Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Rozmowy - co sądzicie o polskich let`s playach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
135 odpowiedzi w tym temacie

#121 MatiChojka

MatiChojka

    Nowy

  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 17 March 2013 - 12:26

Kilka lat temu ludzie tworzyli swoje filmiki hobbystycznie, teraz przerodziło się to w wyścig szczurów, liczy się to kto ma więcej filmów od kogo, kto ciągnie z tego więcej kasy. Mało teraz jest tych Youtuberów z "powołania", cytując jednego z mniej "wpływowych" ludzi na YT którego szanuję, ATENCYJNE KU***.

 

Pozdrawiam



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#122 Jumperr

Jumperr

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 92 postów
  • Jumperr98

Napisano 20 March 2013 - 01:01

Taa..., co ja mogę myśleć o polskim YouTube???

 Naszą polską tubkę zdominowały let's playe, gameplaye i filmiki z gier. Zrobiło się w tego za przeproszeniem w ch*j dużo i połowa ludzi ma przez to awersję do let's playerów i minecrafta. Trudno się im zresztą dziwić, nawet najlepsza rzecz pod słońcem może się znudzić. Osobiście uważam, że zaczęcie od minecrafta jest sposobem nienajlepszym, zważając na widownię naszej Cudownej Krainy. Zdobędziesz albo martwego suba albo bardzo aktywnego hejtera. Sam popełniłem ten wielki błąd na początku, przez co ponad połowa moich widzów to martwe suby. Teraz jednak staram się wprowadzać równowagę między minecraftem, a innymi grami. 

 Przez olbrzymią liczbę dzieci nagrywających kalkulatorem na YT powstał jeszcze jeden problem. Mianowicie, znalezienie osoby, która naprawdę nagrywa dla przyjemności, ma do tego dar i zainwestowała w  odpowiedni sprzęt wśród mniejszych zagrajmerów graniczy z cudem. W ciągu ponad pół roku poszukiwań udało mi się znaleźć może ze dwie takie osoby? W każdym razie mogę policzyć je na palcach jednej ręki. 

Jednak bądźcie tolerancyjni wobec innych. Szóstoklasista chce nagrywać, bo usłyszał o tym, że na YT "hajs się zgadza"? Nie hejtujcie go, niech przekona się sam, że to nienajlepszy pomysł. Nie dołączajcie do grona hejterów, których tak nienawidzicie, z tym nie da się naprawdę nie zrobić, a dislike tylko pogorszy sytuację. A może ta osoba rozkręci się i zacznie nagrywać całkiem ciekwae materiały?

Ile tego wyszło! No, będziecie mieli lekturkę do poduszki :D  Przyjemnego czytania!


  • Krafto. lubi to

Dołączona grafika


#123 Nidril

Nidril

    Nowy

  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 01 April 2013 - 22:56

Wszystko pięknie, ale jak ktoś zaczyna kanał od 0 to musi chyba na początku trochę pospamować, nie sądzicie? Ja się na tym nie znam, ale wydaje mi się, że jak o kanale nie wie nikt, to nie ma komu się spodobać. Z pustego nie nalejesz. ;] Dlatego ja przymrużam oko na tych spamerów, których filmy są w miarę, ponieważ oni jakoś muszą powiedzieć ludziom, że istnieją. Na tej samej zasadzie jest przecież ,,GOTOWANA KUKURYDZA!!! ORZESZKI W KARMELU!". Myślicie, że ktoś by wgl zauważył sprzedawce na tłocznej plaży, gdyby ten nie krzyczał? Chociażby miał złotą kukurydzę o smaku ambrozji to nikt, by nic nie kupił.
Drugi powód. Załóżmy, że już znalazłem taki świeży kanał niereklamowany, bo cud się wydarzył, albo źle wpisałem jakąś nazwę w wyszukiwarkę youtube. Załóżmy także, że mi się podoba. I co? Like, w porywach dobrego humoru może sub, ale problemem jest to, że ja za nic w świecie nikomu nie wyślę linka, bo po co? No i mamy tempo raz na milenium.
Ja także nienawidzę dzieciaków, które robią filmy, metaforycznie bez zgolonego dziewiczego wąsa, ale wiem, że gdzieś, gdzieś pomiędzy milionem tych npc-tów jest ktoś kto zasługuje na popularność. I pomocna dłoń musi nadjeść od Was, od tych popularnych! A ci popularni albo się boją konkurencji, albo gardzą świeżakami (z winy małolatów). I dochodzimy do tego, że dziś youtube to gra nie do przejścia. Kompletny hardcore. Kto się jeszcze załapał rok/dwa temu to dał rade, ale ci nowi mają tak pod górkę, że Syzyf ma przy tym smarowanie chleba masłem.



