Skocz do zawartości


Zdjęcie

1.14 Co nowego?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
423 odpowiedzi w tym temacie

#21 ranma11

ranma11

    Nowy

  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 06 October 2018 - 19:55

Ja to widzę tak: nowe zwierzęta, nowe bloki, nowe alternatywne tekstury zwierząt zawsze na plus - większa różnorodność pod względem wizualnym ale jednocześnie niestety muszę przyznać że rzadko kiedy coś więcej niż względy wizualne są tym poprawiane.

 

Bambus oprócz karmienia pand będzie pewnie wykorzystywany do budowy rusztowań. Same rusztowania uznaję za duży plus jeżeli będą działać tak jak niektórzy to podejrzewają. Wracając do bambusa... oprócz karmienia pand i rusztowań to po prostu kolejna dekoracja. Nie ma co narzekać.

 

Nowy wygląd wiosek to też dekoracje ale to akurat może być fajne - wioski w mesie (kanionach) a'la mesa verde... ah marzy mi się...

 

Co do kuszy to powiem szczerze że moim zdaniem lipa, chyba że jakoś sprytnie to rozwiążą. Wolałbym coś na kształt pistoletu/muszkietu który 1. potrzebuje prochu do strzelania 2. strzela raz ,szybko i daleko ale potem trzeba go naładować, co wymaga czasu wiec nie da rady na poczekaniu.

 

Ogniska... To powinno być w grze od początku(zamiast pochodni). 1. Mogłyby odstraszać potwory (spokojny sen, podstawa obozu w terenie) 2. Mogą "nie palić się wiecznie" (do ognia trzeba dokładać, o ogień trzeba dbać) (taki trochę zalążek systemu energii) 3. Mogłyby pełnić rolę piecyka do przygotowywania jedzenia.

Ponadto mogłyby pełnić jeszcze inne funkcje np. związane z villagerami. Ale oczywiście mamy "wieczne" pochodnie, które odbierają sens gaszeniu światła na noc, także teraz to nie wiem czy jest sens to dodawać.

 

Co do najazdów na wioski to... Po co?? Po to żeby wiosek nie dało się przy życiu utrzymać?? No chyba, że villagerzy dostaną możliwość samodzielnego bronienia się ale jakoś nie liczyłbym na to...

 

Co do reszty nie mam zdania.



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 07 October 2018 - 21:32



Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#23 ranma11

ranma11

    Nowy

  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 08 October 2018 - 00:42

API dla modów? A herobraina usunęli? bo obydwa mity są chyba równie stare...


  • HelloDoggo lubi to

#24 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 08 October 2018 - 17:32

API dla modów? A herobraina usunęli? bo obydwa mity są chyba równie stare...

 

Przy 1.13 stwierdzili, że żadne stworzone przez nich API nie byłoby lepsze od Forge, w związku z czym nie będą takowego tworzyć.

 

Więc to nie jest już nawet mit.


  • HelloDoggo lubi to

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"

#25 Wojzen

Wojzen

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 219 postów

Napisano 08 October 2018 - 17:38

Do_3_6fXUAAF0F6.jpg

Będą też polerowane: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


  • CichyCreeper i Katniss lubią to

#26 Wojzen

Wojzen

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 219 postów

Napisano 09 October 2018 - 14:07

DpDM0EpWsAAVIYC.jpg

W końcu, będzie tego nawet więcej :D 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


  • CichyCreeper lubi to

#27 edeksumo

edeksumo

    Nowy

  • Użytkownik
  • 18 postów
  • edeksumo

Napisano 09 October 2018 - 14:47

Api ma być ale tylko dla bedrock... Mam nadzieję że nowe schody i polbloki wejdą do gry już w tej aktualizacji przed świątecznej.

