Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Rozmowy - co sądzicie o polskich let`s playach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
135 odpowiedzi w tym temacie

#101 iDaft

iDaft

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 107 postów

Napisano 07 August 2012 - 00:16

Lets plejów jest od groma, ale trudno znaleźć ciekawe, a zarazem nie długie.


To wszystko i nie tylko znajdziecie na kanale Procesy.ExE :)
(Poszukiwania się opłaciły :> )

PC


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#102 MrProrok

MrProrok

    Znawca

  • Użytkownik
  • 205 postów
  • prorok95

Napisano 08 August 2012 - 23:43

Według mnie najgorsze co może zrobić lets play'er to nagrywać dla przynajmniej jednej z trzech rzeczy:
1. Dużej ilości widzów.

2. Sławy.

3. Zarobku płynącego z partnerstwa.

Nie mówię tu, iż jeżeli ktokolwiek posiada te trzy rzeczy nie znaczy, że tylko dla nich nagrywa, ale jeżeli ktoś zaczyna minimum z jednym wyżej wymienionym czynikiem to trudno będzie mu osiągnąc nawet tę jedną (a co dopiero trzy) rzeczy. "Lets Play" to jest po prostu "Zagrajmy", a nie "wrzucajmy byle co, żeby tylko mieć więcej wyświetleń i widzów"... Ten, kto chce zostać lets play'erem musi tego chcieć i mieć potrzebe pokazania swoich rozgrywek innym. To jest droga prawdziwego Lets Play'era.

Jak to powiedział pewien uczony:
"Poznasz bliźniego po postach jego"

 

 

V Pokaż innym swój widok zza okna! [zabawa forumowa] V

 


#103 Pepcios

Pepcios

    Nowy

  • Użytkownik+
  • 59 postów
  • Pepcios

Napisano 12 October 2012 - 10:57

Nie bronię tutaj żadnych let's playerów, ale zwrócicie uwagę na pewien fakt: Jeśli jakiś mniej znany let's player choć trochę nakręci serię podobną do kogoś znanego od razu jest hejtowany za zgapienie A teraz ironia: Ktoś ze znanych zrobi podobny film do innego znanego let's playera to takich głosów już nie ma. W obecnych czasach let's play'e powtarzają się, lecz każde wykonanie jest inne, i jeśli dokładnie obejrzycie choć jeden odcinek jakiegoś mniej znanego let's play'era znajdziecie momenty naprawdę ciekawe, zabawne, albo też dojdziecie do wniosku że to co kręcą nasi polscy znani koledzy jest często o wiele gorsze niż to co zrobił początkujący. Oczywiście takie osoby mogą się wybić, lecz bez pomocy takich stron jak CraftPortal.pl i ich forów te szanse są małe bez pomocy kogoś z bardziej znanych.

Co do tych mas let's playerów. Sam jestem jednym z nich i kręcę dlatego że mam taka ochotę i pomimo wielu głosów że let's play mniej znanych są nudne zapraszam do obejrzenia jednego z moich filmów i ocenienia go według kryteriów tj. jakość głosu, jakość obrazu, ocenienie przebiegu filmu, a nie pod hasłem "masa już tego była"
Pozdrawiam!
Dołączona grafika

#104 The Karol

The Karol

    Love Sens Music

  • Użytkownik
  • 619 postów
  • Karol1998P

Napisano 12 October 2012 - 13:01

1. YT sra Minecraftem.
2. Youtuberzy nagrywają wszystko na jedno kopyto (albo survival, budowanie, lub jakieś survival gejmsy, czy paczki modyfikacji).
3. Każdy chu*owy i bezsensowny filmik, wrzucony przez takiego YouTubera ma pierdyliard łapek w górę, mimo, że u nie znanej osoby byłby zhejtowany i nie było by głosów w górę :)
Sygnatura została ukradnięta :c

#105 Pepcios

Pepcios

    Nowy

  • Użytkownik+
  • 59 postów
  • Pepcios

Napisano 12 October 2012 - 15:16

1. Na YT nie tylko minecraft jest. Jest coś takiego jak szukaj.
2 i 3 Tak jak mówiłem
...
Dołączona grafika

#106 Kolex

Kolex

    Nowy

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 13 October 2012 - 20:56

Cześć!
Jestem tu nowy ale ostatnio widziałem filmiki obiecującego młodzieńca.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Myślę że jak stanie się troszkę popularniejszy to się jeszcze bardziej rozwinie.