#124 pawello1200

pawello1200

    Nowy

  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 03 May 2013 - 14:15

Ojojoj. Dawno nie gościłem na tym forum, conieco się zmieniło. ;) Ale ja nie o tym. Marnując życie nudą i filmami dla (nie)dojrzałych, postanowiłem powrócić do swojego dawnego zajęcia jeszcze z zamierzchłych czasów świetności JJay'a i CTSG na scenie Minecraft. Zajęcie to pochłaniało czas na prace domowe i obowiązki, ale dawało szczęście i sposób na nudę - oglądanie "lecpleji"!!! I tak przeglądałem ostatnio Minkraftową część YT i ogarnęła mnie ciemność. Wszędzie mody, parkury, kwadratowe masakry... A jak już lecplej z survivalu to maksymalnie irytujący głos dziecka przed mutacją i fps mniej niż na moim PC z komunii. Gdzie klasyk?! - ja się pytam. Owszem, ci szlachetni powracają do niego, ale niestety na oldschool, czyli starym MC na alfie. Obejrzałem wszystko co JJay (Przygody z Minecraft), CTSG (Kanciasta Codzienność), Dziunior i Zaha (Dziennik Survivalu) oraz Skkf (Minecraft HARDCORE) mieli do zaoferowania w Minecrafcie czystym i survivalowym. Nasz ostatni ślimak powrócił w w/w oldschoolu, chociaż znacznie lepsza byłaby po prostu taka sama seria na aktualnym MC. I tu pytanie do was: czy znacie (a może nimi jesteście) jakichś ambitnych, zdolnych, dojrzałych youtuberów, którzy tworzą serie z "czystego", aktualnego Minecrafta? Czy jest jeszcze ktoś, kto tworzy filmy z MC w klasycznym, przyjemnym, survivalowym stylu?

PS

Czemu po prostu sam nie zagram? A to dlatego, że Minecrafta nie mam, a mój obecny sprzęt nie pozwala na satysfakcjonującą i płynną rozgrywkę.


AnAlternativePablito

2gy7q5w.jpg


#125 Jumperr

Jumperr

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 92 postów
  • Jumperr98

Napisano 09 May 2013 - 21:39

@up nie pytaj, czy ktoś zna jakiegoś dobrego YTbera, bo wszyscy zaczną się reklamować i będzie z tego gó**o :)

I zgadzam się z Tobą. Pamiętam, że niegdyś, mimo, że miałem minecrafta, oglądałem wszystkie serie JJaya i ctsg, i mi się to nie nudziło. Teraz czegoś takiego nie ma, poza paroma wyjątkami najczęściej zmuszam się do tego, by obejrzeć jakiś materiał z mc :(

Pozdrawiam


Dołączona grafika


#126 JuriasuHime

JuriasuHime

    世界で一番おひめさま

  • Użytkownik+
  • 469 postów
  • Nieaktualne : P
  • Hime

Napisano 31 October 2013 - 19:31

Lets Pleje to żadna forma sztuki, odcinki nagrywa się przy dobrym sprzęcie bez jakiegokolwiek wysiłku, praktycznie każdy człowiek mający podstawowe umiejętności obsługi komputera mógłby je kręcić. 