#28 Wojzen

Wojzen

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 219 postów

Napisano 10 October 2018 - 14:24

Dodadzą tylko 40 nowych blokuów, bo nie mają w planie zmiany inwentarzu w świecie kreatywnym. Poza tym nie chcą być szaleni: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

Planują murki dla kamieni, a płotki dla drewna choć mają niespójność z netherowymi płotkami: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

EDIT

 

Na 40 nowych bloków 14 półbloków, `14 schodów i 12 murków 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

EDIT

DpJ3-zsX4AA9DrI.jpg

DpJ8PhIXoAYPSRN.jpg


Użytkownik Wojzen edytował ten post 10 October 2018 - 19:04

  • CichyCreeper i Katniss lubią to

#29 Aziz

Aziz

    Legenda

  • Administrator
  • 4182 postów
  • Aziz

Napisano 11 October 2018 - 07:51

API nie, ale otwierają część kodu do open source, do wykorzystania przez modderów.

 

Schody z naturalnych bloków imho nie mają większego sensu, chybs że zostaną w jakiś sposób wykorzystane w generatorze mapy, żeby dodać więcej detalu do świata

 

Tak, patrzę z perspektywy survivalowca, żeby mi tu jakiś mapper nie przyszedł i nie powiedział że mu to się do budowania przyda, bo to wiem, ale po co


Dołączona grafika
Ja tu tylko sprzątam
Na co mi pad gdy mam WSAD
"era kucyków na CraftPortal minęła" - Danio, 11 grudnia 2011; 22:52 "David z Getta" ~ Vermello
"Aziz to Aziz" - Mawi "Wielka księga epickich cycatów" ~ Soneillon
"Adikso rano kobiety w dniu ich siekiery." - Ransey

#30 Somka

Somka

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 466 postów

Napisano 11 October 2018 - 08:37

W mc pe są aktualizacje, natomiast nadal nie mamy snapchotów na javie.
W bedrock edition dodano dzikie koty spawnujące się w wioskach które oswaja się rybami, natomiast ocelotow nie można oswoić a phantomy boją się kotów.

Pewnie to samo pojawi się na java edition.

#31 Wojzen

Wojzen

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 219 postów

Napisano 11 October 2018 - 12:03

DpNFLNoXcAAt-37.jpg

DpNGwp0W4AALFCt.jpg

DpNG2f7XcAELe5m.jpg

DpNG4P5W0AESAI8.jpg

 

Jeszcze nie dla Javy, ale bedrock już ma

 

 

EDIT

 

Dinnerbone prostuje to co było niepewne. Village&Pillage plus reszta będzie w 1.14, a w 1.15 niespodzianka: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Użytkownik Wojzen edytował ten post 11 October 2018 - 14:27

  • RupSon lubi to

#32 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 12 October 2018 - 11:19

Jeśli ktoś miał wątpliwości co do przyszłości Java Edition, to niech się nie martwi.

+ trochę ciekawego info odnoście nadchodzących zmian w MC

 



  • luc78 i Wojzen lubią to

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#33 luc78

luc78

    Znawca

  • Użytkownik
  • 290 postów
  • luc78

Napisano 12 October 2018 - 15:46

  • Aktualizacja 1.14 "Village & Pillage" z tajgą, która w całości jest dla Edycji Javy, jest podzielona na dwie aktualizacje dla Edycji Bedrock: jedna jest w tegoroczne święta, druga w 2019.
  • Snapshoty już wkrótce! #JavaTeam
  • Aktualizacja 1.14 nie będzie ukończona do 2018 roku.
  • Tematyki aktualizacji powyżej 1.14 nie są ogłoszone i nie są jeszcze w produkcji.
  • Nie ma obecnie żadnych planów na aktualizację świąteczną dla Edycji Javy.
  • Będą wciąż aktualizacje.
  • Przez ten czas zespół odpowiedzialny za Edycję Javy urósł w wielkości i w efektywności. Liczy obecnie 11 ludzi i mają co robić. Pierwszy snapshot 1.14 będzie bombowy. Dinnerbone jest dumny ze swojego zespołu.
  • Listy zmian dla snapshotów staną się bardziej szczegółowe. Lista zmian dla pierwszego snapshotu liczy już 300 linijek.