#107 Karimiri

Karimiri

    Ekspert

  • Użytkownik
  • 1274 postów

Napisano 13 October 2012 - 21:02

Cześć!
Jestem tu nowy ale ostatnio widziałem filmiki obiecującego młodzieńca.

żenujące...

PS: na mówienie o sobie w trzeciej osobie są leki... niestety na receptę...

"Nie wszyscy mogą nagrywać filmy z gier, a z pośród tych co mogą, nie wszyscy powinni..."
sg_sig.png
(YouTube)


#108 Kolex

Kolex

    Nowy

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 13 October 2012 - 21:03

Co jest żenujące?

Zarejestrowałem się tu czytając i chciałem polecić kogoś kogo widziałem...

#109 Mrucux7

Mrucux7

    Wujek Markus

  • Weteran
  • 368 postów
  • Mrucux7

Napisano 21 October 2012 - 17:51

Ja osobiście toleruję młodych LP'erów przed mutacją pod kilkoma warunkami:
1. Wysoka jakość FILMU, a nie jakieś czarno-białe coś nagrane ziemniakiem -_-
2. Oryginalne serie, nie jakieś ściągawki od JJJ lub CTSG
3. Wysoka jakość dźwięku, można ogłuchnąć od trzasków i pisków mikrofonu
I ostatnia rzecz:
5. Nie mutują głosu -_- przez to ośmieszają się oraz brzmi to katastrofalnie
To by było na tyle z mojej opinii. Osobiście prowadzę kanał na yt, dbam o widzów oraz jakość. Niedługo mam też zamiar wstawić głos do moich filmików. Normany, nie zmutowany, nie trzeszczący głos (też jeszcze nie mam mutacji)
Gdyby ktoś chciał zobaczyć, to proszę: (wątpie, i NIE, to nie reklama)

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Z mojej strony to tyle
Dziękuję za uwagę
Mrucux7
Mrucux7 < Mój autograf, Jeśli jesteś moderatorem, to proszę, wpisz mi się do sygny. Piszę poprawnie po Polsku.
~ Adikso ;)
~ Mursztin
~ Rhanjie(☞゚ヮ゚)☞

#110 Babcia173

Babcia173

    Nowy

  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 22 October 2012 - 16:34

ja bardzo lubie lets pleje

#111 bany7947

bany7947

    Nowy

  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 09 November 2012 - 22:40

Moim zdaniem jest dość dużo osób, które po prostu potrafią fajnie prezentować materiał. Często występuje dawka dobrego humoru, ciekawe budowle no i wiele wiele różnych czynników. Osobiście nie toleruje gimbów przed mutacją, które drą się do mikrofonu, nagrywają let's playe skarpetą i próbują być fajne. Takie moje zdanie. No i jeszcze jedno. Nie zawsze jest tak, że skoro mamy mało widzów, to wrzucamy kiepskie materiały. Moim zdaniem, nie każdy potrafi się dobrze zareklamować, bo w końcu żeby widzowie byli, to muszą jakoś trafić na materiały. Nie możemy przecież liczyć tylko na to, że jakimś cudem znajdą je w wyszukiwarce na YT. Nie rozumiem czasami podejścia paru osób. ;)
  • bluepl lubi to

#112 Avalkiz

Avalkiz

    Nowy

  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 15 November 2012 - 17:46

Na dniach startuję z kanałem zawierającym tylko jakieś filmy z gier, letspleje, poradniki itede (prawdopodobnie głównie minecraft). Po przeczytaniu tego tematu jestem niezmiernie ciekaw jak mi to wyjdzie i "co ludzie powiedzą" :P

p.s. Mam tam jakies poradniki nie poradniki na obecnym kanale ale właściwie to zaśmiecam sobie nimi kanał który miał zawierać co innego. A poza tym to kanał ma ..ujową nazwę.

#113 Karimiri

Karimiri

    Ekspert

  • Użytkownik
  • 1274 postów

Napisano 15 November 2012 - 21:36

Na dniach startuję z kanałem zawierającym tylko jakieś filmy z gier, letspleje, poradniki itede (prawdopodobnie głównie minecraft). Po przeczytaniu tego tematu jestem niezmiernie ciekaw jak mi to wyjdzie i "co ludzie powiedzą" :P


jak znam życie to powiedzą to co zawsze...