Najbardziej denerwują mnie odcinki z Minecrafta opisujące modyfikacje lub cudze budowle, ktoś wybija się bezczelnie na twórczości kogoś innego.

Warto zaznaczyć że szczytowe osiągnięcie większości minecraftowych youtuberow to zbudowanie lepianki z dirtu i zachwycanie się nad nią, lub kręcenie godzinnego spaceru po jaskini poszatkowanego na 10 odcinków.

Co do lets plejów z innych gier to jest to bezczelne spojlerowanie gier ludziom którzy mogli by ja samodzielnie kupić, wiec to także po części okradanie twórców gier.

Warto zaznaczyć że lets pleje to coś co każdy z ludzi mających styczność z grami robi nie zawsze to dokumentując. Prawdopodobnie dlatego ta dziedzina zżera Youtube jak rak.



#127 Mangetsuu

Mangetsuu

    Znawca

  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 01 November 2013 - 22:49

@3up

Rozumiem Cię całkowicie i również do tego zmierzam. Myślę, że to się wiążę z tym, że ktoś chce zrobić coś oryginalnego i po jakimś czasie ludzie to powtarzają, dlatego mamy teraz parkoury, kwadratowe masakry i tak dalej, ale zauważ, że był czas w którym ludzie sięgali po escape, teraz widać to o wiele rzadziej (przynajmniej dla mnie). Ludzie powinni częściej odpalać czystego minecrafta, ale i on już zaczyna przypominać takiego z modyfikacjami, jednakże to daje nam również więcej możliwości ;) Jeśli chcesz możesz sprawdzić mój kanał, link do niego jak i do tematu o nim jest w sygnaturce. Z czystego Minecrafta prowadzę serię single player, która ma ponad 35 odcinków.



#128 RaTmAnPL

RaTmAnPL

    Artysta - Viking

  • Użytkownik+
  • 118 postów
  • RaTmAnPL

Napisano 02 November 2013 - 00:03

@2up 

Można się spierać co do tego że robienie filmów o modyfikacjach/texturach/budowlach/mapach itd. jest żerowaniem na czyjejś twórczości.

Jak dla mnie wychodzi to też tylko na plus twórcom. Nie wiem jak inni, ale ja np. chciałbym mieć coś zareklamowanego przez sławnego youtubera (bądź takiego który sławnym się stanie)

W końcu nie po to umieszczamy w internecie swoje prace, aby samemu je używać/oglądać.

A taka reklama wychodzi tylko i wyłącznie na dobre twórcom - nie dość że jest za darmo, to jeszcze może wzbudzić wysokie zainteresowanie. 

Nie wszyscy są stworzeni do budowania/programowania/rysowania, tak samo jak nie wszyscy są stworzeni do tworzenia filmików i reklamowania swoich prac.

Pomyślmy co by się stało gdyby tą więź rozerwać - Samych let's playerów ilość by była zapewne o wiele mniejsza, ale jeszcze nie jest tak źle, bo YT i tak jest nimi przesycone.

Problem pojawia się uwzględniając twórców. Zapewne wiele naprawdę świetnych tworów, o których dziś wie każdy, nigdy by nie wzbudziła wielkiego zainteresowania, mimo że zostały na nie poświęcone długie dni ciężkiej pracy. Filmiki są o wiele efektywniejszą drogą reklamy niż pisanie. To właśnie dzięki filmikom zresztą np. taki MC do tej pory tak dobrze się trzyma.

(Oczywiście nie zawieram tutaj uwagi apropo twórców którzy nie chcą być reklamowani - to chyba oczywiste)

 

Co do tematu.

Mam bardzo nieprzyjemne zdanie o let's pleyach i samych let's pleyerach.

Niestety, ale polska scena (zresztą u innych jest bardzo podobnie) leży i kwiczy. U tych większych (Np. taki Rojo) pojawiają się na dzień po 2 filmiki bardzo przeciętnej jakości.

