne kamienie) i zrobiłem z hmm 40% samego szkieletu murów...



Edit!
Dam już taki mały screen świątyni :)
Dołączona grafika
Jutro w szkole zebranie więc se nie pogram. Myślę że za miesiąc wrócę i dokończę budowę :D

#16 MaAjkel

MaAjkel

    Nowy

  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 18 March 2011 - 12:47

Wróciłem! :D
Wiem, że post pod postem, ale już minęło spokojnie 48h więc odświeżam :D

Świątynia: Można powiedzieć że skończona, dodam parę obrazów jeszcze tylko, poprawię filary. Za tą czaszką jest zejście do podziemi, które kopie i kopie ciągle.
Screeny:
Pod skosem:

Front:

Środek:

Z ambony:


Czas na najnowszy projekt. Pomysł wziąłem od użytkownika GreyHavens który pierwszy zrobił ten kościół, a ja zrobiłem swoją wersję. Link do jego kościoła.

Front:

Skos:

Bok:

Z mojej latarni:


Kościół ciągle w budowie.(te drabinki z boku to jak okna robiłem itd i zapomniałem je usunąć) Zewnątrz jest skończone w 90% bo brakuje jakiś drobnych poprawek. Środka nie pokazuje, bo jest tylko podłoga i jeden filar...

Do porównania:
Dołączona grafika

#17 Dalione

Dalione

    Aldwin

  • Użytkownik
  • 149 postów

Napisano 18 March 2011 - 13:06

nie wzorowałem się chyba niczym,


Dobra , podsumujmy. Masz super podobny domek do JJay Jokera , masz potrójne drzewko które JJay również posiada obok domku , most też jest zadziwiająco podobny , tak samo jak świątynia, nie chce mi się wklejać screenów i Ci tego udowadniać ponieważ każdy widzi chyba te podobieństwa , więc za przeproszeniem nie pierdziel mi tu kolego że się na niczym nie wzorowałeś.

#18 MaAjkel

MaAjkel

    Nowy

  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 18 March 2011 - 13:11

Domek nie jest niczym wzorowany. Świątynia tak podobna do jjay'a bo robiłęm ją 3x i nigdy nie było dobrego efektu. Więc wzorowałem się nim. Booże drzewo.. bawiłem się mączką kostką i tyle :D A wróciwszy do domku to tak. TEn dom jest całkiem inny niż mam JJay... Całkiem inny szkielet budowy co tłumaczyłem wyżej. Czyli teraz kto coś zrobi z cegły będzie posądzony o plagiat od JJay'a? Ten dom nie jest podobny do jego...


Zobaczyłem teraz sobie jego most i serio jest identyko, ale naprawdę ten most jakoś tak zrobiłem bez oglądania od innych. Heh identyczne :D

#19 Dalione

Dalione

    Aldwin

  • Użytkownik
  • 149 postów

Napisano 18 March 2011 - 13:52

Czyli teraz kto coś zrobi z cegły będzie posądzony o plagiat od JJay'a?


Nie chodzi o materiał , ale one są uderzająco podobne do siebie , stań z boku i popatrz. I nie chodzi mi tu o szkielet domu.

#20 serakel

serakel

    Nowy

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 18 March 2011 - 13:54

nie wzorowałem się chyba niczym,


Dobra , podsumujmy. Masz super podobny domek do JJay Jokera , masz potrójne drzewko które JJay również posiada obok domku , most też jest zadziwiająco podobny , tak samo jak świątynia, nie chce mi się wklejać screenów i Ci tego udowadniać ponieważ każdy widzi chyba te podobieństwa , więc za przeproszeniem nie pierdziel mi tu kolego że się na niczym nie wzorowałeś.


boże kazdy dom z cegły wygląda jak dom jjay a most tez chyba pomysł człowieku logicznie po 3-ne drzewo to nie tylko pomysł jjay zanim on je miał to juz były wiec jeśli ktoś miał wcześniej to jjay tez ma plagiaty .... sory za błędy