"Nie wszyscy mogą nagrywać filmy z gier, a z pośród tych co mogą, nie wszyscy powinni..."
sg_sig.png
(YouTube)


#114 TheCartonick

TheCartonick

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 98 postów

Napisano 17 November 2012 - 20:53

1. Wysoka jakość FILMU, a nie jakieś czarno-białe coś nagrane ziemniakiem -_-


A jak nagrywa ktoś Limbo? :D

Zapraszam Na Mój Kana? Youtube : http://www.youtube.c...er/TheCartonick


#115 Mrucux7

Mrucux7

    Wujek Markus

  • Weteran
  • 368 postów
  • Mrucux7

Napisano 18 November 2012 - 16:24

A jak nagrywa ktoś Limbo? :D

A to to inna sprawa :> Mi chodziło o odcienie szarości na filmie np. w minecrafcie. Takie okropnej jakości kolory :D
Mrucux7 < Mój autograf, Jeśli jesteś moderatorem, to proszę, wpisz mi się do sygny. Piszę poprawnie po Polsku.
~ Adikso ;)
~ Mursztin
~ Rhanjie(☞゚ヮ゚)☞

#116 Ricko5435

Ricko5435

    Nowy

  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 10 December 2012 - 22:31

Co ja sądzę o polskich Let's Play?
Uważam (mimo że to forum jest poświęcone tej grze), że stanowczo za dużo jest Minecraft'a. To już nie chodzi o to, że nie lubię tej gry, bo ją lubie. Problem polega na tym, że prawie każdy zaczyna od tego. Uważam że to jest wielki błąd, ponieważ robiąc coś takiego zdobędzie się, jak to określił CTSG, śmieciowych widzów którzy będą hejtować każdy materiał poza mc. Nie mówię że wszyscy widzowie zdobyci w ten sposób tacy są, tylko że jest tego większe ryzyko niż w przypadku materiałów z innych gier. Widziałem raz kanał jednego gościa miał wtedy chyba około 20 widzów nagrywał mc i pod każdym filmem (oprócz mc oczywiście) była łapa w dół, a hejter na tym etapie to siła demotywująca do dalszej działalności, zwłaszcza że głos był wyraźny, a obraz w 720p HD. Tak samo działa to, że mam w subach let's playera (właściwie dwóch) który wstawił ponad 250 filmów w jakości HD, z dobrym dźwiękiem, przez cały film gada jak najęty, porównuję go sobie,pod względem jakości, do jjay'a czy CTSG (dla mnie to jest jedna z najlepszych jakości lp). Koleś ma 350 widzów i nagrywa głównie RPG macie link:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

. Kto go zna to wielki szacun odemnie. Jeszcze wracając do polskich lp, natykam się na coraz dziwniejsze sposoby nagrywania ekranu i dźwięku. Widziałem takie elity i profesjonalizm jak: nagrywanie kamerą, webcamem, telefonem (również dźwięk, brzmi jak ze starszych nokii), a głosu użyczali, sądząc po głosie, uwaga... dzieci w przedziale od 6 do 12 lat, a jedno z takich szczyciło się jednym aktywnym widzem, czyli, jak można się domyślać, łapą w dół. Denerwuje to, bo większość młodych youtuberów nasłuchało się o gigantycznych zarobkach na youtube. Jeśli takie osoby to czytają proszę was OGAR, myślicie że ile dostaniecie za wyświetlanie reklam. Radzę czytać umowę o partnerstwo i zasady konta adsense (nie wiesz co to polecam google). Stawki podawane na social blade są podane w standardach USA, a nie polskich. I właśnie pojawiają się tacy "recęzęci" (specjalnie z błędami) i "lest plejerzy" (to samo), których filmy są jakości kupy, głos i dźwięk ledwo słyszalny, głośne szumy w tle, a w połowie filmu czasami słychać innych domowników(najczęściej rodziców u tych młodszych). I takie osoby to jeszcze wpuszczają to na yt. Ja uważam, że to spora pszesada i najprostsze śmiecie, które powinny być usuwane z polskiej sceny(mówie o filmach nie o osobach).Ja prowadzę swoją działalność od niedawna i staram się szumy usuwać, głos pogłaszać, a filmy wydawać w HD. I tak jak obiecałem w paru innych miejscach i zrobię to tutaj nigdy nie nagram stałej seri lp z minecraft'a. Jeśli przeczytałeś to całe i popierasz to (szacun) powtarzaj to każdemu nowemu na yt. Chcesz dowodu na dbanie o jakość, nie najbardziej uber najlepszą, ale z oceny znajomych, dość dobrą jak na osobę która niegdy wcześniej nie obrabiała i nie nagrywała filmów to zajrzyj do mnie.
I jeszcze raz wielki szacun jeśli ktoś to przeczytał, oraz standardowa przepraszam za błędy wszelkiego rodzaju, ponieważ znowu pisałem na spontanie. Post ten nie ma na celu reklamy.
Pozdrawiam.