Z reguły są to oczywiście nakręcone na kompletnym spontanie let's playe z mainstreamowych gier. Zawsze jest to samo - coś tam odpali, pogra 30 minut, gadając w trakcie o nikogo nieinteresujących pierdołach i koniec.

Jej, ale fajnie, nie?

Jasne że nie.

Czemu w takim razie wszyscy to oglądają?

Cóż, jest to efekt mainstreamu. Najpierw takowy jutuber musi się wybić. Najczęściej jest to coś pokroju MC, bądź tymczasowego hitu, typu Gangnam Style. 

Oczywiście wszyscy to obejrzą, bo taki jest trend, więc jak chce się być cool, to trzeba oglądać takie rzeczy. W ten sposób dana osoba staje się sławna...

i sławniejsza...

i sławniejsza...

I w końcu sama osoba osiąga stopień mainstreamu. Nieważne że filmiki nie mają żadnej wartości, są sklecone byle jak, często są po prostu żałosne próby "urozmaicenia" kanału, typu ask me. Ważne że kanał jest mainstreamowy, i wszyscy go oglądają. Czemu? Bo jak coś wszyscy oglądają to jest to cool, a żeby być też cool, trzeba to też oglądać. I tworzy się pętla.

Ludzie to bardzo proste stworzenia, szczególnie w bezmyślnej masie nazywanej "użytkownikami jutuba".

Jedyny plus tego zabiegu to reklamy jakichś fajnych tworów typu budowle. Innych się doszukać niestety nie mogę.

 

Naprawdę ciężko jest znaleźć kogoś kto robi przyjemne i ciekawe let's playe, urozmaicając kanał co jakiś czas naprawdę niezłymi i dobrze złożonymi filmikami. 

 

Tako rzecze ja. 
Dobranoc.


"In a time before time somebody attacked somebody"

~ Ludzkie dziecko do ludzkiego dziecka.


#129 RafaOmbre

RafaOmbre

    Nowy

  • Użytkownik
  • 58 postów
  • RafaOmbre

Napisano 02 November 2013 - 21:35

Ja na przykład bardzo się zawiodłem na polskich filmikach z Minecraft'a
Przez bardzo długi okres czasu w ogóle nie miałem styczności z jakimiś polskimi YouTuberami, po prostu oglądałem zagraniczne gwiazdy.
W końcu z ciekawości chciałem zobaczyć jak idzie "naszym" i trochę szok. O ile jakość audio/video często bardzo dobra to niestety sprawiła złe wrażenie z innego powodu.
Moje pierwsze myśli: kupa dzieciaków przeklinająca jak na osiedlowym trzepaku.

 

A jeśli chodzi o nowych, to przedmówca powyżej ma racje, czołówkę ogląda się, bo są modni, bo są znani.
Natomiast nowi, niestety nie maja studiów nagraniowych robionych na szybko w swoich pokojach w m3 z mikrofonami za 600zl, słuchawkami za 700zl czy fotelami za tysiak.
Jak bardzo by się nie starali, zawsze będą odbiegać, ale tak to już jest. Postarajcie się znaleźć 1sze filmiki dzisiejszych gwiazd, większość je usunęła.

Na moim przykładzie, nie tak dawno ktoś ze średnio-dużą oglądalnością zwrócił mi uwagę na moje audio.
Faktycznie coś się przywiesiło i początek, całe 30s było niższej jakości. Mój błąd zacząłem mówić zaraz po rozpoczęciu nagrywania, mikrofon się nie przystosował...trudno.
Gdyby ta osoba obejrzała więcej niż 30s, pewnie i tak by się przyczepiła. Mniejsza...
Wchodzę na gościa YT, prosta sprawa, filmiki -> sortuj według daty -> najstarszy itd.
Człowiek który zwrócił mi uwagę, swoje 1sze filmiki nagrywał (chyba) kamerą w telefonie, kręcąc monitor.
Musze przyznać, że nic od dawna nie poprawiło mi tak humoru.