Użytkownik luc78 edytował ten post 12 October 2018 - 15:56

  • CichyCreeper lubi to

#34 Wojzen

Wojzen

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 219 postów

Napisano 13 October 2018 - 13:06

Prawdopodobnie snapshot w środę 24 października:

DpToZgjW0AAhSDx.jpg

DpToy18XoAAp90k.jpg

 

 

 

Ciekawostka do kusz: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

Jednym bełtem dwóch ziomeczków

DpTkNelWsAEBRqE.jpg

 

 

Kolejne półbloki i schody:

DpUHwUaXcAAnElf.jpg

 

 

Konkurs na koteły:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


  • CichyCreeper lubi to

#35 Aziz

Aziz

    Legenda

  • Administrator
  • 4182 postów
  • Aziz

Napisano 13 October 2018 - 16:07

Ooooo, opuszczone wejścia do jaskiń, szanuję okrutnie


Dołączona grafika
Ja tu tylko sprzątam
Na co mi pad gdy mam WSAD
"era kucyków na CraftPortal minęła" - Danio, 11 grudnia 2011; 22:52 "David z Getta" ~ Vermello
"Aziz to Aziz" - Mawi "Wielka księga epickich cycatów" ~ Soneillon
"Adikso rano kobiety w dniu ich siekiery." - Ransey

#36 fullfun

fullfun

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 599 postów

Napisano 13 October 2018 - 16:55

Ooooo, opuszczone wejścia do jaskiń, szanuję okrutnie

Ciężko stwierdzić, czy jest nam prezentowana nowa struktura czy po prostu nowe bloki i przykład zastosowania.



#37 RupSon

RupSon

    Znawca

  • Użytkownik
  • 269 postów
  • Rupson

Napisano 13 October 2018 - 18:11

Ciężko stwierdzić, czy jest nam prezentowana nowa struktura czy po prostu nowe bloki i przykład zastosowania.

Raczej to drugie, nie prezentuje się to wszystko zbyt malowniczo jak na mój gust.



#38 Aziz

Aziz

    Legenda

  • Administrator
  • 4182 postów
  • Aziz

Napisano 13 October 2018 - 22:46

Ciężko stwierdzić, czy jest nam prezentowana nowa struktura czy po prostu nowe bloki i przykład zastosowania.

Pokazali aż 5(!) schodów w moss stone i nic poza tym. Mnie to nie wygląda na prezentację nowych bloków
zresztą, źródło? tweet z opisem, cokolwiek?


Dołączona grafika
Ja tu tylko sprzątam
Na co mi pad gdy mam WSAD
"era kucyków na CraftPortal minęła" - Danio, 11 grudnia 2011; 22:52 "David z Getta" ~ Vermello
"Aziz to Aziz" - Mawi "Wielka księga epickich cycatów" ~ Soneillon
"Adikso rano kobiety w dniu ich siekiery." - Ransey

#39 Somka

Somka

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 466 postów

Napisano 14 October 2018 - 03:18

Wyszukałem w google grafikę i dotarłem do kilku wpisów na twitterze i reddidzie, nic nie jest wspomniane o nowej strukturze.

#40 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 14 October 2018 - 07:39

Pokazali aż 5(!) schodów w moss stone i nic poza tym. Mnie to nie wygląda na prezentację nowych bloków
zresztą, źródło? tweet z opisem, cokolwiek?

Przeczucie mi mówi, że to nie jest nowa struktura. Mojangi już wielokrotnie robili różne pseudostruktury do zademonstrowania nowych bloków. Nigdzie nie wspominali też o tym, że planują dodać wejścia do kopalń.

Aczkolwiek nie pogardziłbym.

 

@Edit

 

Zdaje się, że będą dodawać loot-table dla bloków.



  • Zeus1970 i CichyCreeper lubią to

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/