Ja pier****, aż tyle tego wyszło. WOW :D

Użytkownik Ricko5435 edytował ten post 10 December 2012 - 22:31

  • Craftonationality lubi to
Szukaj mnie na youtube.
Nazwa konta : Ricko5435
Link (dla leniwych) : http://www.youtube.com/user/Ricko5435

#117 Ciach

Ciach

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 231 postów

Napisano 23 December 2012 - 03:25

Po co nagrywać coś na siłę? Jak mam ochotę to włączam byle jaką grę i mówie co myśle... Przeważnie wychodzą z tego straszne głupoty, ale co tam...

#118 maq

maq

    Nowy

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 16 January 2013 - 13:10

Ja tam wole grać niż oglądać ale jak ktoś ma kilku widzów to serio po co dalej kręcić :)

#119 DenimGames

DenimGames

    Nowy

  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 08 March 2013 - 13:26

To zależy. Ja na przykład gram sobie Minecrafta, i dodaję z tego filmiki, tylko, że nikt mi nie uwierzy, gdy powiem że lubię MC, i dlatego w niego gram... Nikt. Nie ważne jak byś wmawiał, nikt teraz nie uwierzy bo każdy będzie myślał, że dla kasy.

Osobiście lubię dbać o jakość przesyłanych filmów, i uznaję czyście, że polityka YouTuba jest bardzo gówniana. Ludzie nie doceniają dobrej jakości, przesłania, niczego. Gość który ma gówniane filmiki, jakość 480p i szumy w mikrofonie jak by w hurtowni samochodów pracował, a ma sporo większą ilość widzów ode mnie. Uważam, że jest to lekka przesada.

Dlaczego ktoś, kto się stara, nie może mieć tyle widzów na ile zasługuje, a ktoś kto, za przeproszeniem, od*******i jedno wielkie gó**o, dostaje setki widzów.

 

Pozdro...



#120 Karimiri

Karimiri

    Ekspert

  • Użytkownik
  • 1274 postów

Napisano 10 March 2013 - 10:09

To zależy. Ja na przykład gram sobie Minecrafta, i dodaję z tego filmiki, tylko, że nikt mi nie uwierzy, gdy powiem że lubię MC, i dlatego w niego gram... Nikt. Nie ważne jak byś wmawiał, nikt teraz nie uwierzy bo każdy będzie myślał, że dla kasy.

Osobiście lubię dbać o jakość przesyłanych filmów, i uznaję czyście, że polityka YouTuba jest bardzo gówniana. Ludzie nie doceniają dobrej jakości, przesłania, niczego. Gość który ma gówniane filmiki, jakość 480p i szumy w mikrofonie jak by w hurtowni samochodów pracował, a ma sporo większą ilość widzów ode mnie. Uważam, że jest to lekka przesada.

Dlaczego ktoś, kto się stara, nie może mieć tyle widzów na ile zasługuje, a ktoś kto, za przeproszeniem, od*******i jedno wielkie gó**o, dostaje setki widzów.

 

Pozdro...

ludzie ogarnijcie się...

1. jakiś dupek chciał namieszać i zdobyć sobie trochę więcej wyświetleń i widzów( no i oczywiście więcej kasy za wyświetlenia, ale o tym już nie wspomniał) i zrobił "wielka aferę" o zarabianiu na youtube, że niby wszyscy kręcący filmiki na tym zarabiają i "okradają" swoich widzów...

po pierwsze jeśli ogląda się czyjeś filmiki, to dla tego że się che je oglądać. po drugie to nie z 'waszego konta" te pieniądze się ściągane, tylko płacą za to ludzie których reklamy są umieszczane przy okazji tych filmików. po drugie aby "zarabiać" cokolwiek to trzeba by mieć ze 100-200k wyświetleń miesięcznie minimum, więc ci którzy zaczynają i mają mniej niż powiedzmy 20k widzów, to na razie mogą zapomnieć o jakiejkolwiek kasie...

 

2. jakość też mnie to drażni jak ktoś ma materiały słabej jakości pod względem audio/video, ale to o niczym nie świadczy, bo w kryteriach G****, jakość nagrania i dźwięku może byc super a zawartość merytoryczna taka, że po 30s będę chciał to wyłączyć, zaraportować, zablokować, i dodać na moją "czarną listę"...


"Nie wszyscy mogą nagrywać filmy z gier, a z pośród tych co mogą, nie wszyscy powinni..."
sg_sig.png
(YouTube)