Wniosek, czasem warto szukać tych nowych. Nie wszystko jest złe i słabe. Są perełki i ja już parę takich osób znalazłem. Można do nich napisać wiadomość na która odpiszą, a nawet pogadać na Skype czy TS. Interakcja jest fajniejsza niż bierne przyglądanie się komuś, bo jest znany.

Kiedy przeglądam filmiki "nowych" zawsze sprawdzam 1szy odcinek i przynajmniej 2 ostatnie. Żeby zobaczyć jaka drogę przebyli, ile się nauczyli, a także czy mają ciekawe pomysły i czy potrafią łączyć odcinki w spójną całość.

Jeśli chodzi o zatrzęsienie filmików z Minecraft'a na YT. Cieszmy się tym, a nie narzekajmy. To nasza ulubiona gra jest na topie, to fani innych gier powinni się wkurzać.
Co jeśli YouTube byłby pełny World of Tanks, Settlers Online, Symulatora Farmy, czy (boję się to napisać, żeby nie zapeszyć) Simsów.
Cieszmy się tym póki to trwa, a nic nie trwa wiecznie.

(jeśli lubisz powyższe tytuły nie miałem zamiaru Cię obrazić. Nie uważam, że są to złe produkcje, po prostu nie jestem ich entuzjastą)



#130 Sonic_Gorski

Sonic_Gorski

    #SONIC #SWAG

  • Użytkownik+
  • 67 postów
  • hgorski6

Napisano 19 November 2013 - 09:31

up@ Masz racje. Ale po prostu myślą, że brzydkie słowa = śmiech.


happy_birthday_sonic_the_hedgehog___by_m


#131 Pan Profesorek

Pan Profesorek

    Nowy

  • Użytkownik
  • 18 postów
  • ProfesorGaming

Napisano 04 December 2013 - 12:31

Zgadzam się z panem prowadzącym, za dużo shitu 10  letnich dzieci (bez obrazy młodych czytelników CraftPortal) które wrzucają filmiki w których jakość audio jest taka że bolą uszy a jakość wideo jest po prostu do niczego (240p to nie HD!)


Już teraz wyślij SMS o treści HWDP na numer 997 - w nagrodę przyjedzie do ciebie niebieska limuzyna, dostaniesz piękne srebrne kajdanki i pobyt w luksusowym hotelu!


#132 Inggwe

Inggwe

    Znawca

  • Użytkownik
  • 249 postów

Napisano 04 December 2013 - 12:34

Hmm,raczej się z wszystkim też zgadzam,lecz niektórzy poprostu chcą być kimś ,,dużym'' i sie reklamują co do końca nie jest dobre.. Ja np bym chciał zacząć nagrywać,lecz wiem że mam praktycznie 0 szanse na wybicie się.. : >

 

Pozdrawiam



#133 Karimiri

Karimiri

    Ekspert

  • Użytkownik
  • 1274 postów

Napisano 07 December 2013 - 20:29

Hmm,raczej się z wszystkim też zgadzam,lecz niektórzy poprostu chcą być kimś ,,dużym'' i sie reklamują co do końca nie jest dobre.. Ja np bym chciał zacząć nagrywać,lecz wiem że mam praktycznie 0 szanse na wybicie się.. : >

 

Pozdrawiam

beznadziejnie złe podejście...

nagrywasz i publikujesz BO CHCESZ I LUBISZ nie żeby się wybić na 600k i golić kasiorę...

jak będziesz robiłto dobrze to widzowie sami będą przychodzili.

ale fakt: na dołączenie do kółka wzajemnej adoracji "top10" polskiego YT "zagrajmerów" to można zapomnieć :(


  • SirNobody lubi to

"Nie wszyscy mogą nagrywać filmy z gier, a z pośród tych co mogą, nie wszyscy powinni..."
sg_sig.png
(YouTube)


#134 jerry12781

jerry12781

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 90 postów
  • Jerry_MC

Napisano 18 December 2013 - 17:28

Eh... Wiele jest teraz takich "Youtuberów" jeśli to tak w ogóle można nazwać większość to nawet 9-letnie dzieciaki. Moim zdaniem ważne jest co się robi ja uwielbiam zobaczyć coś świeżego i niecodziennego czyli Redstone, Command Block, i inne pierdoły, jeśli mamy pomysł na serię czyli budujemy epicko, fajnie walczymy na PvP to nawet 12-latek którego filmiki dają po jakości to miło się go ogląda :3

Teraz większość dzieciaków sobie odpuści nabijanie "łapek" i oglądalności gdyż sponsorstwo się skończyło :3

Teraz jedynie mając sponsorstwo od kogoś i pozwolenie na zarabianie pieniędzy od Google pozwoli nam na działalność na YouTube ^^

Z tego co wiem PewDiePie już ma coś takiego :3


40799135944778202525.jpg


#135 Krafto.

Krafto.

    Znawca

  • Zbanowany
  • 268 postów
  • WBDeggerMMP

Napisano 25 December 2013 - 23:01

To ja też się wypowiem, i szykują sie tutaj pewnie grubsze wypociny. Nie bede uzywal polskich znakow w dalszej czesci, zeby nie marnowac czasu.

 Odnosnie polskiego, i tylko polskiego youtuba, polskiej sceny, musze smialo powiedziec ze szeroko pojete wmawianie samemu sobie ze "minecraftblow" to go**o, nie powinno wcale tak wygladac, uwaga, daje tu tylko przyklad. KAZDY mial, dalej ma, i oby mial dalej prawo do nagrywania, kazdy z dzisiejszej "smietanki" czy to minecraftowiczow, czy tez na przyklad zagrajmerow etc, doszedl do tego sam, wiec nie mamy zbytnio prawa nazywac go gownem, skoro i tak czarno na bialym widac ze ludzie taka osobe lubia. Poruszaliscie tu tez czesto temat o stereotypowych 10-latkach nagrywajacych minkrafty. Ja sam robilem cos takiego, jak bylem jeszcze ciut mlodszy, mialem moze te 12-13 lat, nie ogarnialem niczego. Nie wiedzialem ze nie wypada na przyklad sepic o suby, a nagrywanie filmow programami takimi jak fraps, renderowanymi w movie makerze nie zawsze przynosi efekt. Przez te kilka lat ktore minelo, nie tracilem zapalu, planowalem na nowo, kombinowalem, ponawialem proby i zakladalem kanaly. Dorastalem, a wraz ze mna dorastal moj "kunszt" jakby to powiedziec. Tworzylem swoja osobowosc na youtube, i dzisiaj, na eksperymentalnym kanale ktory zostanie moim na stale, widze tego prawdziwe efekty. Spojrzcie i sami - >

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 < nie mozna okreslac kogos po tym ze po prostu nie umie, za zwyklego spamera. Nie chce mi sie juz tu pisac o hejceniu itp, bo kilka osob wczesniej pieknie to powiedzialo.

 To by bylo na tyle ode mnie, jak ktos chce pokomentowac to smialo.


  • SirNobody lubi to

i0uiMw7.png


#136 roszymek

roszymek

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 499 postów
  • roszymak

Napisano 17 January 2014 - 20:18

Strasznie lubię oglądać polskie let's playe sam nie wiem dlaczego. Ale teraz mam frapsa i mogę oglądać swoje własne :3 A tak na serio to jeśli chodzi o "migrawd" to fajne jest to, że ta gra nie ma konkretnego celu i każdy może mieszkać w czym chce nawet zbudować domek w tyłku wielkiej świni z wełny.  Fajnie się ogląda let's playe tych którzy umieją zbudować coś fajnego bądź zaprogramować z redstona. Jeśli chodzi o  inne gry to fajne są wtedy gdy gra jest oryginalna, albo youtuber ma coś ciekawego do powiedzenia. Sam spędziłem masę czasu oglądając polskie let's playe więc uważam, że potrafią być bardzo ciekawe. 


    

                              Chcesz zobaczyć ciekawe animacje? Nie?... A może jednak?

                                               

                                              https://www.youtube....W2NA7ew/videos